WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Охарактеризувати управління ризиком лізингових операцій - Реферат

Охарактеризувати управління ризиком лізингових операцій - Реферат

фінансового посередника висуває особливі вимоги до забезпечення угоди.
- Розподіл ризиків у лізингових операціях. Навіть якщо ризики по лізинговій угоді правильно оцінені, то розвиток лізингу в України, взагалі, багато в чому залежить від надійних гарантій, що скорочують ризики, яким можуть бути піддані учасники лізингових операцій. Інтерес кожного лізингодавця полягає в скороченні своїх ризиків по проектах. Способи зниження ризиків прості для окремого учасника лізингових відносин - зниження ступеня ризику здійснюється шляхом його розподілу між учасниками проекту. У цілому ж ризик лізингової операції може бути знижений для її учасників (розділений з господарськими суб'єктами безпосередньо що не беруть участь у лізинговій операції) - за рахунок залучення капіталу різних фінансових чи інститутів поділ ризиків, може бути реалізоване за участю федерального і регіонального фондів підтримки лізингу як гаранта лізингових операцій.
- Формування лізингового портфеля і його секьюритизація. У той час як обґрунтувати універсальну стратегію формування лізингового портфеля, що сполучить у собі найменші ризики і високу прибутковість лізингової компанії навряд чи можливо, якість активів, напевно, найбільше важливо в змісті формування доходів і мінімізації ризиків у лізинговій діяльності. Для перерозподілу ризиків, зв'язаних з якістю активів у лізинговому портфелі, також використовується секьюритизація. Орендна секьюритизація являє собою важливий механізм, який використовується для одержання дешевих джерел фінансування лізингових операцій і мінімізації ризиків лізингового портфеля.
- Керування ризиками, сполученими з лізинговим майном. Вид переданого в лізинг майна важливий у змісті концентрації гарантій майновою заставою, ризику старіння устаткування і попиту на вторинному ринку. У змісті мінімізації ризиків, зв'язаних з лізинговим майном важливі взаємини лізингових компаній і постачальників.
Наявна теоретична основа нових для України методів керування ризиками в лізингових операціях, а також приведені факти застосування цих методів на практиці дають можливість виробити методичні рекомендації.
5. Практичні підходи для управління ризиком
лізингових операцій
При вивченні кредитної структури і джерел повернення кредиту необхідно розглядати як кредит лізинговій фірмі, так і лізинг орендарю. Основною метою такого підходу є збереження відповідності лізингу прямому кредитуванню.
Аналіз ризиків по проекту повинен виконуватися при тій умові, що маються на увазі і лізинговій фірмі й орендар. Наприклад, у стадії функціонування проекту фінансові й економічні ризики повинні розглядатися з погляду й орендаря і лізингової фірми, у той час як мають місце на цій же стадії технологічні й екологічні ризики, швидше за все, варто оцінювати, маючи у виді тільки орендаря.
Лізингова компанія при формуванні портфеля лізингових угод може піти або по шляху універсальності (тобто не зосереджуватися на роботі з визначеною галуззю, чи типом майна), або в неї може скластися спеціалізований підхід. Спеціалізація може піти по наступним напрямках: робота з визначеною галуззю (галузевий підхід), з конкретним типом майна, спеціалізація на визначеній території, спеціалізація по типі клієнтів (малі і середні підприємства, або тільки великі підприємства).
Для перерозподілу ризиків, зв'язаних з якістю активів у лізинговому портфелі, також використовується секьюритизація. В останні роки, багато закордонних лізингових компаній шукали заміну джерел фінансування і зміни якості активів з метою зменшення ризиків лізингового портфеля; особливо через секьюритизацію активів. Незважаючи на те, що секьюритизація є дуже складним механізмом, застосування якого почалося лише недавно в країнах з розвитий лізинговою інфраструктурою, темпи росту програм секьюритизації вражають. Секьюритизація може стати особливо корисної в що розвиваються чи перехідних ринках, оскільки не вимагає наявності внутрішнього фондового ринку. Інвестиції в підприємство-власника секьюритизованого лізингового портфеля, може здійснювати також і компанія-нерезидент.
У змісті мінімізації ризиків, зв'язаних з лізинговим майном важливі взаємини лізингових компаній і постачальників, оскільки для постачальників устаткування лізинг є ефективним способом збуту своєї продукції.
Міжнародний досвід показує, що при підвищених комерційних ризиках постачальник і лізингодавець переглядають свої взаємини в пошуку найбільш оптимальних рішень мінімізації ризиків. Щобне знизити обсяги своєї діяльності постачальник і лізингодавець приходять до угоди про розподіл комерційних ризиків між собою. Найбільш розповсюдженою практикою є гарантії зворотного викупу (buy-back). Лізингодавці, прагнучи одержати максимальні гарантії під свої інвестиції, часто наполягають на включенні в договір з постачальником, як істотної умови, можливість зворотного викупу майна. Лізингові компанії, що особливо забезпечують лізингоотримувачів новим, технічно прогресивним устаткуванням, несуть значні ризики по лізингових операціях.
Висновок
Таким чином, лізингові операції мають підвищений ступінь ризику - майновий і фінансовий, хоча останній для лізингоотримувача подібний до ризику, пов'язаного з утворенням будь-якого боргу, все ж він істотно менший внаслідок існування безпосереднього зв'язку між кредитом і активами, що фінансуються.
Для України перспективними виглядає ціла низка методів управління ризиками в лізингових операціях.
До них входять: Комплексний підхід у кредитному аналізі лізингової угоди. На практиці банки застосовують різні методи оцінки лізингових проектів, однак, закономірності в таких аналізах просліджуються досить чітко.Розподіл ризиків у лізингових операціях. Навіть якщо ризики по лізинговій угоді правильно оцінені, то розвиток лізингу в України, взагалі, багато в чому залежить від надійних гарантій, що скорочують ризики, яким можуть бути піддані учасники лізингових операцій. Інтерес кожного лізингодавця полягає в скороченні своїх ризиків по проектах. Формування лізингового портфеля і його секьюритизація. У той час як обґрунтувати універсальну стратегію формування лізингового портфеля, що сполучить у собі найменші ризики і високу прибутковість лізингової компанії навряд чи можливо, якість активів, напевно, найбільше важливо в змісті формування доходів і мінімізації ризиків у лізинговій діяльності. Керування ризиками, сполученими з лізинговим майном. Вид переданого в лізинг майна важливий у змісті концентрації гарантій майновою заставою, ризику старіння устаткування і попиту на вторинному ринку. У змісті мінімізації ризиків, зв'язаних з лізинговим майном важливі взаємини лізингових компаній і постачальників.
Список використаної літератури
1. Бланк И.А. Управление использованием капитала. - Киев: "Ника-Центр", 2000.
2. Бланк И.А. Стратегия и тактика управления финансами. - Киев: МП "ИТЕМ лтд", СП "АДЕФ". - 1996.
3. Герасимчук М. Джерела і структура капітальних вкладень // Економіка України. - № 12. - 1998. - С. 16 - 24.
4. Джеймс А.Ф., Стонер Едвін Г. Долан. Вступ у бізнес. - Київ, 2000. - 752с.
Костіна Н. І., Алєксєєва А. А., Василик О. Д. Фінанси: система моделей і прогнозів: Навчальний посібник. - К.: Четверта хвиля, 1998.
5. Ларіонова Л. Лізинг і ринкові умови в Україні // Фінанси України - № 7 - 1998.
6. Лизинг // Бизнес - № 12 - 1999.
7. Лобанов Е.М., Литовский М.А. Управление финансами. - М.: ИНФРА-М, 1998. - 251 с.
8. Огородников И. Налогообложение прибыли при осуществлении лизинговых операций // Навигатор бухгалтера - №33. - 1998.
9. Малышенко К. Проблемы эффективности лизинга в Украине // Хозяйственное право - №5. - 1998.
10. Экономика предприятия: Учебник / Под ред. проф. О. И. Волкова - М.:ИНФРА-М, 1997.

 
 

Цікаве

Загрузка...