WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Використання сучасних рекреаційних технологій у парковій індустрії - Реферат

Використання сучасних рекреаційних технологій у парковій індустрії - Реферат

басейнами і фонтанами, кімнатами для ігор і фізичних вправ, з залами для філософських бесід, бібліотеками і картинними галереями.
З середини 70 років ХХ століття в країнах Південної і Центральної Європи, США в комплексах активного відпочинку з'явилося катання з водяних гірок. Функціонально-технологічна структура аквапарків, за даними сучасних дослідників, будується з врахуванням основних напрямків дозвіллєвої діяльності - з секторами рухомих ігор і розваг; технічних атракціонів; логічних і ділових ігор; оздоровчих процедур; дозвіллєвих церемоній і ритуалів; театралізованих видовищ.
Принципово важливим є запровадження різних програм, що об'єднують всі спеціалізовані сектори і зони і надають можливість відвідувачу здійснити власну мікропрограму, яка відповідає його віку, соціальному статусу і платоспроможності. Аквапарки з економічної точки зору це високорентабельні об'єкти, і затрати на їх будівництво швидко окупаються.
Сучасній рекреаційній спрямованості парків сприяє особливості паркобудівництва, його образна система, символіка, організація паркового простору. Відбувається взаємодія "урбанізованих" і "природних" елементів - використання нестандартних атракціонів і ігрових пристроїв, "вписаних" у природне середовище, як це зроблено в штаті Віргінія в парку "Королівські володіння". Атракціон "Біла вода Каньйону" імітує мандрування по бурхливій гірській річці серед хвиль, водоспадів, повз гейзери.
Найпродуктивнішими з нових рекреаційних технологій є теорії "естетичного поля", "розуміння і відчуття краси" побудовані на інтеграції мистецтва з пізнавальною діяльністю, які при цьому дають відвідувачу можливість відпочити. Найбільш поширеними технологіями в парковій діяльності зарубіжжя, стали: детальне вивчення особливостей кожної пори року з метою поглиблення естетичного сприймання природи; усвідомлення колористичної гами певного сезону, а предметом детального розгляду виступають конкретні природні об'єкти, скажімо, як "осінній образ дерева"; збиранняопадаючого листя (в Японії - весною - милування гілкою сакури, восени - червоним листям клену).
Це сприяє вихованню естетичного смаку, сприйняття навколишньої природи в різних її проявах, формує вміння дотримуватися певного балансу між чуттєво-емоційним сприйманням і когнітивним, абстрактним мисленням.
На думку професора з Іллінойського університету Кнеппа, "такий відпочинок поєднаний з навчанням виховує дітей думаючих, емоційно розвинених, гармонійних людей". Мається на увазі технологія "Спостереження за рухом природи" - "тобто детальне вивчення особливостей руху природного об'єкта в пантомімічному їх відображенні."
Як свідчить зарубіжний досвід, поліфункціональна діяльність парків культури і відпочинку забезпечує населенню широкий і вільний вибір різноманітних форм проведення дозвілля та фізичного відпочинку, сприяє збагаченню життєвого досвіду, розвиває індивідуальні здібності, допомагає накопиченню інтелектуального потенціалу, стає місцем розваг не тільки для дітей, а й для дорослих. У цьому неповторна особливість діяльності парків, причина їх зростаючої популярності у широких верств населення, посилення значення їх ролі в соціально-дозвіллєвій сфері.
На жаль, у вітчизняній науці не з'ясована роль парку як засобу компенсації і розрядки психічного і фізичного напруження людини. Проте проблема паркового дозвілля залишається ще недостатньо визначеною і дослідженою. Однак, не викликає сумніву, що в сучасних умовах потреба людини в рекреації постійно зростає. Тому парки культури і відпочинку, що функціонують в Києві, можуть перетворитися на потужні культурно-рекреаційні центри.
З цією метою Головне управління культури Київської міської державної адміністрації та Державне комунальне підприємство "Науково-дослідний інститут соціально-економічних проблем міста" ще в 1999 році розробило "Інвестиційну програму розвитку матеріально-технічної бази парків культури та відпочинку м. Києва".
Автор статті безпосередню приймала участь в розробці таких розділів Інвестиційної програми розвитку матеріально-технічної бази парків культури та відпочинку м. Києва, як:
1. Обґрунтування необхідності залучення інвестицій в паркове господарство м.Києва, визначення цілей, завдань та основних напрямків інвестування парків культури та відпочинку м. Києва.
2. Аналіз стану паркового господарства м. Києва, включаючи аналіз результатів фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств паркового господарства столиці.
3. Вивчення та аналіз ринків послуг, що можуть надаватися на матеріально-технічній базі паркового господарства з урахуванням соціального ефекту від функціонування парків культури та відпочинку м. Києва.
По закінченню роботи програма була прийнята замовником (Головним управлінням культури Київської міської державної адміністрації), та затверджена на Координаційній раді з питань інвестицій Київської міської державної адміністрації. На даний момент відбувається реалізації основних положень Інвестиційної програми.
Література
1. Legislation and regulations affecting scenic overflights above national parks: Hearing before the subcomm. on aviation of the Comm. on publ. works a. transportation. House of representatives, 103d Congr., 2d sess., July 27, 1994. - Washington: Gov. print. off., 1994. - 641p.
2. Бекетт Франц. Национальные парки: трудный выбор. // Курьер ЮНЕСКО. 1994. - № 6. - С. 23 - 25.
3. Горохов В.А., Вишневская С.С. По национальным паркам мира. - М.: Просвещение, 1993. - 223 с.
4. Доронкина Е.Г. Теория и практика организации рекреационной деятельности в США: Автореф. дис. на соиск. учен. степени канд.пед.наук. - М.: МГИК. - 1990. - 16 с.
5. Дзиов А.Х. Социально-педагогические аспекты организации деятельности парка культуры и отдыха: Автореф. дис. канд. пед. наук Московский гос. ун-т культуры - М., 1997. - 20 с.
6. Из опыта работы парков США. Информационно-методический материал. - М., 1990. - 7 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...