WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Використання сучасних рекреаційних технологій у парковій індустрії - Реферат

Використання сучасних рекреаційних технологій у парковій індустрії - Реферат

басейнах, гольфу, тенісу, групи спортивної ходи, різноманітні прогулянки, групи здоров'я. Невід'ємною частиною більшості парків різних типів є плавальні басейни, які побудовані з урахуванням інтересу та специфічних потреб різних вікових категорій відвідувачів. Басейни в парках працюють за гнучким режимом. Певний час надається людям старшого віку, ранкові та вечірні сеанси - для батьків та дітей, встановлено час для дітей різного віку. Навколо басейнів у парках розташовані пляжі, кафе, ігрові майданчики для активного відпочинку. В басейнах також проводяться видовищні заходи: водний балет, синхронне плавання, водне поло, стрибки у воду. Важливим доповненням до традиційних рекреаційних технологій парків стали "стежки здоров'я", вони заохочують до себе прихильників спортивної ходи, людей похилого віку, інвалідів.
Широкого розповсюдження набула організація парками різних мандрівок для молоді. Робітники парків забезпечують всім необхідним таке подорожування, а група молоді має тількисплатити за надані послуги.
Значна увага приділяється рекреації неповних сімей, для чого розробляються програми сімейного дозвілля, з різноманітними фізкультурно-оздоровчими заходами, пікніками, різними змаганнями і т.п. Вони надають можливість батькам провести час з дітьми, водночас - забезпечують необхідне спілкування між самими батьками-одинаками, що дає можливість відновити психічний стан.
У світі існують типи парків, які займаються тільки рекреаційною роботою. Такими є національні парки - головним призначенням яких залишається захист флори і фауни. Міжнародний союз охорони природи так визначив суть національного парку: "Містить одну або кілька екосистем, які не піддалися значним змінам в результаті впливу людини:
1. - має фауну, флору, геоморфологічні ділянки, природне середовище, яке представляє інтерес в науковому, освітньому і рекреаційному плані;
2. - є природні ландшафти незвичайної краси;
3. - людям дозволяється їх відвідувати з освітньо-пізнавальною і рекреаційною метою".[ 2 ]
Однак, вчені з сумом констатують, що ці умови постійно порушуються як внаслідок стихійного захоплення земель місцевими жителями, браконьєрства, рубки дерев, так і наступу туристичної індустрії.
Влітку в національних парках проводять відпустку ті, хто захоплюється гірським туризмом, взимку - шанувальники зимових видів спорту. Подібні парки здійснюють велику роботупо відтворенню фізичних та психічних сил людини, підтримку та зміцнення їх здоров'я.
Характерними майже для всіх національних парків світу стали такі види рекреаційної діяльності: пішохідний туризм, плавання, рибна ловля, прогулянки на велосипедах, мисливство, кінний туризм, спуск по річковим порогам, річкові прогулянки, екскурсії-спостереження за дикою природою, короткі туристичні маршрути та ін.
Навіть цей неповний перелік напрямків та видів діяльності яскраво демонструє переможний наступ на національні парки туристичної індустрії.
Каліфорнійський парк "Королівський каньйон" на берегах Міссісіпі і Міссурі теж відноситься до категорії національних парків. Рекреаційною зоною біля Сан-Франциско оголошено парк "Золоті ворота", він охоплює територію океанського узбережжя, лагуни, дюни, ліса червоного дерева і військові полігони. Має великий культурний центр. Тобто з активізацією туризму з'явилася безкінечна різноманітність рекреаційних, культурних, освітніх видів діяльності.
Одним з величних дивосвітів природи вважається гігантське міжгір'я "Великий каньйон". Він відомий дивними формами скель, своїми неповторними фарбами. Відкрився у 1540 році, туристів став приймати ще в 1901 році, зараз знаходиться під опікою Управління національних парків США і є одним з найпопулярніших центрів міжнародного туризму.
В різних країнах світу парки відрізняються національною своєрідністю і враховують в своїй діяльності традиції і звичаї країни. Переконливо свідчить про це діяльність японських національних парків. Так відомий парк "Голубі озера" особливо людні і красиві восени, коли наступає сезон милування червоним листям кленів - момідзи. В Японських гірських парках багато маленьких готелів, бо там популярне купання в гарячих джерелах.
Порівняно нещодавно (два десятиліття) з'явився такий вид як аквапарки - центри дозвілля з розширеними функціями, що забезпечують різні можливості для відпочинку і оздоровлення, розваг. Перевагою таких парків є: широкий діапазон дозвіллєвих і супутніх послуг, демократичність (доступність різним категоріям відвідувачів), поєднання в єдиному комплексі споруд дозвіллєвих, культурних і розважальних функцій.
В липні 1996 року в Сеулі (Південна Корея) відкрито найбільший в світі гідропарк, який за сезон відвідало понад 1,5 млн. чоловік. До послуг відвідувачів запропоновані зони з руїнами античних храмів, піратськими човнами, природним тропічним ландшафтом. В приміщеннях закритої зони парку розмістилися бари і ресторани, сувенірні магазини. Працюють 13 мінеральних джерел, печери з водоспадами, серпентарій, зона дитячих атракціонів, сімейні атракціони на плотах і т.п. все це надає людині можливість
Аквапарки часто входять до складу дозвіллєвих зон рекреаційних парків.
Спортивно-рекреаційний комплекс в м.Вайль на Рейні (Німеччина) входить в паркову зону дозвілля. В свою чергу його територія умовно розділилася на сім функціональних зон: водний атракціон для молоді, рекреаційна зона для відвідувачів різних вікових і соціальних груп, зона водних ігор для молодих батьків з маленькими дітьми.
Ця зона відпочинку для молодих сімей з маленькими дітьми об'єднує басейн з невеликою ванною і пристроєм для годування грудних дітей, обладнаним апаратом для підігріву молока, сауни, відкритий лікувально-оздоровчий басейн, басейни для спортивного плавання, ресторани і клубні приміщення.
Дослідники вважають що цей молодий і популярний вид парку за своїм концептуальним рішенням походить від античних термів, з їх "багатофункціональністю" і складними інженерними спорудами - з

 
 

Цікаве

Загрузка...