WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Хімічна завивка волосся. Різновиди завивок - Реферат

Хімічна завивка волосся. Різновиди завивок - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Хімічна завивка волосся.
Різновиди завивок
ПРЕПАРАТИ ДЛЯ ХІМІЧНОЇ ЗАВИВКИ
Хімічна завивка - це перукарська послуга з довготривалого завиття волосся із застосуванням хімічних препаратів. Сучасні технології, постійне вдосконалення рецептів хімічних препаратів перетворили завивку в найпродуктивніший спосіб впливу на об'єм і тип волосся.
Принцип дії та основні стадії процесу завивки залишаються незмінними - хімзавивка впливає на структуру волосся, "перебудовує" його для набуття нової форми.
Хімічний розчин для виконання завивки діє на кератин, послаблює цистинові зв'язки між клітинами, внаслідок чого волосся піддається деформації. Новоутворена форма волосся задається конструкцією коклюшок і закріплюється за допомогою фіксатора, який поновлює цистинові зв'язки.
Майже всі препарати для хімічної завивки створюються на основі тіоорганічних сполук. Такі сполуки дають змогу вплинути на структуру волосся.
Важливою характеристикою хімічних препаратів для перукарських робіт є показник концентрації іонів водню рН. Лужний розчин викликає пом'якшення і набухання волосся, кислий - скорочення і затвердіння. Лужні препарати для виконання хімзавивки застосовуються для здорового волосся всіх типів. Вони швидко проникають у волосся, забезпечують стійку завивку.
Кислотно збалансовані препарати, рН яких нижчий від лужних, менш шкідливі для волосся. Дія кислотно збалансованого перманенту значно м'якша. Така суміш потрапляє у волосся повільніше, ніж лужна, процес завивки триває довше. Завиток виходить менш пружний, а сама завивка не така стійка. Кислотно збалансовані препарати застосовують при слабкому, крихкому від природи, фарбованому волоссі.
Незалежно від основи - лужної, кислотно збалансованої або нейтральної, кожна фірма, яка випускає препарати для хімічної завивки, пропонує, як правило, декілька видів препаратів:
- для жорсткого волосся, яке важко піддається хімічній обробці;
- для нормального волосся;
- для пористого волосся, яке підлягало дії окисних засобів;
- для блондованого та меліруваного волосся.
Сьогодні широко рекламується і впроваджується в роботу перукарів біозавивка - нова технологія завивки, заснована на застосуванні інноваційних препаратів, які містять біологічні компоненти (наприклад, білок цистеїн), м'яко діють на волосся та шкіру.
У процесі роботи необхідно точно дотримуватись інструкції з використання обраного препарату. Відмінності у дії можуть бути не тільки у препаратів різних фірм, а й у кожному наступному поколінні препаратів однієї фірми.
Професіонал має знати і розуміти процеси, за виконання яких він бере на себе відповідальність. Обираючи новий препарат, обов'язково звертайте увагу на його склад. Недостовірна інформація або її відсутність можуть завдати шкоди здоров'ю клієнта і вашій репутації.
Фіксатори хімічної завивки зупиняють процес взаємодії з волоссям засобів для хімічної завивки та закріплюють форму завитка.
Готові фіксатори можуть бути концентровані та неконцентровані.
Концентровані фіксатори маркуються на упаковці позначкою 1+1 і в процесі використання розбавляються водою у співвідношенні 1:1. Відсутність подібного напису вказує на те, що розчин неконцентрований та готовий до застосування.
Фіксатор можна приготувати самостійно з перекису водню, води та шампуню. Співвідношення компонентів має забезпечувати наявність у розчині не більше 3% перекису водню. Якщо це не передбачено інструкцією з використання, нічим не розбавляйте препарат для завивки та фіксатор.
Сучасні технології перманентної завивки передбачають використання широкого ряду супутніх препаратів. Із профілактичною метою перед хімічною завивкою для послабленого та довгого волосся рекомендується застосовувати спеціальні засоби, які накопичують вологу у волоссі, полегшують процес накручування, вирівнюють структуру волосся та забезпечують отримання рівномірного завитка.
Після хімзавивки застосовують різноманітні стабілізатори, бальзами для нейтралізації залишків перекису водню, відновлення властивостей волосся, збереження його природної вологості та блиску, пружності завитка.
Послідовність виконання хімічної завивки.
Матеріали та інструменти. У процесі хімічної завивки волосся використовують такі матеріали, інструменти та приладдя:
1) засіб для виконання завивки;
2) засіб для фіксації;
3) шампунь;
4) бальзам для поновлення структури волосся;
5) коклюшки певного діаметра;
6) гребінець із "хвостиком";
7) мисочки для препаратів, достатньо стійкі, щоб уникнути випадкового перевертання під час роботи;
8) захисні рукавиці;
9) губки, епонжі для нанесення препаратів;
10) затискачі для волосся;
11) утеплювальний ковпак;
12) рушники.
Підготовчі роботи. До підготовчих робіт перед хімічною завивкою належать:
1) зовнішній огляд шкіри голови та волосся;
2) добір хімічного препарату за типом волосся;
3) перевірка шкіри голови на подразнення препаратом;
4) перевірка стану волосся при змочуванні препаратом;
5) вибір виду завивки волосся;
6) вибір методу нанесення препарату на волосся;
7) вибір методу та розміру коклюшок;
8) миття голови;
9) стрижка волосся.
Зовнішній огляд шкіри голови й волосся необхідний для виявлення різноманітних захворювань шкіри та волосся, при яких хімічну завивку виконувати заборонено. Протипоказанням для виконання хімічної завивки волосся є наявність на шкірі подряпин, порізів, виразок та інших яскраво виражених подразнень.
Важливо оцінити стан волосся, щоб зробити правильний вибір препарату для хімзавивки. Необхідно визначити структуру волосся (тонке, товсте, нормальне), якість (м'яке, середнє, жорстке), вид попередньої обробки (фарбоване, освітлене, із залишками перманенту).
Після вибору суміші слід перевірити реакцію шкіри голови клієнта на дію препарату. Для цього потрібно шматочком вати, змоченим у препараті, нанести суміш на шкіру за вушною раковиною. Через 8-10 хв. буде помітна реакція шкіри на подразнення. За відсутності на шкірі почервоніння вважають, що суміш клієнтові не протипоказана. Якщо буде виявлено подразнення, нанесену суміш потрібно змити водою, а від хімічної завивки цим препаратом відмовитись.
Одночасно з перевіркою реакції шкіри на подразнення необхідно перевірити реакцію волосся на дію на нього препарату для завивки.
При огляді волосся слід звернути увагу на його стан. У разі, коли волосся піддавалось сильному знебарвленню чи фарбуванню хімічними барвниками, потрібно перевірити його на розрив. Якщо волосся в сухому стані легко розривається, завивку виконувати заборонено.
Для проби хімпрепарат наносять на тонке пасмо волосся, через 3-5 хв. випробовують волосся на розрив. Якщо волосся зберігає міцність - препарат підходить для завивки, якщо ж воно легко розривається, необхідно дібрати суміш

 
 

Цікаве

Загрузка...