WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Тонування та колорування волосся. Причини неякісного фарбування - Реферат

Тонування та колорування волосся. Причини неякісного фарбування - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Тонування та колорування волосся.
Причини неякісного фарбування
Тонування та колорування волосся.
Вершиною майстерності у фарбуванні волосся справедливо вважається тонування та колорування. Сьогодні завдяки вдосконаленню звичних процесів однотонного фарбування, технологій мелірування та блондування досягаються чисті природні кольори, волоссю надаються природні відтінки, живий блиск. Застосування двох і більше кольорів, їх різних відтінків характеризує сучасний колірний дизайн у перукарській справі, зумовлює безмежність стильових рішень і варіантів зачісок Колірний "бум" на початку нового тисячоліття з поєднанням контрастних І сумісних, яскравих І "глухих", теплих І холодних кольорів, вишуканості та ексцентричності у фарбуванні своїм виникненням завдячує саме бурхливому розвитку й упровадженню нових технологій тонування та колорування волосся (рис 9.12).
Рис 9.12 Зачіски із застосуванням колорування волосся
Під тонуванням розуміють процес фарбування волосся в різні тони одного кольору та зі зміною тональності в межах однієї глибини кольору.
Для тонування підбираю І ь відтінки барвника одного кольору. Кольорова відтінкова гама може бути різноманітною.
Тонування може бути первинним і повторним процесом. Повторне тонування можна розціниш як зміну тональності кольору волосся порівняно з кольором попереднього фарбування.
Тонування можна здійснити на всій масі волосся, на окремих зонах або для отримання різної тональності волосся вздовж одного пасма.
Якщо тонування пасма волосся виконують із поступовим переходом від темного тону біля коренів до світлого тону на кіпцях, таку операцію називають розтягуванням кольору.
Колорування у перукарській практиці визначається як фарбування волосся у більш ніж два кольори. Техніка колорування передбачає використання готових до застосування барвників різних відтінків і кольорів однієї фірми-виробника.
Існують різні послідовності технології виконання колорування. Серед них виділяють декілька принципових підходів, які дають у кінцевому результаті різні ефекти.
1. Барвники, різні за кольором, наносять на волосся по черзі, окремо один від одного, з розривом у часі, потрібним для витримки барвника.
2. Барвники наносять на окремі пасма волосся або волосся різних зон, ізолюють один від одного, але хімічна реакція відбувається одночасно.
3. Барвники наносять на пасма по черзі з подальшим змішуванням на волоссі вздовж усього пасма або на різній його довжині.
Кольори можуть підбиратися контрастними, яскравими або більш спокійними, близькими за насиченістю.
Частину волосся можна залишити натурального кольору, застосувати чергування фарбованих і натуральних за кольором пасом. Волосся окремих зон або деякі широкі пасма фарбують у різні кольори.
Кольори також урізноманітнюють вздовж одного пасма Кольоровий ефект створюють завдяки комбінації варіантів розподілу волосся проділами різної спрямованості - горизонтальними, вертикальними, діагональними, зигзагоподібними або за певними схемами. Пасма дія фарбування відділяють різної ширини, "штопанням" парами або блоками (рис 9.15). Залежно від того, чи допускається змішування барвників різних кольорів, чи їх необхідно Ізолювати один від одного або створити бар'єр, який забезпечить різницю в яскравості кольору в процесі колорування застосовують фольгу, моделювальну плівку, термопапір
Рис 9 15 Робочі моменти колорування.
Побудова формули кольору. Під час консультації з клієнтом та обстеження стану волосся з'ясовують складові (глибину і тон) натурального й наявного косметичного кольорів. Спираючись на теорію кольорів, їх співвідношення, взаємонейтралізацію, належність до теплих і холодних кольорів, а також природу впливу пігментів меланіну на колір волосся, визначають, які кольори формують очікуваний (новий) косметичний колір, який коректор у вигляді мікстону потрібен для отримання кінцевого ре-зультату.
Підібрати необхідні за кольором (номером) барвники допомагають фарб-карти фірм-виробників. Окрім індексації кольорів барвників, фірми в пакеті інформації пропонують відомості про можливість кожного барвника освітлювати (і в яких межах) той чи інший за глибиною колір, що важливо враховувати при колоруванні.
Бажаного результату в тонуванні та колоруванні перукареві допомагають досягти:
1) знання з теорії кольорів;
2) відомості про вплив різних типів пігменту меланіну та їх співвідношень на природний (натуральний) колір волосся людини;
3) знання матуючих і посилюючих властивостей мікстонів - ко-ректорів кольору;
4) правильне визначення натурального та косметичного кольору волосся клієнта перед наданням послуг;
5) детальна консультація з клієнтом, з'ясування побажань, стану здоров'я, відомостей про попередні фарбування тощо;
6) уміння аналізувати отриману інформацію для правильного вибору барвників, досягнення очікуваного результату, тобто створення формули нового косметичного кольору;
7) практичні навички та досвід з виконання фарбування;
8) якісні апробовані барвники;
9) пристосування - фольга, моделювальна плівка, термопапір.
Способи колорування волосся: сучасні техніки
Завдяки різноманітним сучасним методам і технікам можна підкреслити особливість креативних стрижок, виділити деякі нюанси зачіски.
Колорування із застосуванням зигзагоподібних проділів.
1 -й спосіб:
1. Волосяний покрив голови розділяють зигзагом на дві зони (потиличну та лобно-тім'яну) від лівої задньої частини вушної раковини до правої або на рівні брів (рис. 9.16 а);
2. На волосся потиличної зони наносять фарбу темнішого кольору від коренів на всю довжину пасма;
3. Фольгу, яка за розміром відповідає довжині волосся, складають неглибокою гармошкою та підкладають під волосся нижче проділу, закріплюють затискачами. Окремі пасма розміщують у заглибинах фольги, наносять на них барвник (рис. 9.16 б);
Рис. 9.16. Колорування із застосуванням зигзагоподібного проділу
(1-й спосіб)
2-й спосіб:
1. Зигзагоподібний проділ виконують на тім'яній зоні від середини чола до маківки (рис. 9.17 а);
2. З кожної секції проділу послідовно відчісують пасма для фарбування в різні кольори - чим ширше пасмо, тим більший

 
 

Цікаве

Загрузка...