WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Типи обличчя - Реферат

Типи обличчя - Реферат

повинно бути різких переходів від обличчя до зачіски. Зачіска має плавно поєднуватись із лінією обличчя, приховуючи його плоску форму. Особливу увагу слід приділити стрижці на потилиці. Вона має бути трохи видовженої форми. Якщо в зачісці переважають пишні кільця й локони в поєднанні з видовженою формою стрижки на потилиці, то цедопоможе приховати недоліки обличчя (рис. 10.50).
Не рекомендується закривати обличчя деталями зачіски, які, нависаючи над ним, лише підкреслять його плоску форму. В такому разі не вдасться створити плавного переходу від обличчя до зачіски, що має вагоме значення при такому дефекті обличчя. Не слід також перевантажувати зачіску вертикальними прямими лініями - вони несумісні з плоскою формою обличчя.
Рис. 10.50. Корекція плоского обличчя
Для обличчя із тонкими рисами рекомендується зачіска, в якій усі деталі гармонійно поєднуються з рисами обличчя, тобто вони повинні бути дрібними та пишними. За цих умов зачіска буде немовби продовженням обличчя. Обличчя мають обрамляти легкі та повітряні кільця й локони. Ефективною є зачіска, в якій волосся не закриває мочок вух (рис. 10.51).
Не рекомендується зачіска, деталі якої підкреслюють контраст між обличчям і волоссям. Слід пам'ятати, що контраст між будовою обличчя та деталями зачіски небажаний для обличчя будь-якого типу. У виняткових випадках за допомогою контрасту вдається досягти більшого ефекту, подібні зачіски дуже складні у виконанні та вимагають високої професійної майстерності.
Для обличчя з великими рисами рекомендується спокійна, легка зачіска. Елементи зачіски повинні мати плавні переходи завдяки вільним напівпрямим лініям. Загалом характерні деталі зачіски повинні залишати обличчя відкритим. Винятком може бути напівпряма чілка, що закриває частину лоба. Лінія росту волосся навколо обличчя залишається вільною.
Обличчя з великими рисами та підборіддям, яке виступає наперед (рис. 10.52), можна виправити гладенькою зачіскою, основні деталі якої виконуються подалі від обличчя. Легкі локони, що спадають на лоб, пом'якшують риси обличчя (рис. 10.53).
Рис. 10.51 Корекція тонких рис обличчя
Рис 10.52 Велике підборіддя Рис 10.53 Корекція зачіскою
великого підборіддя
Вуха не можна залишати відкритими, оскільки це візуально збільшує нижню частину обличчя, а важке підборіддя та кирпатий ніс виступають на передній план.
Для жінок з важким підборіддям рекомендується зачіска, в якій головну увагу привертатиме її бокова частина біля щік. При цьому головний недолік обличчя буде менш помітний. Чілка в такій зачісці має теж відвертати увагу. Форма чілки не має значення. Довжина волосся при такому дефекті обличчя має велике значення і має бути трохи вище лінії підборіддя.
Не рекомендується зачіска, всі деталі якої сконцентровані на потилиці. Особливо протипоказаний строгий пучок. Незважаючи на те, що така зачіска є складною і має відволікати увагу від важкої щелепи, цього не відбувається, а навпаки, виділяються дві протилежні деталі - підборіддя та пучок. Тому при такій ваді не можна відкривати обличчя.
Не слід включати в зачіску деталі, які створюють враження контрасту з підборіддям. Необхідно знайти таке рішення, при якому деталі зачіски не збігатимуться з підборіддям і потроху віддалятимуться від обличчя, переходячи у великі чи маленькі форми.
Для клієнта з вираженим підборіддям рекомендується зачіска з напівзакритими вухами. При стрижці не можна залишати волосся нижче мочок вух. Цим прийомом вдається настільки приховати підборіддя, що воно стає майже непомітним. Головні деталі зачіски концентруються в її верхній частині, опускаючись на обличчя до лінії розрізу очей. Така продовгувата форма стрижки надає зачісці закінченого силуету, компенсуючи оголеність лінії підборіддя. Чілка може бути довільної форми, але не має закривати лоб. Краще виглядає варіант бокової чілки.
Для обличчя зі старечою лінією підборіддя рекомендується висока зачіска, важливою лінією якої є волосся, спрямоване догори. При цьому відкривається лінія підборіддя. Спрямоване догори волосся виглядає ефектніше, ніж укладене вниз. Ця форма зачіски особливо прикрашає немолоде обличчя. Деталі зачіски мають бути достатньо строгими, оскільки зайва легкість може збігатися з лінією підборіддя. При цьому чілка має бути чіткіше окреслена.
Не рекомендується зачіска з повітряних локонів по лінії підборіддя. Вона приваблюватиме увагу до рис обличчя, які необхідно приховати. Неприйнятна і зачіска, в якій переважають прямі лінії, спрямовані згори донизу. Відсутність чілки зіпсує загальний вигляд зачіски.
Для обличчя із широкими вилицями рекомендується зачіска з довгого волосся, яка повністю закриває виступи вилиць. Практично всі деталі зачіски зосереджують спереду, в нижній частині обличчя. Зачіска може бути як із чілкою, так і без неї.
Можна зробити короткий напівпроділ - прямий або косий. Другий варіант надає зачісці певної асиметричності, що відволікатиме увагу від головного недоліку обличчя. Форма зачіски при цьому відіграє також не менш важливу роль. Рекомендується конусоподібна форма зачіски, в якій найвищою точкою буде потилиця.
При довгому носі не слід робити зачіски з начосом волосся назад. Візуально довгий ніс можна приховати пишною зачіскою з локонами, спрямованими до обличчя (рис. 10.54). Проділ краще зробити косим, оскільки прямий надає обличчю симетричності, яка підкреслює недоліки. Для обличчя з довгим носом рекомендується пишна чілка, пишна об'ємна зачіска, використання начосу або волосся, зібраного "у хвіст". Волосся не слід укладати гладенько.
Для обличчя з кирпатим носом найбільше підійде зачіска, що збіга-ється з лінією згину носа. Волосся може бути подовжене, але не нижче мочок вух. Зачіска має бути пишною, а кінчики волосся - підкручені вгору (рис. 10.55).
Не рекомендується зачіска, в якій переважають прямі лінії. Дуже пряма зачіска та неправильно спрямовані локони тільки підкреслять недоліки об-личчя.
Рис. 10.54. Корекція обличчя з довгим носом
Рис. 10.55. Корекція обличчя з кирпатим носом
Для обличчя з дуже маленьким носом рекомендується зачіска, яка різко підкреслює профіль. У такому разі волосся з обличчя слід прибрати, тому що воно буде "затіняти" ніс. У зачісці можна використовувати дрібні локони та кільця (рис. 10.56).
Не слід робити велику пружну чілку. Використання великих хвиль і локонів небажане, бо акцентує увагу на маленькій формі носа.
Високий лоб закривають чілкою. Це найефективніший спосіб. Решту волосся зачісують від обличчя, відкриваючи його (рис. 10.57). Чілка повинна бути пишною, довгою, повною.
Низький лоб, навпаки, закривають короткою чілкою, яка лише прикриває лінію росту волосся на лобі. Волосся в такій зачісці укладається круто догори від чілки, ніби подовжуючи

 
 

Цікаве

Загрузка...