WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Типи обличчя - Реферат

Типи обличчя - Реферат

частина зачіски проходила по лінії мочок вух; зачіска на волоссі середньої довжини має бумі високою зі щільною чілкою. Довга коса чілка в цьому разі закриє великучастину лоба. Якщо чілка густа, то вона мас бути трохи вище перенісся. При оформленні зачіски можна застосовувати легкий начіс. Можна виконати також високу зачіску з густою прямою чіткою. Зачіска створюється на контрастах, які красиво поєднуються з формою трикутного обличчя (рис. 10.37).
Молодим жінкам, яким необхідно пом'якшити обриси нижньої частини обличчя, підійде повсякденна зачіска з волосся середньої довжини. При довгому волоссі роблять хвилі, які опускаються на лоб та завитки біля щік. З боків волосся зачісують назад і вгору та пишніше укладають біля шиньйону з локонів на маківці. Асиметричність зачіски з рідкою мілкою та маленькими завитками біля щік добре мускус обличчя трикутної форми.
Кругле обличчя характеризується широкими вилицями. Реко-мендується силует зачіски, який розширюється від вух угору, коса чілка, косий проділ, асиметрична зачіска. Не рекомендується зачіска з круглим силуетом, який повторює форму обличчя, та гладенько зачесане від обличчя волосся, прямий проділ.
Рис, 10.37. Корекція Рис. 10.38. Корекція круглого
трикутного обличчя обличчя
Кругле обличчя характеризується суцільною лінією, без різких переходів від вилиць до підборіддя. Коректується коротким пишним волоссям тім'яної зони і довгими прядками, які обрамляють обличчя (рис. 10.38). Рекомендуються подовжені стрижки.
Квадратне обличчя. У цьому варіанті найширшою частиною обличчя є щоки. Для квадратного обличчя характерні широка нижня щелепа та співрозмірний з підборіддям лоб. Обличчя цього типу виглядають грубими та вугластими. При моделюванні зачіски до обличчя такого типу рекомендується знайти рішення в асиметричних формах.
Квадратне обличчя може виглядати овальним, якщо його контури з боків на лінії лоба обрамлені м'якими лініями волосся. Більше підійдуть скромні зачіски з підйомом на маківці. Довжина волосся має бути нижче підборіддя; краще використовувати бічні проділи. Рекомендується коротка зачіска з м'якою хвилею, що спускається на лоб. Бічні локони мають обрамляти обличчя, трохи закриваючи щоки. Широкий лоб можна при-ховати короткою чілкою. Роздвоєння чілки має бути трохи збоку від уявної верхньої лінії розділення обличчя на дві половини. Це головна відмітна деталь асиметричної зачіски, яка додатково посилюється різницею в довжині волосся на лівій та правій сторонах зачіски (рис. 10.39).
Лінії деталей зачіски, які перетинаються в різних напрямках, добре згладжують вугласту форму обличчя. Можна також начесати волосся на потиличній та бокових частинах голови. З таким типом обличчя не слід відкривати лоб і зачісувати волосся назад, бо це підкреслить квадратну форму обличчя.
Слід також уникати зачісок із великими кучерями, особливо в бічних частинах голови.
Рис. 10.39. Корекція квадратного обличчя
Ромбоподібне обличчя коректується подовженими прядками на скроневих зонах і коротким волоссям потиличної зони. Кінчики волосся укладаються на обличчя, проділ боковий (рис. 10.40).
Грушоподібне обличчя коректується пишною зачіскою на тім'яній зоні та подовженими прядками навколо обличчя (рис. 10.41). Довжина волосся - до підборіддя. Для цього типу обличчя найкраще підходить градуйоване каре.
Форма голови має велике значення при виконанні зачіски та при оформленні ЇЇ у вигляді збоку. Як правило, форму голови візуально визначити важко, тому визначте її на дотик при розчісуванні волосся. У перукарській справі форму голови визначають за її потиличною частиною (рис. 10.42).
За допомогою правильно підібраного фасону зачіски можна візуально змінити неправильну форму голови.
Рис. 10.40. Корекція ромбо- Рис. 10.41. Корекція
подібного обличчя грушоподібного обличчя
а - пласка потилиця, б - витягнута потилиця; в - ввігнута потилиця
Обираючи зачіску, необхідно брати до уваги зріст і фігуру. Людям невисокого зросту не підходять об'ємні зачіски, а високим - маленькі.
Жінкам високого зросту не підійде як дуже висока, так і дуже гладенька зачіска, оскільки в обох випадках зріст здаватиметься більшим. Не рекомендуються також дуже короткі стрижки або довге "русалкове" волосся, розпущене по плечах - це візуально подовжує фігуру. Не варто також дуже гладенько зачісувати волосся, бо це візуально зменшує об'єм голови, що, у свою чергу, ніби збільшує зріст. Найкращий вихід для людей високого зросту - волосся середньої довжини.
Жінкам середнього зросту підійде зачіска з напівдовгого та довгого волосся, а також стрижка.
Жінкам маленького зросту в жодному разі не слід робити об'ємну зачіску, щоб не порушити пропорції фігури, їм більше підійдуть пучки, вузли з довгого волосся, які привабливо відкривають шию.
При маленькому зрості або мініатюрній фігурі не слід робити пишні зачіски, інакше голова здаватиметься занадто великою.
Худеньким жінкам з маленькою головою не можна носити короткі чоловічі стрижки, оскільки це лише підкреслить мініатюрність. Найкраще робити зачіски середнього об'єму.
Коротка стрижка, а також гладеньке волосся не рекомендуються і повним жінкам, оскільки це візуально зменшує об'єм голови і збільшує об'єм тіла. Не рекомендуються й дуже об'ємні вигадливі зачіски - краще зробити модну стрижку великими хвилями.
Загалом правильно, що форма обличчя здебільшого визначає вибір зачіски, але необхідно врахувати й загальний силует фігури.
При широких стегнах не слід робити гладенькі зачіски, бо голова буде дуже маленькою на фоні фігури. Такий же результат, якщо у жінки великі груди. У таких ситуаціях волосся має бути максимально пишним, щоб не викликати надмірної уваги до грудей і стегон.
Для фігури з довгою худою шиєю підійдуть зачіски з напівдовгого волосся, підстриженого трохи нижче підборіддя (рис. 10.48). Також можна візуально зменшити шию, опустивши на неї вузол або хвилі з довгого волосся.
Рис. 10.48 Корекція довгої худої шиї
Рис 10.49. Корекція короткої повної шиї
Для фігури з довгою шиєю рекомендується зачіска з волосся, яке закриває шию. Зачіска не має бути занадто широкою, інакше шия виглядатиме ще довшою і тоншою. Якщо на шиї є ямочка, то її слід прикрити волоссям. Піднімати зачіску високо на потилицю й оголювати шию не варто.
Для фігури з короткою шиєю рекомендується зачіска, яка створить ілюзію довгої шиї. Для цього волосся на шиї (окантовку) стрижуть у вигляді подовженого мису (трикутником) або зачісують його догори на потилицю (рис. 10.49). Для такого типу обличчя не рекомендується дуже коротка стрижка. Довге волосся зачісують догори і роблять зачіску на верхніх ділянках голови.
Плоске обличчя рекомендується відкрити, а основні деталі зачіски перемістити назад. Не

 
 

Цікаве

Загрузка...