WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Типи обличчя - Реферат

Типи обличчя - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Типи обличчя
Типи обличчя.
Природа наділяє кожну людину індивідуальною зовнішністю. Чому одні обличчя ми сприймаємо як красиві, а інші - навпаки? Від чого це залежить? Чи існують критерії красивою обличчя?
Так, безумовно, вони є, і одним із критеріїв є форма обличчя (рис. 10.27)
Класично правильною, ідеальною є овальна форма обличчя. Відхиленням від овальної вважається кругла, трикутна, ромбоподібна, квадратна, прямокутна та інші похідні від перелічених форм обличчя.
Форма обличчя визначається за такими вимірами:
- висота обличчя (1) визначається відстанню від крайової лінії росту волосся по середній лінії обличчя до підборіддя;
- ширина лоба (2) визначається відстанню між крайовими лініями росту волосся від правої скроні до лівої через середину лоба;
- ширина вилиць (3) визначається відстанню між вилицями в найширшому місці:
- ширина підборіддя (4) визначається відстанню на рівні 1 см від його краю.
Рис. 10.27 Визначення форми обличчя
Овальне обличчя характеризується плавними переходами ліній лоба, скронь, щелеп і підборіддя, що утворюють овал (рис. 10.28). Розміри: висота обличчя - 18,5 см. ширина лоба 12,6 см, ширина вилиць 13 см, ширина підборіддя - 5,2 см.
Рис 10.28. Овальне обличчя
Трикутне обличчя характеризується широкою ділянкою лоба та вилиць і різко звужується до підборіддя (рис. 10.29). Орієнтовні розміри: висота обличчя - 18,5 см, ширина лоба - 12,5 см, ширина вилиць - 13 см, ширина підборіддя - 3,5 см.
Рис. 10.29 Трикутне обличчя
Ромбоподібне обличчя мас дуже широкі вилиці та вузький лоб і підборіддя (рис. 10.30). Орієнтовні розміри: висота обличчя - 18,5 см, ширина лоба - 11,2 см, ширина вилиць - 14 см, ширина підборіддя - 4,4 їм.
Прямокутне обличчя - це видовжене обличчя з високим лобом і довгим підборіддям (рис. 10.31).
Рис. 10.31. Прямокутне обличчя
Кругле обличчя. Круглим вважається обличчя, у якому висота перевищує ширину не більше ніж на 3 см (рис. 10.32). Орієнтовні розміри: висота обличчя - 18,5 см, ширина лоба - 12,6 см, ширина вилиць - 15 см.
Рис. 10.32. Кругле обличчя
Квадратне обличчя - різновид круглого, але із широкою нижньою щелепою, що відповідає розмірам лоба (рис. 10.33).
Рис. 10.33. Квадратне обличчя
Грушоподібне обличчя - різновид трикутного обличчя з вершиною на лобі. Характеризується вузьким лобом і широким підборіддям (рис. 10.34).
Рис. 10.34. Грушоподібне обличчя
Моделювання зачісок залежно від форми обличчя. Для отримання позитивних результатів при моделюванні зачіски необхідно керуватись принципами сучасної моди у зачісках і макіяжі, а також ураховувати недоліки та позитивні риси обличчя клієнта. При моделюванні зачіски потрібно розвивати в собі здібності, які дозволяють уявляти, що саме підійде клієнту.
Метою перукаря-модельєра є підкреслення позитивних рис клієнта і маскування недоліків. Для розв'язання цього завдання велике значення має:
- форма голови: вигляд спереду (форма обличчя), профіль і вигляд іззаду;
- правильні або неправильні риси його обличчя, наявність дефектів;
- конструкція, посадка голови.
Будь-яка зачіска багато в чому залежить від її силуету і форми. Зміна моди в зачісках і стрижках виявляється в основному в зміні саме силуету та форми. Це дозволяє дібрати модну зачіску практично до будь-якого типу обличчя, змінюючи деталі, з яких вона складається, залежно від індивідуальних особливостей обличчя та фігури.
Зачіска може бути з чілкою чи без неї, симетричною чи асиметричною, із закритими або відкритими вухами тощо, але її силует і форма повинні обов'язково відповідати моді.
Людей із правильними рисами обличчя небагато, як і з яскраво вираженими недоліками, наприклад, різкою асиметрією тих чи інших рис обличчя. Проте маленькі недоліки притаманні майже кожному обличчю. Неправильно обрана зачіска може зробити їх помітнішими. І навпаки, вміло дібрана та зі смаком виконана зачіска згладить недоліки, підкреслить привабливість обличчя.
Зачіска - одна з головних прикрас людини, але при її виборі слід враховувати, крім зовнішності, колір, структуру та початкову довжину волосся по всій поверхні голови. Вибір зачіски залежить від характеру, темпераменту, звичок, віку, с шлю одягу, в тому числі й від типу обличчя.
"Чисті" типи обличчя трапляються досить рідко, частіше бувають змішані.
Овальне обличчя вважається ідеальним, тому завжди необхідно намагатися надати обличчю форми овалу.
До обличчя такого типу підходять зачіски, виконані в будь-якому стилі. Можливі також такі контрасти у виконанні, як чілка або її відсутність, висока або низька зачіска, відкриті або закриті вуха, проділ будь-якого типу або, навпаки, його відсутність, симетрична чи асиметрична зачіска (рис. 10.35).
Клієнтам з овальним обличчям підходить будь-яка зачіска. Решту типів обличчя необхідно за допомогою зачіски наблизити до овального.
Рис 10.35. Корекція овального обличчя
Подовжене (прямокутне) обличчя. Для подовженої форми обличчя характерні високий лоб га подовжене підборіддя, які справляють враження вузькою й довгого обличчя.
При подовженому обличчі не можна відкривати лінію росту волосся, зачісувати волосся догори та назад, робити пишні зачіски, укладач и короткі локони на лобі та щоках. Таке обличчя прикраси зачіска з бічним проділом, м'якою хвилею на лобі та завитками на шоках, що створить враження овальної форми (рис. 10.36).
Зачіска з довгою чілкою візуально зменшить обличчя. Підходять також короткі стрижки з високим начосом. Вуха краще закривати. Але і з відкритими вухами зачіска добре виглядатиме, якщо з-за них буде видно волосся.
Рис. 10.36. Корекція прямокутного обличчя
За допомогою зачіски можна зробити менш помітними деякі недоліки обличчя. Так. якщо па лінії підборіддя колосся запіл ш всередину валиком, то утвориться випукла горизонтальна лінія, яка візуально зменшить довжину обличчя. Добре виглядатиме також легка пишна зачіска, яка обрамляє овал обличчя. Можна виконати прикореневу хімічну завивку.
Необхідно, щоб найширша частина зачіски була розташована на лінії брів і поступово, спускаючись униз, звужувалась на рівні рота. Для прямокутного обличчя підійде й спортивна стрижка з розширеними бічними частинами, а великий лоб слід закрити густою і довгою чілкою. Не рекомендується зачіска з довгого прямого волосся з вертикальними лініями, які значно подовжують обличчя.
Трикутне обличчя характеризується широкими вилицями та вузьким підборіддям. Різкі лінії переходу надають йому контрасту між виличними виступами та підборіддям. При моделюванні зачіски слід пом'якшити різкі лінії переходу між виличними виступами та підборіддям, а також підкреслити контраст різких ліній переходу. Том необхідно, щоб найширша

 
 

Цікаве

Загрузка...