WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Технологія виконання базових стрижок. Чоловічі стрижки - Реферат

Технологія виконання базових стрижок. Чоловічі стрижки - Реферат

за вушними раковинами. На шиї окантування не виконують.
Різновиди стрижки "полька":
1. " Полька" вкорочена. Волосся скроневих зон стрижуть машинкою з висотою ножа 1 мм або 3 мм. Виведення машинки вгору здійснюють зразу від крайової лінії росту волосся. Решту операцій виконують, як у звичайній стрижці "полька";
2. "Полька" подовжена. Волосся чілки зістригають у формі мису довжиною до кінчика носа і нижче. Волосся скроневих зон після стрижки повністю або наполовину покриває вуха.
Залежно від довжини волосся на скронях регулюють довжину чілки;
3. "Полька" для кучерявого волосся. Для здійснення звичайної стрижки "полька" густе кучеряве волосся по всьому волосяному покриву необхідно попередньо профілірувати від коренів.
7. Стрижка "канадка"
Рекомендується для прямого, хвилястого волосся будь-якої довжини та густоти (рис. 6.22).
Форма стрижки: наповнена в лобно-тім'яній зоні, коротка.
Інструменти: гребінець, прямі ножиці, електрична машинка.
Техніка стрижки: спосіб "на пальцях", тушування, стрижка машинкою.
Технологія виконання. Стрижка виконується на вимитому вологому волоссі.
Стрижку починають із правої скроні. Волосся стрижуть до середини скроневої виїмки машинкою з висотою ножа 1 мм або 3 мм. Виведення машинки вгору здійснюють зразу від крайової лінії росту волосся. Аналогічно зістригають волосся лівої скроні.
Переходять на потилицю і стрижуть машинкою від крайової лінії росту волосся на шиї до рівня мочки вуха, як при стрижці "полька". Стрижку продовжують тушуванням волосся правої скроні, потиличної зони та лівої скроні.
Волосся тім'яної зони за допомогою щітки та гребінця піднімають вертикально і стрижуть з оформленням площини.
Довжина волосся лобно-тім'яної зони - 3-4 см, маківки - 2-3 см.
Окантування скронь та шиї виконують за бажанням бритвою.
Рис. 6.22. Стрижка "канадка": а - зовнішній вигляд; б - схеми виконання
8. Стрижка бороди та вусів
Борода та вуса не тільки роблять чоловіка своєрідним, а й можуть використовуватися і для того, щоб приховати дефекти обличчя або змінити його форму. Ось чому вибір форми бороди та вусів - справа індивідуальна. Природно, що худорлявим обличчям більше підходять бороди широких силуетів (овальна, трапецієподібна, квадратна), а для круглого обличчя краще рекомендувати конусоподібну або перевернуту трапецієподібну.
Характерною особливістю конусоподібної бороди (рис. 6.23; 6.24) є сильно загострений кінець, а також прямі лінії конуса. Робити їх зігнутими та зламаними не можна. Послідовність роботи з таким видом бороди наводиться нижче.
Рис. 6.23 Стрижка конусоподібної бороди
Рис. 6.24. Стрижка конусоподібної бороди з голінням на щоках
Бороду ретельно вичісують і відтягують униз, підклавши під неї долоню лівої руки. З правого боку підрізають волосся, починаючи знизу в напрямку до кута на щелепному виступі. Ретельно зводять конус бороди "нанівець". При оформленні конуса стежать, щоб його гострий кінець проектувався на середину підборіддя. Потім над щелепою біля вух тушується волосся та шліфується борода.
При клиноподібних бородах волосся на щоках голять. Якщо щоки не голити, то стрижку починають з оформлення бороди, тобто знімають волосся на шиї та щоках машинкою 1/20. Чим довша борода, тим менше знімають волосся на щоках і шиї. Знімаючи волосся з боків, ножиці тримають кінцями вгору, під кутом до щелепного виступу і вуха. Після гоління збризкують одеколоном, роблять компрес, потім підстригають вуса і лише тільки після цього переходять до оформлення бороди ножицями з гребінцем. У бороді з косими краями волосся тушується дуже тонко. Якщо цю операцію виконувати машинкою з ножами 1/20, то одна її сторона повинна щільно прилягати до голеної ділянки обличчя, а інша має бути припіднята. Таке положення машинки дає плавний перехід у довжині. Коли стрижуть верхню частину бороди, то для надання їй конусоподібної форми під машинку підкладають гребінець. Потім машинкою з ножем 1/20 знімають волосся під нижньою губою, а ножицями над гребінцем стрижуть волосся з боків бороди.
Стрижка овальної бороди виконується за наведеною нижче послідовністю. Спочатку машинкою з ножем 1/20 стрижуть волосся на шиї, потім на скронях. Відтак застосовують перший прийом роботи ножицями з гребінцями, праву частину бороди стрижуть так, щоб волосся звести "нанівець" до скронь. Майстер при цьому стоїть з правого боку крісла. Потім він переходить на лівий бік і стриже ліву частину бороди. Після цього, стоячи з правого боку крісла, майстер оформляє контури бороди, надаючи їй овальної форми.
"Російська" борода (різновид овальної) частіше всього буває у формі лопатки (рис. 6.25). При її оформленні стрижуть основу бороди, щоки не голять, а кінці волосся найчастіше залишають у натуральному вигляді. На скронях волосся має становити одну лінію з волоссям бороди. Праву частину бороди майстер стриже, стоячи з правого боку, ліву - з лівого. Бокові частини стрижуть на рівні волосся скронь. Для надання обличчю більш виразних контурів кінчиками ножиць підстригають вуса, піднімаючи їх гребінцем. Волосся під нижньою губою ("еспаньйолка") обережно зні-мають згори та підрівнюють
Рис 6.25 Стрижка "російської" бороди
Бороди прямокутної форми бувають короткі та довгі, їх називають "каре". Довгу бороду "каре" (рис. 6.26) стрижуть так само, як і "російську". Різниця в тому, що їй надають прямокутної форми. Спочатку на щоках, ближче до щелеп, волосся знімають машинкою з ножем1/20, зводячи його "нанівець", потім вуса біля губ відділяють від бороди різкою лінією.
Коротка форма "каре" вимагає ретельнішої обробки. Волосся з обох сторін обличчя знімають за кривою лінією від мочок вух до вусів; на шиї та вилицях волосся стрижуть машинкою або голять. У багатьох випадках форма вусів компенсує непропорційність розмірів носа або приховує інші дефекти обличчя. Вуса бувають довгі, короткі, укорочені, а також фігурні, вузькі та широкі. При виборі форми вусів обов'язково враховують риси обличчя і головне - форму носа (рис. 6.27).
Довгі, або "українські", вуса мають вузькі кінці, які оформляють за допомогою філірування бритвою. Якщо необхідно зменшити пишноту вусів, нижній край волосся обробляють філірувальними ножицями.
Рис. 6.26. Стрижка бороди "каре"
Рис. 6.27. Форми вусів: а - українські; б- узбецькі; в - російські; г - фігурні; д, е, ж - англійські
Для зменшення довжини кінець вуса притримують лівою рукою, розчісують у зворотному напрямку, тобто від кінця до середини, та підстригають до потрібної довжини.
Індивідуальний підхід при оформленні вусів і бороди не дає можливості описати більшість наявних у практиці перукаря способів і прийомів. Та в цьому й немає необхідності, головне - знати основні принципи та технологію виконання робіт.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Ветров А. Парикмахер - стилист. - Ростов-на-Дону: Феникс, 2003.
2. Вольфрам К. Идеальные ногти: Способы моделирования // Nand & nails. - 2003. - №4. - С. 32-33.
3. Гутиря Л. Г. Сучасна перукарська справа. - Харків: Фоліо, 1997.
4. Дрибноход Ю. Маникюр, педикюр.: Профессиональный курс. (Сер. "cosmetical&professional"). - СПб.: Весь, 2002. - 256 с.
5. Константинов А. В. Парикмахерское дело. - М.: Высшая школа, 1987.
6. Корпев В. Д. Мы причесываем женщин. - М.: Стройиздат, 1991.
7. Кулешкова О. Н. Технология и оборудование парикмахерских работ. - М.: Академия, 2002.
8. Куприянова И. Н. Современные прически: женские, мужские, дет-ские. - М.: Эксмапресс, 2002.
9. Луканова О. В., Федорова Л. В. Технология парикмахерских услуг. - Ростов-на-Дону: Март, 2002.
10. ЛяпичА.Д. Парикмахерское мастерство. - К.: Будівельник, 1982.
11. Маникюр. Ростов-на-Дону: Владне, 2001. - 256 с.
12. Марек Збшнев. Парикмахерское дело. - Минск: Высшая школа, 1996.
13. Моделирование причесок: Иллюстрированное методическое посо-бие. - К.: 1990.
14. Панченко О. А. Прическа. Укладка. Завивка. - СПб.: Папирус, 1999.
15. Панченко О. А. Мелирование и прическа. - СПб.: Корона-принт, 2000.
16. Пономарчук А. Ростковые зоны и рост ногтя // Ногтевая эстетика. - 2004. - №5.- С. 38-39.
17. Смирнова Л. В. Уроки парикмахерского искусства. - СПб.: Парителы, 2002.
18. Сокол Е. Дезинфекция как наука // Ногтевая эстетика. - 2004. - №1.- С. 48-50.
19. Энциклопедия парикмахерского искусства. - М.: Веге, 1999.
20. "Зеркало моды". - К.: - 1999-2004.

 
 

Цікаве

Загрузка...