WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Технологія виконання базових стрижок. Чоловічі стрижки - Реферат

Технологія виконання базових стрижок. Чоловічі стрижки - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Технологія виконання базових стрижок. Чоловічі стрижки
1. Стрижка "наголо"
Інструменти електрична машинка, гребінець, прямі ножищ безпечна бритва
Технологія виконання. Стрижка проста, виконується на сухому волоссі (рис 6 14)
Рис 6 14 Стрижка "наголо"
а - зовнішній вигляд б - схема виконання
Якщо волосся довге, його підстригають на необхідну для роботи машинкою довжину способом "на пальцях", Бажаної довжини волосся досягають установленням висоти ножа в машинці на 1,3 мм Розчісують волосся за ростом Стрижку машинкою починають з лобно-тім'яної зони в напрямку від крайової лінії росту волосся на лобі до маківки Першу смугу виконують від середини лобною виступу, всі наступні - у напрямку за годинниковою стрілкою Для забезпечення рівності стрижки зістригають кожну нас гупну смужку із захопленням частини попередньої
Волосся на маківці та потиличні вихори додатково простригають проти їх росту Темні місця або смуги, що залишились після стрижки, простригають машинкою з ножем тієї ж висоти, яким виконували первинну стрижку
Волосся окантовують на скронях, за вушними раковинами, на шиї
Якщо стрижка виконана ножем висотою 3 мм, окантування здійснюється ножем висотою 1/20, якщо волосся с грипи ножем висотою 1 мм, окантування не потрібне, досить зголити пушкове волосся безпечною бритвою
Окремі волосинки, що стирчать, зрізають ножицями
2. Стрижка "бокс"
Рекомендується для короткого волосся будь-якого типу.
Стрижка небажана у випадках, коли шкіра голови має дефекти.
Інструменти: електрична машинка, прямі ножиці, гребінець, безпечна бритва.
Техніки стрижки: спосіб "на пальцях", стрижка машинкою, окантування.
Технологія виконання. Виконується на сухому волоссі (рис. 6.15). Стрижку починають машинкою з правої скроні, паралельними смужками рухаючись від початку росту волосся на скроні до рівня скроневого виступу. Стрижку продовжують на потилиці та лівій скроні. Лінія стрижки волосся потилиці стійка, проходить через потиличний виступ.
Волосся тім'яної, верхньопотиличної зон стрижуть способом "на паль-цях". Волосся перехідної смуги від стрижки машинкою до стрижки ножи-цями вкорочують машинкою з висотою ножа 3 мм, рухаючись навкруги голови з виведенням машинки вгору.
Плавний перехід від стрижки ножем 1/10 до рівня довжини волосся перехідної смуги здійснюють ножем 1 мм, від перехідної смуги до довжини волосся стрижки "на пальцях" - тушуванням. Пушкове волосся зрізують машинкою або безпечною бритвою.
Рис. 6.15. Стрижка "бокс":
а - зовнішній вигляд; б, в - схеми виконання
3. Стрижка "напівбокс"
Рекомендується для короткого волосся будь-якого типу (рис. 6.16). Техніки стрижки: спосіб "на пальцях", стрижка машинкою, окантування.
Інструменти: електрична машинка, прямі ножиці, гребінець, безпечна бритва.
Технологія виконання. Стрижка виконується у послідовності, аналогічній стрижці "бокс". Відрізняється більшою довжиною волосся тім'яної та верхньоскроневих зон. Стрижку починають машинкою з висотою ножа 3 мм, рухаючись від крайової лінії росту волосся вгору з виведенням машинки догори.
Лінія стрижки потиличної зони нестійка - може бути до середини потиличного виступу, вища або нижча нього.
Волосся тім'яної та верхньопотиличної зон стрижуть способом "на пальцях". Плавний перехід від стрижки машинкою до стрижки ножицями здійснюють тушуванням.
Машинкою з висотою ножа 1 мм укорочують волосся вздовж лінії окантування скронь, за вушними раковинами, зістригають або зголюють пушкове волосся на шиї. Волосся на скронях і за вушними раковинами окантовують бритвою.
Чілку окантовують прямими ножицями за бажаною формою та довжиною. Окантування волосся скронь та за вушними раковинами здійснюють бритвою. На шиї окантування не виконують.
Рис. 6 16. Стрижка "напівбокс": а - зовнішній вигляд, б, в - схеми виконання
4. Стрижка "угорка"
Рекомендується для волосся будь-якого типу (рис. 6.17). Форма стрижки: наповнена в лобно-тім'яній зоні, подовжена. Інструменти: гребінець, прямі ножиці, електрична машинка. Техніки стрижки: спосіб "на пальцях", тушування, окантування, стрижка машинкою.
а
Рис. 6.17. Стрижка "угорка": а - зовнішній вигляд, б - схема виконання
Технологія виконання. Стрижку виконують на вимитому волоссі. Волосся правої скроні, нижньопотиличної зони та лівої скроні тушують машинкою над гребінцем від крайової лінії росту волосся.
Тушування волосся скронь і середньопотиличної зони продовжують за допомогою ножиць і гребінця. Волосся тім'яної зони стрижуть способом "на пальцях".
Довжину стрижки можна варіювати від укороченої до подовженої.
Окантування волосся чілки, скронь, за вушними раковинами та на шиї виконують ножицями або машинкою.
Тушування волосся правої скроні, потилиці, лівої скроні виконують машинкою над гребінцем від крайової лінії росту волосся на ширину 1 -1,5 см. За допомогою ножиць і гребінця продовжують тушування волосся скронь і потилиці до тім'яної зони.
Волосся розчісують. Чілку окантовують ножицями за косою лінією. Окантування волосся скронь, за вушними раковинами та на шиї виконують за бажанням клієнта машинкою або бритвою.
5. Стрижки "їжак", "бобрик", "каре"
Рекомендуються для прямого, жорсткого волосся.
Інструменти: прямі ножиці, гребінець, електрична машинка, щітка.
Техніки стрижки: спосіб "на пальцях", тушування, окантування.
Форма стрижки: стрижка -"їжак" має овальну, злегка витягнуту над маківкою форму (рис. 6.18).
Рис. 6.18. Стрижка "їжак": а - зовнішній вигляд; б - схема виконання
Стрижка "бобрик" має форму площадки в тім'яній зоні, заокруглену на скронях, як у стрижці "їжак" (рис. 6.19).
а б
Рис. 6.19. Стрижка "бобрик": а - зовнішній вигляд; б - схема виконання
Стрижка "каре" в тім'яній та скроневих зонах має форму площадок (рис. 6.20).
б
Рис. 6.20. Стрижка "каре": а - зовнішній вигляд; б- схема виконання
Технологія виконання. Усі три стрижки виконуються на вимитому волоссі: машинкою - на сухому, ножицями - на зволоженому. Якщо волосся довге, його вкорочують до потрібної довжини по всьому волосяному покриву голови способом "на пальцях". Машинкою з висотою ножа 3 мм зістригають волосся від початку його росту з виведенням машинки угору вздовж крайової лінії росту волосся на правій скроні, потилиці, лівій скроні.
На волосся наносять зв'язуючі засоби. За допомогою масажної щітки та гребінця розчісують волосся проти росту, ставлять вертикально.
У стрижці "їжак" тушують волосся на потилиці та скронях, починаючи з правої скроні. Переходять на тім'яну зону, утворюючи загальну овальну форму. Окантування волосся на скронях, за вушними раковинами, на шиї виконують машинкою або безпечною бритвою.
У стрижці "бобрик" волосся скроневих зон стрижуть, як у стрижці "їжак". Площина тім'яної зони виконується строго горизонтально, для цього ножиці та гребінецьобов'язково утримують горизонтально.
У стрижці "каре" площина тім'яної зони виконується, як у стрижці "бобрик". Волосся скроневих зон зістригають за таким правилом: на правій скроні гребінець утримують вертикально, ножиці - кінцями донизу; на лівій скроні гребінець утримують вертикально, ножиці - кінцями догори.
Лінія окантування в усіх трьох стрижках - пряма.
6. Стрижка "полька"
Рекомендується для волосся будь-якого типу та довжини (рис. 6.21).
Форма стрижки: наповнена у тім'яній зоні.
Інструменти: гребінець, прямі ножиці, електрична машинка, безпечна бритва.
Техніки стрижки: спосіб "на пальцях", тушування, стрижка машинкою.
а
Рис. 6.21. Стрижка "полька": а - зовнішній вигляд; б, в - схеми виконання
Технологія виконання. Стрижку виконують машинкою на сухому, ножицями - на вологому волоссі.
Стрижку починають машинкою з висотою ножа 3 мм від крайової лінії росту волосся нижньопотиличної зони. Стрижуть з виведенням машинки вгору до рівня не вище мочки вуха. Висоту ножа змінюють на 1/10 мм та зістригають пушкове волосся на шиї. При висоті ножа 1 мм волосся вкорочують уздовж лінії окантування. Тім'яну, верхньопотиличну і скроневі зони стрижуть способом "на пальцях". Для плавного переходу від однієї стрижки до іншої ножицями виконують тушування. Окантування чілки здійснюють ножицями. Форма чілки - мис або трикутна, довжина може сягати кінчика носа.
Стрижку завершують окантуванням машинкою або бритвою волосся на скронях і

 
 

Цікаве

Загрузка...