WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Складові процесу обслуговування гігієнічні процедури - Реферат

Складові процесу обслуговування гігієнічні процедури - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Складові процесу обслуговування гігієнічні процедури
?
1. Миття волосся
Миття волосся належить до гігієнічних і лікувальних процедур, може бути самостійною операцією або складовою частиною перукарських робіт.
Миття виконується з метою:
- видалення бруду з волосся;
- видалення залишків засобів попереднього укладання;
- розрихлення зовнішнього шару волосся;
- оздоровлення волосся.
Усі види перукарських робіт, за винятком фарбування волосся барвниками, які містять перекис водню, виконуються на чистому, щойно вимитому волоссі. Вологе волосся еластичніше і легко набуває тієї чи іншої форми, сильно витягується і не розривається.
Засоби для миття волосся. Обов'язковим компонентом миття є вода. Залежно від виду і кількості неорганічних сполук у ній вода буває м'якою і жорсткою.
У м'якій (дощовій, сніговій) воді міститься незначна кількість неорганічних сполук. Вона найкраща для миття. Жорстка вода (колодязна, джерельна, морська) містить багато домішок і мінералів (хлористий натрій, калій, магній тощо). Пом'якшити воду можна кип'ятінням або розчиненням у ній питної соди (2-4 чайних ложки на 3-4 літри води).
Вода для миття волосся має бути проточною, чистою, прозорою, без шкідливих домішок, кольору, запаху.
За температурою вода вважається:
холодною - 20°С;
прохолодною - 21-28°С;
теплою - 33-38°С;
гарячою - 39-45°С;
дуже гарячою - вище 45°С.
Частіше застосовується спосіб миття голови та волосся за допомогою шампуню. До складу шампуню входять поверхнево-активні речовини, які виконують функцію чищення: зв'язують у процесі миття часточки бруду й жиру та видаляють їх з волосся разом із піною.
Шампуні. Слово "шампунь" прийшло до нас із мови хінді, де воно означає "натискати, терти", бо миття зводиться до масажу волосся і шкіри голови. Вода має очищувальні властивості, а шампунь необхідний для збільшення ефективності дії. Шампуні не просто очищують, а й поліпшують стан волосся, роблять його м'якшим, полегшують укладання. Пошуки нових засобів для догляду за волоссям призвели до значного поліпшення їхньої якості. У сучасних розробках нових м'яких шампунів ураховується і той факт, що нині волосся миють частіше, ніж декілька років тому.
Твердження, що щоденне миття шкідливе для волосся, - неправильне. Склад сучасних високоякісних шампунів забезпечує м'яке, ефективне очищення і кондиціювання волосся.
Шампуні випускають для волосся різних типів, для універсального та щоденного використання. Щоб зберегти волосся блискучим і непошкодженим, слід дуже уважно підійти до вибору шампуню, особливо при частому митті. Більшість шампунів нейтральні або відповідають рН 5,5. Шампуні за консистенцією бувають рідкі та концентровані. Концентровані шампуні перед використанням необхідно розводити водою у співвідношенні 1:1.
За призначенням шампуні поділяють на такі типи:
звичайні - потребують додаткового використання інших косметичних засобів, кондиціонерів, ополіскувачів;
спеціальні - м'якої дії, ними можна користуватися щодня. Вони поліпшують будову волосся, не подразнюють шкіру голови, оскільки мають нейтральний рівень рН. До них належать препарати "2 в 1" - шампунь і бальзам-ополіскувач;
лікувальні - призначені для "проблемного", особливо чутливого і пошкодженого волосся. До їхнього складу входять спеціальні лікувальні препарати;
шампуні особливого призначення - використовуються до або після хімічної завивки чи фарбування волосся, нейтралізують залишки окисника, надають волоссю міцності, закривають луску кутикули тощо.
Підготовчі роботи при митті волосся:
- проведення діагностики, визначення наявності захворювань, типу волосся і його стану;
- вибір шампуню, ополіскувача;
- ретельне розчісування волосся;
- регулювання температури води (оптимальна температура при митті - 37-40°С).
Технологія гігієнічного миття волосся. Волосся миють з нахилом голови вперед а) або з нахилом голови назад. У першому випадку необхідно запропонувати клієнтові стерильну серветку, щоб він прикрив обличчя під час миття.
Миття голови з нахилом назад має ряд переваг:
- зберігається макіяж;
- зменшується імовірність потрапляння води на одяг;
- забезпечується зручне положення для клієнта.
Перед миттям слід розчесати волосся гребінцем або щіткою для посилення кровообігу, видаляючи при цьому пил, мертві клітини, волосся, яке випало. Це забезпечує рівномірне нанесення шампуню на всій поверхні волосся та шкірі голови, а також полегшує розчісування волосся після миття. Температуру води встановлюють відповідно до бажання клієнта.
Волосся змочують водою, наливають необхідну кількість шампуню (15 мл.) на долоню, рівномірно наносять на волосся, починаючи з коренів. Спінюють шампунь легкими круговими рухами, подушечками пальців, рухаючись від крайової лінії росту волосся до маківки. Змивають шампунь і наносять його ще раз. Не слід довго тримати шампунь на волоссі, для дії його компонентів достатньо кількох секунд. Волосся після миття слід ретельно прополоскати, повністю змити шампунь і бруд. Після споліску-вання волосся промокують м'яким рушником, не викручуючи і не розтягуючи.
Після миття для надання волоссю нейтралізації, м'якості, пишності та блиску можна використовувати:
- бальзами-ополіскувачі у вигляді рідини або крему. Вони містять речовини, які стабілізують рівень рН, не пропускають усередину волосини шкідливі речовини. Вони полегшують розчісування внаслідок зниження тертя, зменшення сплутування волосся при розчісуванні та укладанні. Серед інших переваг бальзамів-ополіскувачів слід зазначити надання волоссю красивого блиску. Це досягається тим, що речовини, які осідають на волоссі, змінюють показники заломлення променів світла, посилюючи таким чином інтенсивність кольору волосся та його природний блиск, а також тим, що лусочки оболонки волосини починають щільніше прилягати до її поверхні;
- ополіскувані зі збалансованою кислотністю, призначені для закріплення кольору після застосування барвників. Вони полегшують проникнення молекул фарби в кутикулу, що запобігає тьмяності волосся;
- кондиціонери рідкі та кремоподібні; їх застосовують для по-легшення розчісування волосся і надання йому блиску й об'єму.
Не рекомендується розчісувати волосся одразу після миття, його необхідно трохи підсушити природним шляхом. Розчісувати вологе волосся слід спокійними рухами, обережно, обов'язково гребінцем з рідкими зубцями.
2. Масаж голови
Масаж - це ефективний спосіб зняття втоми і підготовки клієнта до інтенсивних навантажень.
Завдяки масажу поліпшується кровообіг, укріплюються корені волосся, шкіра голови стає еластичною, поліпшується проникнення біологічно активних речовин, які знаходяться в лікувальній емульсії. Крім того, посилюється функція сальних залоз, що перешкоджає розвитку себорейних явищ. Масаж виконується на чистому вологому волоссі, обов'язково іззастосуванням лікувальних препаратів.
Масаж поділяється на мануальний (ручний) і апаратний.
Мануальний масаж поділяється на гігієнічний (оздоровчий) і лікувальний:
гігієнічний масаж - активний засіб зміцнення організму та профілактики захворювань;
лікувальний масаж - ефективний метод лікування багатьох захворювань.
Шкіра волосяної частини голови пружна, еластична, вільно зміщується і має значну кількість сальних і потових залоз.
Волосяну частину голови

 
 

Цікаве

Загрузка...