WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Сім «китів» професійного продавця перукарських послуг - Реферат

Сім «китів» професійного продавця перукарських послуг - Реферат


Реферат на тему:
Сім "китів" професійного продавця перукарських послуг
Знання бізнесу. Перукарі повинні бути всебічно інформовані про сучасні тенденції та ситуацію у сфері перукарських послуг у країні та за кордоном.
Високо цінується обізнаність, начитаність, уміння вести з клієнтом бесіду про останні новинки моди, в тому числі перукарської.
Знання технології виконання послуг. Професійний перукар має ідеально знати технологічний процес здійснення послуги, стан надання та ціни аналогічних послуг у салонах-конкурентах. У ситуації порівняння слід зробити акцент на перевагах Ваших послуг та умов їх надання. Уникайте різкої критики конкурентів, бо це негативно вплине на Ваш імідж.
Рекомендується знати провідних спеціалістів перукарської галузі не тільки столиці, а й інших регіонів, Вашого міста. Для цього необхідно спілкуватися з колегами, відвідувати майстер-класи, фестивалі, демонстрації колекцій, брати участь у конкурсах.
Знання свого салону. Необхідно уявляти структуру салону, в якому Ви працюєте, знати межі відповідальності кожного зі співробітників, бути в курсі проведення рекламних акцій, уміти проконсультувати клієнтів про спеціальні знижки на послуги салону.
Знання послуг і продукції. Клієнта ніщо так не шокує, як ситуація, коли перукар погано виконує послугу або не знає продукцію, з якою працює.
Без глибокого, професійного знання продукції Ви не зможете навчитися мистецтву переконувати клієнта. Для цього слід буї и в курсі новинок, користуватися доступною пресою для перукарів, відвідувати семінари, ярмарки.
Уміння викликати довіру клієнта. Щоб продати послугу, перукар повинен викликати довіру клієнта. Дуже важливо виглядати модним і сучасним. Підтримуйте власний імідж перукаря модною зачіскою, модним кольором і здоровим станом волосся, сучасним макіяжем.
Якщо салон спеціалізується на прогресивно налаштованій молоді, Ваша зовнішність має бути авангарднішою, якщо ж відвідувачі - класичні жінки, дотримуйтесь консервативнішого стилю.
Ще раз підкреслюємо важливість організації робочого місця. Чистота, завжди стерильний інструмент, представлена продукція, з якою працює майстер, позитивно впливають на клієнта.
Більшість купівель послуг і товарів базується на внутрішніх відчуттях, емоціях, перших враженнях. У сфері послуг перше враження має реальне значення.
Ваші знання індивідуальних рис клієнтів, змісту попередньої послуги, бажаного стилю, кольору волосся є досить сильним аргументом у створенні між вами повної довіри щодо постійного надання перукарських послуг.
Ставлення до справи в будь-якій сфері - це основа успіху, який у першу чергу визначається бажанням, а не здібностями. Перукарі, які вірять у себе, досягають більшого успіху в професії. Як досягти успіху? Дуже просто: не лінуватися, не нудьгувати на робочому місці, весь час учитися, завжди робити більше, ніж це необхідно. Це допоможе Вам бути попереду.
І найголовніше - перукар має бути оптимістом, ентузіастом своєї справи. Тому частіше усміхайтеся. Бути в компанії з усміхненою людиною завжди приємно. Складно сказати щось неприємне тому, хто усміхається. Поряд з усміхненою людиною важко залишатись похмурим.
І. Правила та навички продажу перукарських послуг.
1. Продавайте людям. Потенційні клієнти дуже різні: живуть у різних будинках, працюють у різних місцях і ділових сферах. У них різні проблеми і мета в житті. Вони можуть бути молодими і старими, щасливими і нещасними, добрими і злими, оптимістами і песимістами. Тому професійний перукар повинен:
- стати знавцем людей, для чого слід відвідувати семінари із психології спілкування, читати спеціальну літературу;
- справді любити людей, і тоді будь-який клієнт буде радий спілкуванню з Вами;
- при спілкуванні з клієнтами не цікавитись іншими людьми, розпитувати, нехай вони самі говорять про себе.
2. Ставте слушні запитання. Виграє той, хто запитує. Питання завжди повинно вести до позитивних відповідей. Ставте такі питання і таким чином, щоб клієнт відповів "так":
- Ви бачите, якого блиску надала Вашому волоссю ця фарба?
- У Вас обмаль часу для догляду за волоссям удома? Ви надаєте перевагу стрижкам, які не потребують укладання?
- Бачите, як активно діє ця лікувальна маска для волосся? Завдяки цілеспрямованим питанням майстер може дізнатися
про бажання клієнта. А клієнт поділиться досвідом і відчує, що в салоні до нього ставляться поважно та серйозно.
3. Слухайте. Це загальне правило етики спілкування, але дуже мало майстрів справді уміють слухати. Слухаючи, можна дізнатися про клієнта багато корисної інформації та підказок щодо організації надання послуги. Тож спочатку вислухайте клієнта, перепитайте, якщо щось не до кінця з'ясували, а потім визначайтесь із послугою.
4. Говоріть клієнту не про особливості товару або послуги, а про користь, яку він отримає. Наприклад, не слід говорити клієнтові: "Мелірування - це не тільки освітлення, а й багатоколірне фарбування пасом", краще порадити так: "Виконанням багатоколірного мелірування Ви отримаєте ефектне пофарбування пасом, яке нагадує гру сонячного проміння. Крім того, фарба надасть Вашому волоссю здорового блиску". Тобто пропонуйте послугу, якомога більше інформуючи клієнта про корисність саме для нього. Підбирайте формулювання, безпосередньо спрямовані на клієнта: "Я рекомендую Вам ... Для Вас важливо ...Для Вашого волосся необхідно ...".
Уникайте невпевнених фраз і слів, які можуть зменшити бажання клієнта отримати послугу: можливо, може бути, напевно.
5. Не покладайтесь на логіку. У клієнтів більше говорить серце, ніж розум. На рішення про відвідування салону та бажання отримати послугу більше впливають емоції. За статистикою понад 80% рішень про обслуговування засновані саме на емоціях і почуттях, а не логіці.
До головних емоцій, пов'язаних із салонними перукарськими послугами, належать:
- почуття здоров'я (доглянуте волосся, профілактика захворювань волосся та шкіри голови, запобігання посивінню, облисінню);
- почуття безпеки (в салоні застосовують якісні інструменти, продукцію, працюють майстри високої кваліфікації, створені відповідні санітарно-гігієнічні вимоги);
- почуття престижу ("я обслуговуюсь у модного стиліста");
- острах втрати ("якщо я не буду відвідувати салон, робити якісну стрижку і фарбування, я виглядатиму старшою");
- гордість володіння ("я хочу, щоб і у мене було таке красиво меліроване волосся");
- его ("я хочу трішечки потішити себе, зробити собі приємність, покращити

 
 

Цікаве

Загрузка...