WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Організація експлуатація автомобіля - Реферат

Організація експлуатація автомобіля - Реферат

навантаження або вивантаження вантажів (крім будматеріалів) на проїзній частині чи тротуарі може бути дозволено в усній формі найближчим інспектором ДАІ або міліціонером який регулює рух.
Щоб запобігти пошкодженню вантажу, я й авто під час руху у вузьких місцях або під мостами, а також створенню перешкод для зустрічного транспорту й транспорту, який обганяє, встановлено граничні габарити завантаження авто:
а) для перевезення вантажів, висота яких перевищує 3,8 м (від поверхні дороги), а ширина - 2,5 м, чи таких, виступають за задній борт або край платформи більш як на 2м, потрібний письмовий дозвіл ДАІ за місцем одержання вантажу, а в разі міжміських перевезень ще й дозвіл відповідних дорожніх органів.
б) якщо ширина ТЗ перевищує 2,5 м, то вантаж може бути вкладений на всю ширину кузова.
в) вантаж або окремі частини механізмів, що виступають по ширині або довжиніза габарити ТЗ, мають бути позначені з переду й ззаду червоними прапорцями, а в темряві - засвідченими ліхтарями.
г) так само має позначатися дишель, що виступає більш на 1м.
У кожному окремому випадку перевезення поза габаритних і веларованих вантажів поряд транспортування не визначається ДАІ.
3.Перед виїздом на лінію водієві видається дорожній листок із планом на зміну, який складає служба експлуатації виходячи із загального плану перевезень та з урахуванням зміни роботи водія, режимів роботи пунктів одержання й доставки вантажу, відстань перевезення, а також виду вантажу. Крім того, водій має бути проінформований про характер виконуваної роботи, стан дороги й під'їзних шляхів до пунктів навантаження та розвантаження, погодні умови, а в разі перевезення небезпечних вантажів - обізнаний із правилами поводження з вантажем і ліквідації ускладнень які можуть виникнути в дорозі.
Виїжджаючи на лінію, водій повинен узяти необхідний інвентар, повний комплект справного інструменту водія, а також перевірити:
1.Рівень палива в баці, оливи - в картері двигуна й охолодної рідини - в радіаторі;
2.Справність приладів освітлення. стоп-сигналу, звукового сигналу, покажчика поворотів, аварійної сигналізації;
3.Люфт рульового колеса та дію рульового механізму і привода.
4.Стан гальм, амортизаторів, шин;
5.Кріплення акумуляторної батареї;
6.Зовнішній вигляд автомобіля;
7.Роботу двигуна на всіх режимах.
Дію гальм, справність трансмісії та рульового керування необхідно перевірити також під час руху автомобіля.
Перевезення пасажирів дозволяється перевозити пасажирів у транспортному засобі обладнаному місцями для сидіння в кількості, що передбачена технічною характеристикою так щоб вони не заважали водієві керувати транспортним засобом і не обмежували оглядовість, відповідно до правил перевезень.
Під час перевезення в автобусі, мікроавтобусі організованої групи дітей повинно бути не менше одного дорослого супровідника. при цьому спереду і ззаду обов'язково встановлюється розпізнавальний знак "Діти!".
Перевезення пасажирів до 8 чоловік, крім водія у пристосованому для цього вантажному автомобілі дозволяється водіям, які мають стаж керування ТЗ більше трьох років і посвідчення водія категорії "С", а у разі перевезення понад зазначену кількість (включаючи пасажирів у кабін) - категорій "С" і "Д".
Вантажний автомобіль, що використовується для перевезення пасажирів, повинен бути обладнаний сидіннями, закріпленими в кузові на відстані н менш як 0,3 м від верхнього краю борту і 0,3-0,5 м від підлоги. Сидіння, що розташовані вздовж заднього або бокового борту, повинні мати міцні спинки.
Кількість пасажирів, які перевозяться в кузові вантажного авто, не повинна перевищувати кількість обладнаних для сидіння місць.
Перед поїздкою водій вантажного автомобіля повинен проінструктувати пасажирів про їх обов'язок та правила посадки, висадки розміщення і поведінки в кузові.
Починати рух можна, лише переконавшись, що створено умови для безпечного перевезення пасажирів.
Проїзд у кузові вантажного авто, не обладнаного для перевезення пасажирів, дозволяється лише особам, які супроводжують вантаж або їдуть за ним, за умови, що вони забезпечені місцями для сидіння. Кількість пасажирів у кузові та кабіні не повинна перевищувати 8 чоловік.
5.Правила безпеки під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт.
Автомобіль, поставлений під навантаження (розвантаження), треба надійно загальмувати ручним гальмом з умиканням 1-ї передачі, або заднього ходу.
Відкривати й закривати борти авто мають одночасно не менш як дві людини, стоячи збоку від бортів.
Перш ніж відкривати борти, слід переконатися в тому, що вантаж розташований безпечно.
Для виконання навантаження чи розвантаження вантажу з платформи чи естакади слід покласти місток, об перехід вантажників у кузов авто був безпечний.
Під час виконання вантажних робіт водій зобов'язаний стежити за правильністю розміщення вантажу на авто й причепі, забезпечувати правильне міцне ув'язування вантажу й закріплення бортів або та причепа.
Якщо вантаж завантажується з бункера або за допомогою конвеєра, то авто треба встановити так, щоб центр кузова розташувався під центром отвору бункера або під кінцем стріли конвеєра. Піднімальними кранами й екскаваторами вантаж слід подавати збоку або ззаду авто (подавати вантаж через кабіну не дозволяється).
Коли сипкі вантажі навантажують вручну, вантажники мають стояти збоку авто; подавання авто до місця завантаження заднім ходом й навантаження через задній борт забороняється.
Для очищення кузова авто-самоскида слід використовувати лопати й скребки з довгими рукоятками. Вдаряти по днищу кузова, щоб очистити його, забороняється.
Поштучні вантажі, що підіймаються над бортами, треба ув'язувати канатами або мотузками, але не дротом чи тросом.
Перш ніж направляти автомобілі, вантажно-розвантажувальні механізми та робітників на місце виконання навантаження і розвантаження вантажів, адміністрація зобов'язана перевірити, чи відповідають умови роботи у відправників та одержувачі цих вантажів вимогам техніки безпеки.

 
 

Цікаве

Загрузка...