WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Організація експлуатація автомобіля - Реферат

Організація експлуатація автомобіля - Реферат

ТЕМА: ОРГАНІЗАЦІЯ ЕКСПЛУАТАЦІЯ АВТОМОБІЛЯ
.
1. Автомобільні підприємства організовують перевезення вантажів і пасажирів.
За характером перевезень автомобільні підприємства поділяються н: а) вантажні; б) пасажирські; в) мішані. За приналежністю та призначенням вони бувають; загального призначення, які обслуговують клієнтуру незалежно від відомчої приналежності; відомчі, що здійснюють перевезення лише для організації, до складу яких вони входять.
Основні завдання автомобільних підприємств:
1.Організація і здійснення перевезень відповідно до плану;
2.Зберігання, технічне обслуговування й ремонт рухомого складу;
3.Добирання, розміщення й підвищення кваліфікації кадрів, організації праці;
4.Планування й облік виробничо-фінансової діяльності;
5.Утримання й ремонт будівель, споруд та обладнання.
Ці завдання на автомобільних підприємствах виконують такі служби: а) експлуатації; б) технічна; в) управління.
Функції служби експлуатації залежить від упровадженої системи керівництва автомобільними перевезеннями.
За децентралізованої системи автопідприємство само керує перевезеннями, а до складу служби експлуатації входять:
а) диспетчерська група (старший та чергові диспетчери);
б) лінійний персонал (лінійні диспетчери і контролери);
в) начальник автоколон (тільки на автотранспортних підприємствах, що мають понад 150 авто).
За централізованої системи завдання автотранспортного підприємства зводяться до утримання рухомого складу в справному стані та випускання на лінію, де його роботою керує центральна диспетчерська.
Технічна служба виконує такі функції:
1.Забезпечує утримання рухомого складу в справному стані й підготовку його до виконання перевезень;
2.Складає графіки технічного обслуговування рухомого складу й забезпечує виконання їх;
3.Веде облік автомобілів;
4.Здійснює технічне нормування;
5.Вживає щодо безаварійної роботи і техніки бе6зпеки;
6.Вивчає і упроваджує прогресивні методи праці;
7.Розробляє й реалізує плани впровадження нової техніки;
8.Веде технічну документацію.
Технічна служба має в своєму розпорядженні:
а) зону стоянки й технічного обслуговування рухомого складу;
б) зону ремонту, майстерні та інші виробничі дільниці;
в) відділ головного механіка, який відповідає за справність цього обладнання автотранспортного підприємства.
Технічну службу очолює головний інженер, який є також заступник директора автомобільного підприємства. До складу служби управління автомобільним підприємством входять: а) адміністративно-господарський відділ; б) бухгалтерія; в) плановий відділ; г) відділ постачання; д) відділ кадрів.
Адміністративно-господарський відділ віддає діловодством, архівам, вирішує господарські питання, стежить за додержанням правил внутрішнього розпорядження, здійснює протипожежні заходи тощо. Бухгалтерія здійснює розрахунки з клієнтурою, нараховує і видає заробітну плату, веде матеріальний та фінансовий облік усіх цінностей, складає місячні, квартальні, річні звіти про фінансово-господарську діяльність підприємства.
Плановий відділ здійснює планування й систематичний облік роботи автотранспортного підприємства, а також стежить за виконання плану й собівартість перевезень.
Відділ постачання забезпечує підприємство всіма потрібними експлуатаційними та іншими матеріалами, шинами, запасними частинами.
Відділ кадрів наймає й звільнює робітників та службовців, здійснює облік особового складу, займається підготовкою та підвищеннями кваліфікації робітників.
2.Автомобільним транспортом перевозяться найрізноманітніші вантажі.
Якщо вантаж розташовано неправильно, то зміщення центра ваги авто може стати причиною ДТП.
В авто, що перевозять рідкій сипкі вантажі, на поворотах вантаж у цистерні під дією відцентрової сили переміщується в бік, протилежний повороту. Таке явище особливо небезпечне, якщо цистерну заповнено лише частково, оскільки під час повороту не тільки зменшується стійкість авто через зміщення вантажу, а й відбувається гідравлічний удар рідини об бічну стінку цистерни, а це може спричинити перекидання авто. Перекиданню, як правило передує занос авто. Якщо відбувається поперечне ковзання авто і він упреться в якусь перешкоду, то швидкість ковзання через це різко знизиться. А внаслідок зменшення, або повної втрати швидкості поперечного ковзання різко зростають сили інерції, які досягають найбільшого значення, коли ковзний авто зупиняється. Прикладена ж у центрі ваги сила інерції перекинути авто.
Для підвищення стійкості авто потрібно, щоб колія його була якомога ширшою, а центр ваги розташовувався низько. Якщо ширина колії визначається конструкцією авто, то розташування центра ваги можна змінювати вкладанням вантажу, що перевозиться. Тому вантажі в авто треба розподіляти рівномірно по ширині кузова, найважчий розмістити знизу, а найлегший зверху.
Важкі вантажі слід укладати симетрично відносно повздовжньої осі машини і надійно закріпити.
Перевозити вибухівку, радіоактивні і інші небезпечні вантажі, а також тару з під них, слід суворо вимог інструкцій "Зазначені вантажі допускається перевозити лише на абсолютно справних авто, оснащених протипожежними засобами. Це мають бути вогнегасник і червоний прапорець в лівому передньому куту кузова.
Дозвіл на перевезення небезпечних вантажів видається органами міліції за місцевим завантаженням авто.
Водіям, які перевозять небезпечні вантажі, забороняється палити в кабінах, кузовах і біля авто (10...15 м), залишати авто без догляду й перевозити пасажирів та вантажі, не зазначені в дорожньому листку.
За порушення правил перевезення небезпечних вантажів відповідальність нерівні з власниками вантажу та особами, що супроводжують, несуть водії автомобіля.
Як правило не можна, не можна виконувати вантажно-розвантажувальні роботи на проїзній частині. Складування будь-яких вантажів, у тому числі будівельних, на проїзній частині вулиць і доріг, тротуарах та узбіччях без письмового дозволу місцевих органів ДАІ забороняється.
Разове

 
 

Цікаве

Загрузка...