WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Професійна етика перукаря - Реферат

Професійна етика перукаря - Реферат

слід бути настирливим, надокучливим: при спілкуванні необхідно стежити за реакцією співрозмовника і вчасно зупинити розмову;
- підчас обслуговування відвідувача не відволікайтесь на розмови зі співробітниками;
- не втручайтесь у розмову між іншим майстром і клієнтом;
- намагайтеся не говорити по телефону; у разі необхідності говоріть коротко, оскільки службовий телефон не передбачений для особистих розмов;
- співробітники не повинні вести особисті розмови у робочому залі, не слід обговорювати будь-які внутрішні конфлікти в присутності клієнта;
- намагайтесь володіти собою, виявляти витримку і терпіння;
- відповідайте на грубість витримкою і ввічливістю;
- не залишайте без уваги претензії клієнта;
- щире вибачення, гідне визнання помилки є ознакою вашої культури;
- якщо клієнт наполягає на чомусь неприйнятному, виявіть твердість, поясніть, чому бажаний варіант невдалий, переконайте у правильності вашої точки зору.
2. Перукар очима клієнтів.
Пошуки клієнтом "особистого" перукаря, професіонала, з яким варто взятися за експеримент власною перевтілення через створення модної, красивої зачіски проводиться методом проб І помилок. Не кожна людина здатна викликати довіру, певні риси можуть відштовхнути.
Для коректування манери обслуговування і власної поведінки фахівцю корисно знати, що негативно впливає на клієнтів, кого вони прагнуть уникнути:
- того, хто дивиться на відвідувача холодним байдужим поглядом. Для такої людини перукарська справа - можливість заробити гроші, а не покликання;
- хто не піднімається назустріч клієнту, не звертає на нього увагу, а займається своїми справами: читає, вдивляється у своє відображення в дзеркалі. Зустріч з таким майстром викликає у клієнта думку, що той не має бажання з ним працювати;
- у кого тремтять ножиці в руках;
- якщо зачіска та одяг майстра старомодні, то виникає переконання, що цей майстер не створить сучасну зачіску;
- якщо майстер працює босоніж у підтоптаному взутті - це для клієнта яскрава ознака того, що зачіска буде зроблена абияк;
- у кого неохайний робочий одяг, а кишені заповнені інструментами й випадковими речами - це людина неорганізована, недисциплінована, такій людині не до відвідувача;
- у кого на робочій поверхні туалетного столика хаос і бруд, а крісло у залишках волосся;
- хто приступить до роботи, не запитавши про побажання клієнта, не погодивши з ним свої дії;
- хто під час обслуговування говорить про своє особисте життя з непривабливими подробицями, відволікається на сторонні розмови. Це свідчить про непрофесіоналізм;
- хто зустрічає відвідувача з бігуді на голові, давнім манікюром, незавершеним макіяжем - це очевидна неохайність, неповага до клієнта, підрив авторитету колег по роботі, пляма на іміджі фірми.
3. ПСИХОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА КЛІЄНТА ЗА СТАТТЮ ТА ВІКОМ
Чоловіки реагують на зовнішній вигляд і вік працівника, їм простіше спілкуватися з жінками, можуть вибачити необачність за усмішку, легко приймають рішення, часто нетерплячі.
Жінки, які мають певний негативний досвід спілкування з недостатньо професійними перукарями, не завжди реагують на усмішку, можуть спочатку не довіряти майстрові, частіше висловлюють претензії.
Літні люди переважно звертають увагу на практичність, простоту, вартість послуги. Вони зазвичай замкнуті або балакучі. Це найменш конфліктна група клієнтів, яка покладається на думку майстра.
Люди середнього віку становлять найактивнішу частину суспільства, представники якої мають визначений статус і дуже поважають себе. Це найскладніша частина клієнтів. На ціни вони реагують неоднозначно, вибираючи найчастіше те, що дорожче, але перед прийняттям рішення повинні все спокійно обміркувати.
Молоді - досить складна група клієнтів. Вони вимогливі й імпульсивні, віддають перевагу модному та екстравагантному; їх важко переконувати, тому з ними потрібно шукати і знаходити компромісний варіант.
Діти приходять з батьками, і для них відвідування салону - справжня подія. Необхідно налагодити контакт і з дитиною, і з батьками. Не слід робити зауваження ні дитині, ні батькам.
Знання особливостей роботи з різними соціальними та віковими групами клієнтів відображені у моральних основах етикету. Етикет містить ті вимоги, які набувають характеру більш-менш регламентованого церемоніалу і для дотримання яких особливе значення має певна форма поведінки. Етикет у сфері обслуговування, зокрема у перукарській справі, як правило, відбиває певні моральні принципи, притаманні цій галузі людської діяльності, й певною мірою стає ритуалом. Він визначається системою детально розроб-лених правил чемності, чітко класифікує правила поведінки з клієнтами як представниками різних соціальних груп.
Детальніше про етикет і етику ділового спілкування у сфері об-слуговування ви дізнаєтеся з курсу "Етика ділового спілкування", але слід пам'ятати, що перукарська майстерність, про яку йдеться у нашому підручнику, передбачає практичне застосування правил етики й етикету в професійній діяльності перукаря і свідчить про рівень його професійної культури, а також про імідж фірми, яку він представляє.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Ветров А. Парикмахер - стилист. - Ростов-на-Дону: Феникс, 2003.
2. Вольфрам К. Идеальные ногти: Способы моделирования // Nand & nails. - 2003. - №4. - С. 32-33.
3. Гутиря Л. Г. Сучасна перукарська справа. - Харків: Фоліо, 1997.
4. Дрибноход Ю. Маникюр, педикюр.: Профессиональный курс. (Сер. "cosmetical&professional"). - СПб.: Весь, 2002. - 256 с.
5. Константинов А. В. Парикмахерское дело. - М.: Высшая школа, 1987.
6. Корпев В. Д. Мы причесываем женщин. - М.: Стройиздат, 1991.
7. Кулешкова О. Н. Технология и оборудование парикмахерских работ. - М.: Академия, 2002.
8. Куприянова И. Н. Современные прически: женские, мужские, дет-ские. - М.: Эксмапресс, 2002.
9. Луканова О. В., Федорова Л. В. Технология парикмахерских услуг. - Ростов-на-Дону: Март, 2002.
10. ЛяпичА.Д. Парикмахерское мастерство. - К.: Будівельник, 1982.
11. Маникюр. Ростов-на-Дону: Владне, 2001. - 256 с.
12. Марек Збшнев. Парикмахерское дело. - Минск: Высшая школа, 1996.
13. Моделирование причесок: Иллюстрированное методическое посо-бие. - К.: 1990.
14. Панченко О. А. Прическа. Укладка. Завивка. - СПб.: Папирус, 1999.
15. Панченко О. А. Мелирование и прическа. - СПб.: Корона-принт, 2000.
16. Пономарчук А. Ростковые зоны и рост ногтя // Ногтевая эстетика. - 2004. - №5.- С. 38-39.
17. Смирнова Л. В. Уроки парикмахерского искусства. - СПб.: Парителы, 2002.
18. Сокол Е. Дезинфекция как наука // Ногтевая эстетика. - 2004. - №1.- С. 48-50.
19. Энциклопедия парикмахерского искусства. - М.: Веге, 1999.
20. "Зеркало моды". - К.: - 1999-2004.

 
 

Цікаве

Загрузка...