WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Педикюр. Техніка масажу ніг. Захворювання нігтів - Реферат

Педикюр. Техніка масажу ніг. Захворювання нігтів - Реферат

(ламкі) нігті. Нігтьова пластинка потоншується, стає більш гнучкою порівняно з нормальною. Патологічні зміни виникають при неправильному харчуванні, різних захворюваннях, нестачі в організмі вітамінів і заліза, а також під час тривалого прийому деяких ліків. Нігті стають ламкими і під впливом зовнішніх причин: лужні хімічні розчини, агресивні засоби для чищення, низькосортні засоби для зняття лаку з нігтів тощо.
Задирки - це тонка плівка (кутикула) навколо нігтьової пластинки, на якій з'являються тріщинки. Виривати їх не можна, тому що це може призвести до глибоких розривів шкіри, її запалення і відділення всієї нігтьової пластинки. Задирки відрізають дуже обережно, щоб не пошкодити шкіру.
До функціональних порушень стану нігтів, не викликаних збудниками грибкових інфекцій, належать: потемніння нігтів на пальцях рук і ніг (меланоніхія); атрофія або випадіння нігтя внаслідок травми чи захворювання (оніхатрофія); гіпертрофоване потовщення нігтя, викликане локально інфекцією, внутрішнім дисбалансом в організмі або спадковістю (оніхауксис); нав'язливе обкусування нігтів (отхофагія); розшарування нігтьової пластинки (оніхорексіс); складчасті нігті; птеригіум нігтя (ріст кутикули догори); підвищений поперечний вигин нігтьової пластини (нігті у формі черепиці); скручування кінчиків нігтьової пластини, що надає вільному краю нігтя трубчастої або конусоподібної форми.
Правила санітарії та гігієни.
Зовнішній вигляд майстра манікюру і педикюру повинен справляти на відвідувачів приємне враження, а спецодяг повинен бути бездоганно чистим. Узагалі чистота - це найважливіша щоденна вимога кабінету для проведення таких процедур. У кабінеті потрібно щоденно робити вологе прибирання і провітрювання.
Робота майстра пов'язана з проведенням маніпуляцій не тільки на нігтях, але й на шкірі із застосуванням різноманітних інструментів, перев'язного матеріалу (серветки, ватні тампони), медикаментів. Все це вимагає чистоти на робочому місті, особливого стану рук майстра, обов'язкової дезінфекції та стерилізації інструментів. Умови виконання процедур повинні повністю виключити потрапляння мікробів через шкіру при незначних травмах (уколи, порізи, подряпини).
Перед початком роботи і після прийому кожного клієнта стіл необхідно протирати вологою серветкою, а після закінчення роботи - серветкою, змоченою в 1%-ному розчині хлораміну або іншого антисептика.
Чистий матеріал і білизну зберігають в окремій шафі. Для відпрацьованого матеріалу і брудної білизни треба мати спеціальні марковані бачки із щільно прилягаючою кришкою.
Для кваліфікованого виконання манікюру або педикюру інструменти повинні бути якісно і правильно заточені.
Перед використанням інструменти дезінфікують; бажано із дезрозчину їх виймати у присутності клієнта. Для дезінфекції досить часто застосовують рідину Каретникова, до складу якої входять, г: карболова кислота - 3; формалін - 20; гідрокарбонат натрію (сода питна) - 15; борна кислота - 5 і дистильована вода - до 100 мл. У 70-градусному спирті інструменти досить потримати 15-20 хв., у спирті-ректифікаті - до 40 хв., у розчині хлораміну (0,3%-ному) - 20 хв.
Ванночки перед кожною процедурою миють гарячою водою з милом і дезінфікують.
Майстер повинен пройти медичний огляд і отримати довідку про допуск до праці. Крім того, раз на рік усі працівники перукарень проходять флюорографію і огляд дерматологом-венерологом.
Сучасні засоби і матеріали для манікюру досить різноманітні і поділяються на декілька функціональних груп.
Косметичні препарати:
- засоби для догляду за шкірою рук (рідке мило, маски, парафін; креми: гідратантний, antiaging, захисний крем для рук і нігтів, протизапальний для грубої, потрісканої шкіри);
Рис 13.44 Інструменти для виконання манікюру й педикюру
- засоби для інтенсивного догляду за шкірою рук і нігтями (концентрати для стимулювання росту нігтів, креми, лосьйони, оліі та лаки для регенерації нігтьової пластини, ущільнення і зміцнення нігтів; спеціальні системи для запобігання розшарування нігтів; розчини та олівці для догляду за кутикулою);
- засоби для глибокого очищення рук перед проведенням масажу рук (пілінти, скраби, гомажі, засоби для відбілювання шкіри і нігтів);
- засоби для масажу рук (креми, олії, ароматичні суміші);
- декоративні препарати: лаки, прискорювачі для поверхневого і глибокого сушіння лаку, підосновні і базові покриття, розчинники для лаку, засоби для зняття лаку, спеціальні плівки для ремонту нігтів.
Інструменти для манікюру та педикюру можуть бути різної форми і з різного матеріалу - від дерев'яних паличок до високоякісних сталевих з цирконовим покриттям (рис. 13.44).
Серед багатьох інструментів обов'язковими є:
кюретка - пристосована для чищення під вільним краєм нігтів, бо не може поранити. Проте за її допомогою при виконанні педикюру не можна ефективно видалити піднігтьову мозолю (між валиком і нігтьовою пластиною). Форма кюретки може бути від ложкоподібної з отвором до Кюретки вигнутої;
рашпиль - це невелика пилочка, яка знаходиться під кутом 100-110° відносно до ручки. Він призначений для обробки нігтьових пазух при мані-кюрі, а також при педикюрі для роботи з нігтями, які можуть вростати. М'яка тадрібна насічка забезпечує не агресивну обробку пазух і нігтів. Металеву частину інструмента виробляють із високоякісної сталі; він по-винен проходити всі етапи санітарної обробки (від хімічної до теплової). Рашпиль, як правило, не потребує частої заточки.
лопатки - використовують для зрушування і підведення кутикули й птеригію як у традиційному манікюрі, педикюрі. Довжина лопатки з ручкою - від 10 до 15 см, довжина робочої частини - від 1 до 2 см, ширина робочої частини - від 0,5 до 1 см. Увігнута робоча частина має різні варіанти. Ручка може бути округлої форми або всю лопатку виготовляють з листової сталі. У цьому випадку ручка інструмента плоска. Лопатка може бути двосторонньою або на одній ручці з сокиркою. Лопатки вико-ристовують для обробки нігтьових пластинок.
сокирки - застосовують для підняття, відокремлення від нігтьової пластини птеригію і кутикули, а також для вичищення під вільним краєм нігтя. При виконанні педикюру сокирку використовують як допоміжний інструмент при обробці врослого нігтя. Сокирки випускаються різної ширини й довжини; може також варіюватися й кут інструмента (30-45°). Най-поширенішою формою інструмента для манікюру та педикюру є сокирка і лопатка, насаджені на одну ручку.
Медикаменти: 3%-ний розчин перекису водню; розчин йоду; дезінфікуючі й бактерицидні засоби.
Допоміжні матеріали: бинт, косметичні диски або ватні тампони, серветки, епонжі, рушник або серветки для рук (бажано одноразові), целофанові пакети, утеплювачі для рук.
Обладнання: стерилізатор, робочий стіл, крісло для клієнта (рис. 13.50), стілець для майстра, галогенова настільна лампа, подушечка з чохлом (розміром 12x30 см), контейнер для відходів, ємності для води, лотки для інструментів.
Рис. 13.50. Крісло для педикюру
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Ветров А. Парикмахер - стилист. - Ростов-на-Дону: Феникс, 2003.
2. Вольфрам К. Идеальные ногти: Способы моделирования // Nand & nails. - 2003. - №4. - С. 32-33.
3. Гутиря Л. Г. Сучасна перукарська справа. - Харків: Фоліо, 1997.
4. Дрибноход Ю. Маникюр, педикюр.: Профессиональный курс. (Сер. "cosmetical&professional"). - СПб.: Весь, 2002. - 256 с.
5. Константинов А. В. Парикмахерское дело. - М.: Высшая школа, 1987.
6. Корпев В. Д. Мы причесываем женщин. - М.: Стройиздат, 1991.
7. Кулешкова О. Н. Технология и оборудование парикмахерских работ. - М.: Академия, 2002.
8. Куприянова И. Н. Современные прически: женские, мужские, дет-ские. - М.: Эксмапресс, 2002.
9. Луканова О. В., Федорова Л. В. Технология парикмахерских услуг. - Ростов-на-Дону: Март, 2002.
10. ЛяпичА.Д. Парикмахерское мастерство. - К.: Будівельник, 1982.
11. Маникюр. Ростов-на-Дону: Владне, 2001. - 256 с.
12. Марек Збшнев. Парикмахерское дело. - Минск: Высшая школа, 1996.
13. Моделирование причесок: Иллюстрированное методическое посо-бие. - К.: 1990.
14. Панченко О. А. Прическа. Укладка. Завивка. - СПб.: Папирус, 1999.
15. Панченко О. А. Мелирование и прическа. - СПб.: Корона-принт, 2000.
16. Пономарчук А. Ростковые зоны и рост ногтя // Ногтевая эстетика. - 2004. - №5.- С. 38-39.
17. Смирнова Л. В. Уроки парикмахерского искусства. - СПб.: Парителы, 2002.
18. Сокол Е. Дезинфекция как наука // Ногтевая эстетика. - 2004. - №1.- С. 48-50.
19. Энциклопедия парикмахерского искусства. - М.: Веге, 1999.
20. "Зеркало моды". - К.: - 1999-2004.

 
 

Цікаве

Загрузка...