WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Педикюр. Техніка масажу ніг. Захворювання нігтів - Реферат

Педикюр. Техніка масажу ніг. Захворювання нігтів - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Педикюр. Техніка масажу ніг. Захворювання нігтів
Гігієнічна процедура педикюру важлива й необхідна. Це пов'язано не тільки з естетикою зовнішнього вигляду людини, але, частіше, із значним дискомфортом, який виникає при гіперкератозах стіп.
Педикюр протипоказаний при захворюванні клієнта на цукровий діабет, при функціональних порушеннях судинної системи, гострих артритах, гіпертонічній хворобі, псоріазі, екземі, інфекційних хворобах шкіри, дерматитах.
Технологія виконання процедури:
1. Клієнт ставить ноги на спеціальну підставку, покриту разовою серветкою;
2. Огляд і оцінка стану шкіри ніг і нігтьових пластинок;
3. Ванна для ніг із теплою мильною водою протягом 10-15 хв. До води можна додати дезінфікуючий засіб. Температуру ванни визначає клієнт. Вода мацерує та пом'якшує ороговілий шар шкіри, що у подальшому полегшує обробку стіп. Ніжна ванна має певний терапевтичний ефект і благодійно впливає на кровопостачання, обмін речовин і функції шкіри. Переміщення ніг у воді посилює кровообіг;
4. Обробка ніг клієнта і рук майстра дезінфектантом методом пульверизації або за допомогою ватних тампонів;
5. Ноги виймають з ванни по одній І висушують рушником. При цьому треба уважно слідкувати, щоби рушник щільно прилягав до ніг і особливо ретельно були висушені проміжки між пальцями. Потім знімають старий лак на нігтях.
Майстер може виконувати кожну процедуру на обох ногах або спочатку всі операції на одній нозі, а потім - на іншій;
6. Надання бажаної форми нігтям. Як правило, довжину вільного краю обмежують 1 мм, якщо у клієнта немає інших побажань;
7. Ексфоліація шкіри ніг грубодисперсним скрабом, який потім змивають теплою водою;
8. Обробка стопи і відторгнення гіперкератозів (ороговіння і мозолі). Стопи обробляють спеціальними металевими та абразивними терками, які змочують водою, щоб уникнути травмування шкіри. Якщо гіперкератози в запущеному стані, використовують рубанок - спеціальний станок для обробки стіп. При цьому майстер повинен бути дуже обережним і обов'язково залишати тонкий шар, тому що повне видалення ороговіння може призвести до потертостей при ході. Розм'якшені мозолі видаляють, обережно підчепивши щипчиками. Якщо стержень не можна видалити без болю, то на мозолю накладають спеціальний пластир на 3-4 дні;
9. Обробка кутикули. За допомогою палички з ватним тампоном на кутикулу і під вільні краї кожного нігтя наносять розчинник (спеціальна рідина, крем або олія) для кутикули. Потім її обережно піднімають від основи нігтя за допомогою палички з ватним кінчиком. При цьому важливо не пошкодити кутикулу та росткову зону нігтя, тому що це може призвести до викривленого росту нігтя. Кутикулу слід зберігати вологою, змочуючи її лосьйоном або водою. Краще кутикулу не обрізати, але розшаровану, задирки, шкіру з боків нігтя, що дуже розрослася, слід обережно видалити кусачками чи ножицями для нігтів. Замість підрізання кутикули можна використати спеціальну рідину і загостреною паличкою обережно змазати такі місця. Через декілька хвилин шкіра легко видаляється без використання ножиць;
10. Полірування нігтів. До вищеописаних способів полірування нігтів (див. "Манікюр") можна додати спосіб полірування поверхні нігтів ніг наждачною пластинкою, пилкою з посиленою абразивністю або товстою шкірою з порошком пемзи;
11. Масаж ніг ;
Масаж ніг активізує обмін речовин і кровообіг, особливо венозний у стопі й гомілці, запобігає утворенню варикозів. При виконанні процедури важливо вибрати правильний темп і напругу масажу, враховуючи структуру м'язової тканини клієнта.
Техніка масажу ніг:
- Невелику кількість будь-якого препарату для масажування зігрівають у долонях і з легким натисненням довгими рухами наносять від пальців ніг до щиколоток або колін;
- Литки ніг масують знизу догори розтираючими рухами;
- Кулаком із зусиллям розтирають підошви від пальців до п'яти, а потім без зусилля розкритою долонею у зворотному напрямку. Рухи швидкі, вільна рука фіксує задню частину стопи;
- Кругове обертання стіп у різних напрямах. При цьому вільною рукою міцно фіксують щиколотку;
- Великими пальцями круговими рухами масажують стопу від пальців до щиколотки;
- Пальці ніг масажують круговими рухами великого та вказівного пальців;
- Підошви масажують великими пальцями круговими рухами;
- Легкими рухами потягують кожен палець, обертаючи праворуч - ліворуч;
- Процедуру масажу завершують прогладжуванням усієї стопи;
12. Нанесення на шкіру ніг регенеруючого крему або живильної маски;
13. Знежирення нігтьових пластин;
14. Покриття нігтів;
15. Рекомендації клієнту з догляду за шкірою ніг й нігтями у домашніх умовах.
Правила виконання педикюру:
- підстригати та підпилювати нігті починають з лівого або з правого мізинця;
- не можна підпилювати ніготь у протилежному напрямі та сильно тиснути напилком на ніготь, що може викликати розщеплення пластинок нігтя;
- не слід підпилювати нігті глибоко до межі шкіри, щоб не поранити її;
- на великому пальці не слід робити ніготь дуже коротким; він повинен покривати кінчик пальця;
- нігті на нозі підстригають так, щоб при дотику з верхівкою пальця ледь торкалися й кінчика нігтя;
- вільний край нігтя підстригають за прямою лінією, а кутики закруглюють за допомогою пилки для нігтів (щоб нігті не вростали). Найчастіше вростає ніготь на великому пальці, тому що він пе-ревантажується при ходьбі, що призводить до утворення ороговіння. Гострий кінчик нігтя росте і впивається у кутик. При навантаженні та тиску взуття він вростає у палець, що може призвести до тяжких запалень і нагноєнь. Якщо ніготь уріс у тканину шкіри, то таке місце треба про дезінфікувати, а осколок нігтя обережно видалити, щоб він не викликав запалення. Після цього шкіру і ніготь змазують дезінфікуючим засобом, а в ранку закладають тонкий ватний джгут (до 1,5 мм).
- інколи лак може викликати алергічне запалення навколо нігтя, яке може поширитись і на інші ділянки шкіри. У даному випадку нігті можна тільки полірувати.
Макіяж рук і ніг застосовують для покращення їх зовнішнього вигляду під час фотозйомок або модельних шоу. На попередньо очищену шкіру рук і ніг наносять кремоподібний засіб або тонізуючу пудру. Але спочатку, безумовно, треба виконати процедури манікюру та педикюру.
Захворювання нігтів.
При обстеженні рук і ніг клієнта перед процедурами догляду за шкірою і нігтями особливу увагу слід приділяти стану нігтів. Зміна кольору, форми та поверхні нігтьових пластин іноді є показником різних системних захворювань, інфекційних уражень. Такі ознаки можуть виникнути внаслідок травм, впливу хімічних сполук і приймання ліків, а також внаслідок дії збудників інфекційних захворювань.
Уражені нігті можуть бути небезпечними для майстра та інших клієнтів. Особливо загрозливою може бути ситуація при порушенні санітарно-гігієнічних норм. Припідозрі на наявність таких хвороб слід рекомендувати клієнтові звернутися до лікаря.
Проте у деяких випадках зміни нігтьової пластинки не пов'язані з інфекційними захворюваннями. У таких випадках процедури можна проводити, але слід дотримуватися обережності.
Опуклий ніготь. При цій патології центральна частина нігтьової пластини стає схожою на годинникове скло. У деяких випадках це спадковий фактор, тому не може вважатися хворобою. Проте, якщо опуклий ніготь утворюється раптово, це вказує на значні порушення серцевої діяльності й системи кровообігу, захворювання легень.
Увігнутий ніготь нагадує ложку, бо в його центрі утворюється улоговинка. Така ознака вказує на професійне захворювання (нерідко спостерігається у перукарів), яке виникає при постійній дії на руки теплого і вологого середовища, лужних розчинів. Часто такі зміни нігтів ускладнюються захворюваннями шлунка і кишечника, розвитком анемії.
Білі плями (лейконіхія). На нігтьовій пластині з'являються білі плямки або смужки, які виникають у результаті пошкодження кореня нігтя або при необережному відсуванні кутикули металевими інструментами. Білі плями можуть виникати при захворюванні на лихоманку, недокрів'я, при порушенні функцій печінки і нирок, гормональній перебудові організму.
Поперечні борозенки виникають внаслідок порушення кровообігу у нігтьовому ложі. При цьому ріст нігтьової пластини уповільнюється. Але борозенки можуть з'явитися і внаслідок тяжких захворювань або отруєнь, при надмірному захопленні дієтами, у післяопераційний період, під час вагітності або внаслідок нервового перенапруження.
Поздовжні борозенки часто виникають при панкреатитах, діабеті, авітамінозах та інших порушеннях обміну речовин.
Тонкі

 
 

Цікаве

Загрузка...