WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Основні підходи до практичного моделювання зачісок за призначенням - Реферат

Основні підходи до практичного моделювання зачісок за призначенням - Реферат

нарядних зачісок.
Рис 10.74 Весільні зачіски.
Видовищні зачіски, як жодні інші, призначені для демонстрації, істотно відрізняються від звичних, буденних моделей.
Сучасні зачіски для театру або циркових вистав пов'язані з ролями, які виконують актори, образами, в які вони перевтілюються Такі зачіски доповнюють відповідні костюми та грим Вони відображають певну істо-ричну епоху, підкреслюють амплуа, особливості іміджу артиста або створюються у фантазійному ключі.
Зачіски зірок естради (як і їх костюми) часто відрізняються підкресленою характерністю, екстравагантністю - це робиться для миттєвого впізнавання зірки, вирізнення її серед інших. Деякі риси художнього образу навіть перебільшуються. Однак усе це доречно саме на сцені, у поєднанні з надпотужним звучанням сучасної музики, особливостями сучасного сценічного освітлення, в умовах феєричного естрадного дійства у концертній залі чи на екрані телевізора.
Зачіски високої моди, подіумні зачіски відрізняються авангардністю, нетрадиційністю, мають елементи перспективної моди, відображають тенденції розвитку перукарського мистецтва. Вони призначені для демонстраторів, вузького кола людей і можуть залишитись неадаптованими для широкого загалу.
Під час презентацій колекцій одягу зачіска демонстраторів відступає на задній план, хоча законом композиції та задумом пов'язана з костюмом, образом, який створюється на подіумі. Зберігаючи модний характер, зачіска може бути нейтральною. Учасникам демонстрації одягу доводиться неодноразово переодягатися в різні костюми, тому необхідно, щоб зачіска пасувала до одягу всіх видів і не дуже порушувалась під час перевдягань.
Експериментальні, фантазійні зачіски можуть мати екстремальну форму та вигляд, несподівані лінії, сполучення кольорів, технік і деталей. Для них характерне найширше, порівняно з іншими зачісками, застосування каркасів, постижерних виробів, доповнень.
Перспективні зачіски в буденному житті починають сприймати і втілювати спочатку авангардисти, а вже згодом - широкий загал. Щоб запропонувати клієнтам відтворення подіумних зачісок, перукар має мислити оригінальне, сміливо, добре володіти технікою стрижки, мати достатній досвід роботи.
У практичній роботі перукарі часом отримують замовлення на виготовлення зачісок, запозичених із журналів, фотографій зірок естради та кіно. У таких випадках перукар повинен залишатися послідовним провідником гарного смаку. Слід пояснити клієнтам, чим керуються модельєри при створенні видовищних зачісок і чому не можна механічно переносити їх у побут, а бажано вносити деякі корективи.
Характерні особливості має і моделювання зачісок для конкурсів (рис. 10.75). Конкурси різних рівнів передбачають участь у них перукарів-початківців, учнів навчальних закладів, досвідчених майстрів і професіоналів міжнародного рівня.
Положення про умови проведення конкурсів визначають вимоги до учасників, склад журі, показники оцінювання конкурсних робіт.
Встановлюються девізи зачісок або номінації, в яких змагаються конкурсанти: повсякденна, ділова, вечірня, фантазійна та ін. Можуть обумовлюватись довжина волосся, відсоток застосування постижерних елементів, кольорова гама тощо.
Зачіска, представлена на конкурсі, має бути не тільки неординарною, відрізнятися від усіх інших і тих, які колись створювались, а й має відображати авторський стиль перукаря, його бачення розвитку моди.
Готуючись до конкурсу, потрібно відпрацювати задум, продумати композиційне поєднання зачіски з одягом, аксесуарами. Дуже важливо дібрати демонстратора зачіски, від зовнішніх даних якого, кольору, типу та стану волосся, макіяжу, костюма, уміння представити модель зачіски зале-жить успіх
Оскільки конкурс - це змагання, а робота майстра оцінюється високопрофесійним журі, необхідно продемонструвати майстерне виконання технологічних прийомів І володіння Інструментом, чітку організацію робочого місця, акуратність, етичну поведінку
Конкурсні моделі або їх характерні риси, деталі, колористичні рішення втілюються в побутових моделях, можуть пройти через значні видозміни або дати початок створенню нових розробок, аналогів
Рис 10.75 Конкурсні зачіски
Сьогодні конкурсний рух в Україні став рушійною силою розвитку перукарського мистецтва. Його вдосконалення, пошук нових форм для професійного зростання і самовираження стимулює молодих майстрів і метрів перукарської моди. За останні роки традиційним і престижним став національний конкурс "Світ краси", який є підсумком змагань з перукарського мистецтва в Україні.
Підготовка до нього починається задовго до офіційного старту - з районних, міських і регіональних конкурсів. Конкурси на всіх рівнях проводяться за єдиними правилами. Під час конкурсу "Світ краси" триває значна робота з добору учасників; підсумки змагань аналізуються, їх результати враховуються під час формування національної збірної з перукарського мистецтва. Право участі у міжнародних конкурсах отримують лише призери і переможці.
Українські майстри неодноразово брали участь і ставали призерами міжнародних конкурсів у Франції, Голландії, Німеччині, Австрії, Латвії .
Співробітництво з російськими, латвійськими, литовськими, білоруськими, молдавськими, грузинськими, вірменськими колегами - учасниками та почесними гостями національних конкурсів сприяє розширенню міжнародних зв'язків і підвищенню професійного статусу українських майстрів.
Для об'єктивної оцінки конкурсних робіт при Спілці перукарів України створено суддівську групу. В її складі - титуловані конкурсні майстри, визнані на національному та міжнародному рівні.
Спілка перукарів України ініціює нові програми, які пропагують національний стиль у перукарській моді.
В Україні створено Асоціацію навчальних закладів перукарської галузі. До неї увійшли авторські школи, коледжі, професійні училища. Цікавим щодо цього є національний конкурс серед учнівської молоді. Для молодих це чудовий шанс випробувати себе, змагаючись у своїй віковій категорії, а також підготовка до майбутніх серйозних стартів.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Ветров А. Парикмахер - стилист. - Ростов-на-Дону: Феникс, 2003.
2. Вольфрам К. Идеальные ногти: Способы моделирования // Nand & nails. - 2003. - №4. - С. 32-33.
3. Гутиря Л. Г. Сучасна перукарська справа. - Харків: Фоліо, 1997.
4. Дрибноход Ю. Маникюр, педикюр.: Профессиональный курс. (Сер. "cosmetical&professional"). - СПб.: Весь, 2002. - 256 с.
5. Константинов А. В. Парикмахерское дело. - М.: Высшая школа, 1987.
6. Корпев В. Д. Мы причесываем женщин. - М.: Стройиздат, 1991.
7. Кулешкова О. Н. Технология и оборудование парикмахерских работ. - М.: Академия, 2002.
8. Куприянова И. Н. Современные прически: женские, мужские, дет-ские. - М.: Эксмапресс, 2002.
9. Луканова О. В., Федорова Л. В. Технология парикмахерских услуг. - Ростов-на-Дону: Март, 2002.
10. ЛяпичА.Д. Парикмахерское мастерство. - К.: Будівельник, 1982.
11. Маникюр. Ростов-на-Дону: Владне, 2001. - 256 с.
12. Марек Збшнев. Парикмахерское дело. - Минск: Высшая школа, 1996.
13. Моделирование причесок: Иллюстрированное методическое посо-бие. - К.: 1990.
14. Панченко О. А. Прическа. Укладка. Завивка. - СПб.: Папирус, 1999.
15. Панченко О. А. Мелирование и прическа. - СПб.: Корона-принт, 2000.
16. Пономарчук А. Ростковые зоны и рост ногтя // Ногтевая эстетика. - 2004. - №5.- С. 38-39.
17. Смирнова Л. В. Уроки парикмахерского искусства. - СПб.: Парителы, 2002.
18. Сокол Е. Дезинфекция как наука // Ногтевая эстетика. - 2004. - №1.- С. 48-50.
19. Энциклопедия парикмахерского искусства. - М.: Веге, 1999.
20. "Зеркало моды". - К.: - 1999-2004.

 
 

Цікаве

Загрузка...