WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Основні підходи до практичного моделювання зачісок за призначенням - Реферат

Основні підходи до практичного моделювання зачісок за призначенням - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Основні підходи до практичного моделювання зачісок за призначенням.
Повсякденні ділові зачіски. Ділові зачіски орієнтовані на нові модні рішення, але залишаються стриманими, помірними, звичними за сприйняттям і способом подачі. Нескладні у виконанні, з обмеженою кількістю деталей, стриманим декором, вони мають бути зручними, елегантними, створювати враження зібраності, цілеспрямованості, ділового настрою.
Перспективні тенденції виявляються в силуетних формах стрижок, у характері окремих є темені. На основі однієї стрижки можна виконати декілька різних зачісок, варіюючи залежно від стилю одягу та обставин.
Модними деталями жіночих коротких стрижок можуть стати філіровані чілки, різні форми окантування скронь, окремі подовжені пасма в контрасті з загальною короткою довжиною волосся (рис 10.63)
Рис 10.63 Повсякденні зачіски з короткого волосся
Довге волосся можна зачісувати симетрично й асиметрично, зберігаючи загальну збалансованість зачіски (рис. 10.64). Простий і красивий вигляд має волосся, зібране вгору або зачесане назад. Завжди актуальні валики, коси, пучки, "хвости".
Рис. 10.64. Повсякденні зачіски з довгого волосся
Моделювання чоловічих ділових зачісок принципово не відрізняється від створення жіночих. У виборі зачісок чоловіки більш консервативні, зачіски лаконічні, чіткі, стримані, базуються на моделях класичного або спортивного стилю.
Рис 10.65 Повсякденні чоловічі зачіски
Рис 10.66 Баки у класичній чоловічій зачісці
Форми класичного стилю зачісок відходять від установлених канонів. На зміну тенденції подовження волосся нижньопотиличної зони приходить інша - його сильного вкорочення. Подовження волосся лобно-тім'яної та верхньопотиличної зон створюють нетрадиційний ритм прямого волосся, нове вирішення об'ємної форми зачіски (рис. 10.65).
Елементом, що визначає модний стиль класичних чоловічих зачісок, залишаються баки, довжина, форма та виконання яких визначаються індивідуально (рис. 10.66).
Зачіски для занять спортом і відпочинку мають забезпечувати збереження форми в активному русі. Спрямування волосся у більшості зачісок відповідає природному напрямку росту (рис. 10.67). Зачіски доповнюються простими аксесуарами: прогумованою тасьмою, еластичними пов'язками, затискачами.
Рис. 10.67. Спортивні зачіски
Зачіски для танцювальних вечорів, дискотек можуть бути яскравими, оригінальними (рис. 10.68). Бажаний ефект стильності, піднесення та енергійності досягають або монолітністю зачісок з пучками, залакованим начосом, або динамічністю з контрастними об'ємами і довжиною, з філірованими та завитими чілками і тім'яною зоною. В обох випадках результат укладання посилюють застосуванням кольорових лаків, туші, яскравих аксесуарів, підставних постижерних деталей - чілок, кіс, локонів, окремих пасом.
Рис 10.68 Зачіски для танцювальних вечорів
Рис 10.69 Вечірні святкові зачіски
Святкові зачіски відрізняються ошатністю, вони прикрашають людину, підкреслюють її неповторність, мають ознаки піднесення, урочистості, святковості
Діапазон призначення святкових зачісок досить широкий для домашнього свята, відвідування театрів, концертів, офіційних урочистостей, знаменних подій у житті людини - закінчення навчального закладу, весілля, ювілей (рис 10.69)
Для святкових зачісок характерні:
- нейтральні форми - невимушені, компактні, прості, лаконічні, стримані за стильовим рішенням, які відображають класичне трактування можливостей сучасних технологій та вимог моди;
- активні форми - складні, декоративні, динамічні й рухомі, в яких застосовуються високохудожні, багатоелементні, в тому числі фантазійні рішення.
Створюючи зачіску, враховують стиль поведінки та індивідуальні риси людини, її зовнішність, художнє рішення святкового костюма.
До моделювання зачісок застосовують два основних підходи:
- виконання кардинально нової зачіски, нетрадиційної для конкретної людини форми й оздоблення;
- видозміна звичайної, традиційної форми зачіски, надання їй декоративності, художньої насиченості.
Вечірній стиль у зачісках створюють як сукупність декількох стилів. Зачіска може бути класичною і сучасною, волосся підібраним або таким, що вільно спадає, гладенько розчесаним або накрученим. Ознаками сучасної вечірньої зачіски стали легкість і швидкість виконання.
Сьогодні клієнти відмовляються від складних зачісок, а перукарі не пропонують складні нагромадження, вигадливе начісування, занадто сильне лакування волосся.
Перевагу надають комбінованому укладанню зі сполученням пасом прямого і накрученого волосся, комбінаціям волосся, зібраного у "хвости", різноманітним завиткам, плетінню.
Актуальним залишається стиль 40-х років минулого сторіччя з гофрованими пасмами, завитками та шиньйонами, народні мотиви. Домінують об'ємність, кучеряве, завите волосся, легкі, вільні, наближені до натуральних форми зачісок.
Вечірню зачіску можна створити мінімальним набором засобів і прийомів - підготувати волосся миттям шампунем для збільшення об'єму, спреєм для об'єму, завершити укладання лаком сильної фіксації. Помада для волосся та блиск дозволяють посилити ефект зачіски.
Виконуючи зачіски з довгого волосся, застосовують нестандартні форми, комбінації з буклів, валиків, пучків, плетення сіткою, джгутами, косичками. Створити враження власного довгого волосся, уможливити оригінальні зачіски для урочистостей дозволяють постижерні вироби - шиньйони, "хвости", пасма, клеєні прикраси.
Для волосся середньої довжини рекомендуються моделі силуету "колокол", для яких характерний невеликий прилеглий об'єм, рівномірний ритм прямого волосся, розширеність донизу (рис. 10.70).
Найпростіший варіант створення нарядної зачіски з короткого волосся - ефект "мокрого волосся" з використанням гелю та воску, які дозволять укладання в будь-якому напрямку (рис. 10.71).
Рис 10.70. Модель силуету Рис 10.71. Зачіска з ефектом
"колокол" "мокрого волосся"
Зачіску прикрашають декоративні проділи - косі, зигзагоподібні, заколки, інша біжутерія.
Зачіски для домашніх урочистостей можуть бути менш складними, з недорогими прикрасами, наприклад, укладки з виділеною начосом потиличною зоною, плавною завивкою окремих пасом або повна завивка всього волосся (рис. 10.72).
Рис. 10.72 Зачіски для домашніх урочистостей.
У нарядних зачісках для чоловіків теж застосовують укладання з гелем або воском. Увагу акцентують на чілку, надаючи їй різної форми, розміру, напрямку (рис 10.73)
Компактності й аскетичності чоловічим зачіскам надають широкі або вузькі борозни, розміщені за визначеним малюнком
Рис 10.73 Нарядні зачіски для чоловіків
Весілля - особлива подія в житті людини. У цей день кожна наречена мріє мати казкове вбрання і не менш казкову зачіску. Весільна зачіска має бути ніжною, романтичною, виразною. Вона виконується з урахуваннямвесільного ансамблю - сукні, головного убору, прикрас. На форму зачіски впливає вибір нареченої щодо фати, діадеми, білосніжного боа чи капелюшка.
Для довгого волосся характерні зачіски з локонами, завитками, плетінням, косами (рис 10.74) Волосся гладко зачісують догори або симетрично зашпилюють на потилиці.
Коротке волосся вкладають борознами, гребенями, хвилями, за-лишають рівним або завивають окремі пасма.
Урочистості зачіскам для наречених надають прикраси - атласні банти, стрічки, мереживо, штучні квіти, заколки з намистинами, перлинами, кількість та місце фіксації яких повинно гармонійно доповнювати художній задум.
Зачіски для нареченого більш стримані, класичні, вони створюються з урахуванням модних тенденцій

 
 

Цікаве

Загрузка...