WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Основи маркетингу перукарської справи - Реферат

Основи маркетингу перукарської справи - Реферат


РЕФЕРАТ:
Основи маркетингу перукарської справи.
ПЛАН.
1. Вивчення кола клієнтів.
2. Джерела ринкової інформації.
3. Основні принципи залучення клієнтів.
4. Критерії вибору сегмента ринку.
5. Стадії усвідомлення клієнтом потреби в послугах.
6. Фактори, що впливають на рішення клієнта про обслуговування.
7. Типи прийняття рішень про відвідування салону.
8. Як практично провести дослідження клієнтів у салоні на рівні підприємства малого бізнесу?
1. Вивчення кола клієнтів.
Основне завдання перукарського бізнесу - зробити світ пре-краснішим, допомогти клієнтам стати вродливішими, впевненішими. Для залучення клієнтів слід враховувати фактори, які впливають на прийняття клієнтами рішень щодо одержання перукарської послуги. Спеціалісти з маркетингу застосовують різні методи класифікації споживачів за категоріями, досліджують процеси купівлі послуг, вивчають тенденції процесів придбання послуг салонів краси.
Створюючи перукарський салон, необхідно пам'ятати, БЮ досягти його стабільності і прибутковості можна лише на основі знань про потенційного клієнта та задоволення його потреб із урахуванням культурних, психологічних, соціальних та інших особливостей.
Для успішного ведення бізнесу потрібна інформація, яка б спря-мовувала зусилля фахівців щодо вірного напряму роботи салону.
2. Джерела ринкової інформації.
До основних джерел ринкової інформації належать:
- інформаційні - опитування клієнтів, постачальників продукції, обладнання, працівників салонів;
- внутрішні - аналіз продажу послуг салону, інформація з дру-кованих видань, аналіз рекламних брошур і листівок салонів-конкурентів;
- друковані - з газет, журналів: дослідження клієнтів, перу-карського ринку взагалі, його окремих секторів зі сфери Вашого бізнесу та бізнесу конкурентів;
з бібліотек: економічна статистика, спеціальні професійні публікації, книги (адресні та телефонні), торговельні довідники, урядові дослідження;
з документів бізнес-центрів, асоціацій професійних перукарів, асоціацій виробників: списки членів, дослідження, статистика, галузева інформація, контракти;
з навчальних закладів, науково-дослідних інститутів: публікації, інформація, методичні матеріали семінарів, науково-практичних конференцій, розробки, дисертації;
- спеціальні дослідження або інтерв'ю, проведені місцевими вузами, компанією, повідомлення консультантів.
3. Основні принципи залучення клієнтів.
Послуги салону приймаються або ні залежно від того, в якій мірі вони відповідають потребам і стилю життя людини. Отже, тільки при розумінні мотивів і поведінки клієнтів, урахуванні їх при створенні салону, визначенні місця на ринку щодо конкурентів, формуванні та просуванні послуг салону можна вижити в умовах зростаючої конкуренції.
Клієнти незалежні у своєму виборі послуг перукарського салону. На мотивацію і поведінку клієнтів можна впливати тільки такою організацією і пропозицією послуг Вашого салону, які б повністю задовольняли їх потреби й очікування.
Успішність попиту на послуги існує апріорі, оскільки волосся рос ге, рідшає, випадає, сивіє. Для того, щоб клієнт не здійснив вибір на користь конкурента, потрібно налагоджувати стосунки з ним, якомога більше контактувати з потенційним відвідувачем.
Поведінка клієнта зазнає впливу. Пропонуючи послуги клієнту, слід пам'ятати, що люди прагнуть краси та досконалості, а це спонукає до придбання дедалі більшої кількості послуг, пов'язаних із поліпшенням зовнішнього вигляду. Тому на процеси споживання послуг можна впливати не тільки в контексті питання - в якому із салонів обслуговуватись, а й у плані зацікавленості у більшому обсязі та ширшому спектрі послуг. Сучасний клієнт прагне отримати максимум можливого за свої кошти. Отже, максимальне збільшення споживацької цінності послуг є першочерговим завданням перукарського салону.
Для досягнення цієї мети необхідно:
1. Якнайкраще вивчати клієнтів, використовуючи свій досвід, інтуїцію та загальновідому інформацію про них. Навчитися аналізувати поведінку та прогнозувати мотиви поведінки клієнтів;
2. Встановлювати особистий, індивідуальний підхід до клієнта, вести базу даних, здійснювати персональний маркетинговий підхід, особистісний вплив;
3. Запроваджувати високоякісне обслуговування постійних клієнтів. Набагато складніше завоювати нових клієнтів, ніж утримати вже наявних. Оскільки ринок потенційних споживачів обмежений чисельністю населення даного району, перукарський бізнес буде сталим за умови впровадження високоякісного сервісного обслуговування постійних клієнтів.
Кожного відвідувача необхідно розглядати як постійне джерело прибутку, а не як разового клієнта;
4. Намагатися "створити ім'я" своєму салону, досягти того, щоб висока якість послуг асоціювалась у клієнтів з назвою салону. Це актуально для салону будь-якого рівня і є беззаперечним правилом для мереж салонів усіх рівнів.
Організація досліджень потенційних клієнтів. Першим етапом обмірковування ідеї відкриття перукарні є дослідження потенційних відвідувачів, яке зазвичай починають із процесу сегментування ринку.
Під сегментуванням ринку розуміють процес розробки концепції салону та його послуг, згідно з якою салон і послуги адресуються певній частині цілого ринку. При розробці концепції необхідно враховувати такі аспекти:
1. Люди відрізняються один від одного, мають різну поведінку, мотивацію, потреби, соціальний статус. Це означає, що всі люди по-різному приймають рішення щодо відвідування того чи іншого салону, придбання тих чи інших перукарських послуг;
2. Сегментування ринку дає реальну можливість "влучити в десятку", досягти високої рентабельності.
4. Критерії вибору сегмента ринку.
У визначенні сегмента ринку важливо, щоб він був реальним і доступним для даного салону. Наприклад, якщо до нього планується залучити заможну публіку, а перукарня розміщується в маленькому приміщенні в підвалі, де давно не було ремонту, навряд чи такий задум здійсниться.
При виборі сегмента ринку власник салону повинен:
- оцінити бажаний сегмент ринку

 
 

Цікаве

Загрузка...