WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Класифікація барвників для волосся - Реферат

Класифікація барвників для волосся - Реферат

на темному волоссі не дає помітного ефекту. Сивому волоссю надається тільки відтінок, насиченість якого залежить від часу витримки препарату.
Відтінковими бувають пінки для укладання волосся, їх наносять на чисте вологе волосся за допомогою гребінця або щітки, рівномірно розподіляють уздовж пасом і вкладають. Дія барвника минає при черговому митті волосся.
4. Барвникичетвертої групи
Натуральні барвники рослинного походження діють аналогічно відтінювальним барвникам, тобто вони проникають тільки у зовнішній шар волосся, однак утримуються міцніше, особливо при систематичному застосуванні. Вони не можуть радикально змінити колір, але посилюють відтінок, поліпшують стан волосся, лікують шкіру голови. Для фарбування і догляду за волоссям використовують різні рослини та їх частини - корені, стебла, листя, квіти, плоди, кору.
Кориця, хміль надають волоссю золотистого відтінку; липа, шавлія, зелені волоські горіхи - рудувато-коричневого; лушпиння цибулі - яскраво-золотистого або коричневого; ромашка м'яко освітлює волосся; ревінь може надати світлому волоссю русого або мідного відтінку; чай, какао, кава змінюють колір волосся на червоно-коричневий, каштановий.
Особливо відомі та широко застосовуються серед рослинних барвників хна і басма.
Хна - порошок жовто-зеленого кольору, готовий до використання. Бажаний результат фарбування залежить від часу витримки фарбувальної суміші та натурального кольору волосся. Отримують різноманітні відтінки - золотисті, руді, світло-каштанові.
Порошок басми має сірувато-зелений колір. Фарбує у темні кольори - зелений, зелено-синій, тому самостійно у чистому вигляді не використовується. У поєднанні з хною басма застосовується ширше, дає різні відтінки від світло-каштанового до синьо-чорного.
5. Металеві барвники
Першими хімічними препаратами для фарбування були металеві барвники. Вони прості у застосуванні, але далекі від досконалості, роблять волосся менш еластичним, надають перенасиченого неприродного кольору.
Характерною для цих фарб є непередбачуваність дії металів, які можуть дати специфічний відтінок: свинець - пурпуровий, мідь - червоний, срібло - зелений. А головне - ці барвники шкідливі для здоров'я людини. Тому використовують їх рідко у складі недорогих засобів для фарбування і препаратів для відновлення кольору волосся типу "Антиседин". Металеві барвники можуть бути односкладними на основі срібла; двоскладними на основі сірки або сірчаних солей, срібла, міді, кобальту, заліза, свинцю, нашатирного спирту.
6. Використання барвників та засобів догляду за фарбованим волоссям
Для максимального збереження волосся фірми-виробники пе-рукарських хімічних препаратів упроваджують нові лінії засобів, які поєднують властивості барвників різних груп, лікувальні, оздоровчі процедури для волосся, мають захисні функції. Ці препарати пропонуються для використання комплексно або самостійно. Окрему серію становлять нові хімічно-фізичні барвники, або барвники легкої дії, у складі яких мінімальна кількість хімічних речовин (аміаку - 0-2%, перекису водню - 1-2%). Наявність у препараті натуральних компонентів - протеїну рослинного походження, бджолиного воску, вітамінів С, Е забезпечує відновлення волосся, повертає йому природну красу. Ці барвники активно використову-ються для поновлення природного відтінку волосся після вигорання, хімічної завивки, для відновлення ушкодженої структури волосся.
Нові розробки пропонують:
- захисні добавки до барвників, що посилюють колір, захищають шкіру, створюючи на її поверхні бар'єрний шар, який зменшує подразнення, а також підвищують еластичність волосся;
- двофазні засоби декапірування, які м'яко діють на фарбоване волосся;
- відновлювальні вітамінні препарати, які додаються під час фарбування, поліпшують кондиціювання волосся, запобігають появі посічених кінчиків волосся;
- системи догляду за волоссям після фарбування, які відновлюють природний об'єм і життєву силу волосся, сприяють закриттю лусок волосся;
- шампуні з вітамінами на рослинних протеїнах та ін.
7. Чинники, що впливають на вибір барвника
Асортимент засобів для фарбування сьогодні надзвичайно широкий. Для достовірності інформації та з метою власного професійного зростання перукареві потрібно постійно знайомитися з новинками, аналізувати анотації препаратів, класифікувати їх, цікавитися досвідом колег щодо використання барвників. Підхід до вибору кольору барвника у кожному випадку має бути індивідуальним. Для того, щоб вдало вибрати барвник, слід враховувати такі фактори:
1) природний колір волосся;
2) відсоток сивини;
3) довжину відрослих коренів після попереднього фарбування;
4) рівень тону по довжині та на кінчиках волосся;
5) необхідний рівень освітлення;
6) сумісність відтінків;
7) колір шкіри обличчя клієнта;
8) чутливість волосся до барвника;
9) побажання клієнта, стан його здоров'я.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Ветров А. Парикмахер - стилист. - Ростов-на-Дону: Феникс, 2003.
2. Вольфрам К. Идеальные ногти: Способы моделирования // Nand & nails. - 2003. - №4. - С. 32-33.
3. Гутиря Л. Г. Сучасна перукарська справа. - Харків: Фоліо, 1997.
4. Дрибноход Ю. Маникюр, педикюр.: Профессиональный курс. (Сер. "cosmetical&professional"). - СПб.: Весь, 2002. - 256 с.
5. Константинов А. В. Парикмахерское дело. - М.: Высшая школа, 1987.
6. Корпев В. Д. Мы причесываем женщин. - М.: Стройиздат, 1991.
7. Кулешкова О. Н. Технология и оборудование парикмахерских работ. - М.: Академия, 2002.
8. Куприянова И. Н. Современные прически: женские, мужские, дет-ские. - М.: Эксмапресс, 2002.
9. Луканова О. В., Федорова Л. В. Технология парикмахерских услуг. - Ростов-на-Дону: Март, 2002.
10. ЛяпичА.Д. Парикмахерское мастерство. - К.: Будівельник, 1982.
11. Маникюр. Ростов-на-Дону: Владне, 2001. - 256 с.
12. Марек Збшнев. Парикмахерское дело. - Минск: Высшая школа, 1996.
13. Моделирование причесок: Иллюстрированное методическое посо-бие. - К.: 1990.
14. Панченко О. А. Прическа. Укладка. Завивка. - СПб.: Папирус, 1999.
15. Панченко О. А. Мелирование и прическа. - СПб.: Корона-принт, 2000.
16. Пономарчук А. Ростковые зоны и рост ногтя // Ногтевая эстетика. - 2004. - №5.- С. 38-39.
17. Смирнова Л. В. Уроки парикмахерского искусства. - СПб.: Парителы, 2002.
18. Сокол Е. Дезинфекция как наука // Ногтевая эстетика. - 2004. - №1.- С. 48-50.
19. Энциклопедия парикмахерского искусства. - М.: Веге, 1999.
20. "Зеркало моды". - К.: - 1999-2004.

 
 

Цікаве

Загрузка...