WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Класифікація барвників для волосся - Реферат

Класифікація барвників для волосся - Реферат


Реферат на тему:
Класифікація барвників для волосся.
Залежно від принципу взаємодії з волоссям, складу та кінцевого результату фарбування барвники поділяють на групи.
1. Барвники першої групи
До цих барвників належать препарати для блондування, освітлювання та знебарвлювання волосся.
Освітлювальний засіб діє на роговий шар волосся. Його лужний компонент відкриває луски; засіб проникає всередину, вступає в реакцію з натуральним пігментом волосся, окиснює його. Пігмент утрачає свій колір, повністю або частково руйнується, набуває здатності розчинятися у воді, вимивається з волосся, залишаючи в ньому порожнини. Окисник руйнує також кератинові зв'язки волосся, тому освітлене волосся стає легшим і ламкішим. Процес блондування має поетапний перебіг, колір пігменту міняється так: червоний, червоно-оранжевий, оранжевий, жовто-оранжевий, жовтий, світло-жовтий.
За допомогою барвників першої групи виконують такі перукарські операції:
- освітлення - зміну природного кольору волосся на півтону, декілька тонів (як самостійну або підготовчу операції з фарбування волосся);
- знебарвлення - повне освітлення до надання кольору "блондин" (як самостійну або підготовчу операції з фарбування);
- протравлювання - видалення з волосся штучних пігментів попереднього барвника перед наступним фарбуванням; підготовка сивого та темного волосся до фарбування світлими барвниками;
- мелірування - освітлення окремих пасом волосся;
- балаяж - освітлення кінчиків волосся (як самостійну або підготовчу операцію).
Барвники першої групи випускаються у вигляді порошкових відбілювальних засобів (препаратів типу "Блондоран") з окисниками.
Порошки можуть утворити пил під час змішування з окисником або бути безпиловими.
Виробники випускають готові до використання окисники у вигляді:
- прозорої рідини з концентрацією перекису водню 6, 9 і 12% (препарати типу "А - ксид");
- кремоподібних емульсій з концентрацією 4, 6, 9 і 12%, що містять лікувальні й ароматичні добавки (препарати типу "А - ксон").
Барвник та окисник змішують до отримання суміші однорідної консистенції.
Якщо освітлення волосся виконують за допомогою пергідролю, то потрібний розчин готують із 30% пергідролю. Наприклад, для отримання 100 мл 9-нроцентного перекису водню потрібно взяти 30 мл 30-процентного пергідролю, 70 мл води (100мл-30мл = 70мл).
2. Барвники другої групи
За допомогою барвників другої групи, або хімічних барвників, досягають повної (кардинальної) зміни кольору волосся на тривалий час.
На відміну від барвників першої групи, хімічні барвники можуть освітлювати волосся на 3-4 тони, освітлювати волосся й одночасно фарбувати його у бажаний колір, робити колір волосся світлішим або темнішим від натурального.
Хімічні барвники складаються з двох компонентів: фарбуючого препарату й окисника.
Під час операції фарбування здійснюється окиснення пігменту волосся, його перетворення у безбарвну речовину з одночасною активізацією штучного пігменту фарбуючого засобу й отриманням нового кольору. Взаємодія барвника волосся відбувається у такій послідовності: під дією лужних компонентів фарбуючого засобу розкриваються луски волосся, барвник проникає всередину, окисник освітлює натуральний пігмент і проявляє штучні пігменти барвника, молекули якого в процесі реакції значно збільшуються і заповнюють порожнини волосся.
Хімічні барвники застосовують для надання таких перукарських послуг:
- фарбування в новий колір;
- фарбування "тон у тон";
- тонування освітленого волосся;
- відновлення відтінку;
- фарбування відрослих коренів;
- фарбування сивого волосся;
- кольорового мелірування - фарбування окремих пасом. Безумовними перевагами хімічних барвників є їх висока
стійкість проти дії зовнішніх чинників, впливу води, сонця, повітря, можливість отримання нових насичених кольорів та нюансів, зафарбовування й тонування сивого волосся.
Препарати для фарбування виготовляють кремоподібними або у вигляді густої рідини; вони комплектуються готовими до застосування окисниками. Останнє покоління хімічних барвників високотехнологічне, забезпечує стійкий результат і водночас максимально зберігає структуру волосся.
До складу кремоподібної фарби вводять речовини, які забезпечують оптимальне зчеплення елементів фарби зі структурою волосся, оптичні речовини для надання волоссю блиску. Окисники пропонуються у вигляді стабілізуючих препаратів, які регулюють рівномірне виділення кисню протягом усього часу взаємодії барвника з волоссям, забезпечують насиченість кольору та рівномірність покриття барвником. Останнім часом щодо барвників волосся застосовуються терміни "перманентні" та "напівперманентні".
Перманентні барвники можуть надавати волоссю необмеженої кількості відтінків і повністю зафарбовувати сивину. Для цих барвників характерне застосування окисників 3, 6, 9 та 12% концентрації залежно від стану волосся та бажаного результату процесу фарбування.
Напівперманентні барвники надають волоссю природного відтінку, але мають нетривалу дію, швидко вимиваються. Напівперманентні барвники:
- затоновують сивину;
- сприяють посиленню кольору волосся;
- надають волоссю блиску та сяяння.
Барвники змішують з окисником 1- та 3% концентрації.
3. Барвники третьої групи
Барвники третьої групи - фізичні барвники без окисника, поверхнево діють на волосся або проникають крізь кутикулу й огортають зовнішній шар кортексу, не взаємодіючи з пігментом волосся. Ці засоби дають змогу тимчасово змінити колір, досягти фарбуванням ефекту "тон у тон" або темнішого тону, а також посилити відтінок світлого волосся. Барвником третьої групи освітлити волосся не можна. Стійкість цих фарб залежить від структури волосся. У здорове волосся фізичні фарби не проникають глибоко і змиваються на 6-8 миття. Пористе й ушкоджене волосся тримає колір довше. Волосся, фарбоване відтінковим барвником, втрачає яскравість повільно, тому не виникає різкого контрасту з відрослими коренями. Фізичні барвники доцільно застосовувати:
- коли потрібно додати насиченості кольору волосся, але небажане використання фарби з окисником;
- щоб затонувати початкову сивину, небажану жовтизну;
- щоб надати волоссю відтінку після освітлення та мелірування. До барвників цієї групи належать тонуючі шампуні, бальзами,
пінки, ополіскувачі для волосся.
Відтінкові шампуні мають подвійну дію: ними миють волосся та неглибоко фарбують його. Такий шампунь наносять, як правило, на вологе волосся. Застосування тонуючих шампунів

 
 

Цікаве

Загрузка...