WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Засоби для укладання волосся. Способи та техніки укладання волосся - Реферат

Засоби для укладання волосся. Способи та техніки укладання волосся - Реферат

піднімають під кутом до поверхні голови, щоб забезпечити доступ нагрітого повітря до коренів та всього пасма волосся.
Розпочинати укладання феном можна з будь-якої зони, - на вибір впливає форма майбутньої зачіски або манера роботи перукаря.
Пасма скронево-бокових зон укладають у напрямку від обличчя до маківки, тім'яної зони - від маківки до обличчя.
Обов'язковою умовою є початок висушування й укладання з нижніх пасом волосся. Спочатку висушують нижні, потім верхні пасма, накладаючи їх одне на одне так, щоб сухе волосся не контактувало з вологим (рис. 7.39).
Пасма визначають рівними проділами шириною, що не перевищує ширини щітки. Щітку вводять зубцями у відчесане пасмо біля коренів у напрямку, протилежному росту волосся. Прикореневу частину волосся трохи піднімають перпендикулярно до поверхні голови. Потік нагрітого повітря спрямовують на зубці щітки, висушують волосся. Фен утримують на відстані 5-10 см від місця просушування. Довге волосся, як і коротке, сушать від коренів до кінців (рис 7.40). Після висушування під струменем гарячого повітря волоссю необхідно дати час на охолодження.
Рис. 7.39. Укладання
методом "бомбаж"
Рис. 7.40. Сушіння прикореневої частини волосся
Заключні операції з укладанням волосся за допомогою фена та щітки передбачають можливість виконання начісування, тупірування, надання зачісці форми та фіксацію лаком.
Метод "брашимг". Техніку вкладання волосся за допомогою фена та круглої щітки "брашинг" застосовують для відтягування волосся, створення об'єму. Для роботи з волоссям різної густоти та довжини потрібно мати декілька круглих щіток різного діаметра. Підготовчі роботи виконують у загальній послідовності. Волосся поділяють на пасма, враховуючи його довжину.
Укладання починають із потиличної зони від крайової лінії росту волосся (рис 7.41). Пасма відділяють шириною, яка не перевищує ширини щітки. Пасмо підхоплюють щіткою, прочісують, щоб забезпечити рівномірну товщину пасма та легку проникність щітки у волосся. Волосся відтягують під кутом до поверхні голови. Кут відтягування пасма волосся залежить від того, наскільки об'ємною повинна бути зачіска, але не має перевищувати 90°. Потік нагрітого повітря спрямовують на зубці щітки. Під час просушування волосся щітка весь час рухається уздовж пасма, надаючи зачісці потрібного напрямку. Кінці пасма волосся натягують щіткою, прокручуючи її, та одночасно підсушують волосся феном. Перш ніж перейти до роботи з наступним пасмом, необхідно впевнитись, що волосся пасма, з яким працювали, повністю сухе, дати час для охолодження волосся на щітці для чіткої фіксації форми пасма.
Для прискорення процесу охолодження волосся застосовують декілька щіток "брашинг" або фіксують пасмо на щітці струменем холодного повітря за допомогою фена.
Укладання волосся феном з насадкою "дифузор". Дифузор, на відміну від інших насадок до фена, забезпечує рівномірність розповсюдження потоку нагрітого повітря, зменшує тиск і швидкість струменя, отже, береже волосся. Цей спосіб укладання особливо рекомендується для створення природних хвиль на кучерявому, хвилястому волоссі.
Волосся після миття і нанесення фіксуючого засобу розчісують гребінцем із широкими зубцями та надають гребінцем або пальцями форму, наближену до бажаної.
Волосся акуратно висушують, для чого дифузор неодноразово підводять близько до волосся та віддаляють від голови. Укладання здійснюють пальцями.
Якщо необхідно випрямити кучері або дещо згладити форму хвилі, повільно й обережно пропускають майже сухі кучері через пальці. Якщо потрібна кучерявіша зачіска, пасмо волосся захоплюють долонею, затискають у кулаці. Просушування виконують, відпускаючи та знову збираючи волосся пульсуючими рухами під потоком повітря з дифузора .
Довге волосся сушать безпосередньо на поверхні дифузора. Фен рухають круговими рухами або вперед у напрямку до голови і назад.
Причини неякісного укладання волосся за допомогою фена:
- надмірне або недостатнє нанесення засобу для укладання волосся;
- невимите волосся;
- недостатньо просушене волосся;
- пересушене волосся;
- недостатньо просушені та підняті корені й кінці волосся;
- кінці пасом укладені в неправильному напрямку;
- надмірне нанесення лаку для волосся.
Укладання волосся гарячим способом
Для надання волоссю форми та створення зачіски гарячим способом застосовуються спеціальні електроінструменти - електрощітці різної конструкції.
На сухе волосся, що знаходиться в природному стані, діють підвищеною температурою. При нагріванні змінюється структура волосся, його роговий шар розм'якшується. Волосся стає еластичнішим, легко піддається деформації, розтягуванню, завиванню в локони, накручуванню, формуванню хвиль. Після охолодження волосся зберігає надану форму.
Укладання волосся за допомогою електрощипців.
Перед тим, як розпочати роботу електрощипцями, обов'язково треба вимити волосся та висушити його. Небажано наносити на волосся пінку, лак або гель, щоб волосся не прилипало до металевих стержнів.
Електрощипці не рекомендується використовувати на блондованому волоссі та волоссі після хімічної завивки, тому що висока температура може завдати волоссю великої шкоди. Жорстке й сиве волосся можна обробляти щипцями, нагрітими до вищої температури.
На якість завивання впливають:
- кут натягування волосся при накручуванні на щипці; оптимальним вважають кут 90° відносно осі обертання інструмента;
- товщина затиснутого щипцями пасма; вона залежить від довжини волосся і визначається:
для невеликої довжини
- за правилами накручування бігуді; для середньої
- на третину менше;
для значної
- удвічі менше.
Для рівномірного прогрівання волосся товщина основи пасма не повинна перевищувати 4 см.
При укладанні волосся електрощипцями застосовують гребінець із "хвостиком", яким зручно відокремлювати пасма для накручування, шпильки або затискачі для фіксації пасом.
Завивання локонів
За формою та розміщенням локони бувають:
прямі - розміщені горизонтально;
косі - під кутом 45° до вертикалі або горизонталі;
вертикальні - у вигляді спіралі з волосся завдовжки 20-25 см.
Розрізняють горизонтальний і вертикальний способи завивання локонів.
Горизонтальний спосіб включає техніки "вниз", "догори", "вісімкою".
Вертикальним способом виконують спіральні та спускні локони.
Горизонтальний спосіб завивання локонів. Спосіб "униз" за-стосовується в різних зачісках. Потрібно враховувати, що круглі локони, виконані цим способом, обтяжують зачіску, тому їх слід робити дрібнішими, легкими.
Спосіб "догори" надає зачісці легкості, локони утворюють більшу хвилю. Цей спосіб рекомендується у комбінації з іншими способами.
Спосіб "вісімки" дає можливість накручувати волосся спіралеподібно, завивати комбіновані (м'яті) локони. Під час роботи кінці волосся постійно знаходяться в середній частині робочих поверхонь щипців, що забезпечує найбільш сприятливі умови для їх накручування, міцності зачіски. Завивання короткого волосся цим способом неможливе.
Слід зауважити, що:
- оформлення зачіски можливе тільки після повного охолодження волосся;
- для того, щоб локон був пружнішим і тривкішим, необхідно утримувати щипці довше з того

 
 

Цікаве

Загрузка...