WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Засоби для укладання волосся. Способи та техніки укладання волосся - Реферат

Засоби для укладання волосся. Способи та техніки укладання волосся - Реферат

відстані від основи, як і в першому випадку. Зубцями гребінця, введеного в пасмо, зрушують його ліворуч з утворенням другої лінії хвилі, вказівним пальцем лівої руки затискають волосся, розчісують його від пальця. Аналогічно формують правий бік хвилі.
Укладене волосся накривають сіточкою і висушують природним шляхом або за допомогою сушуара. Сіточку знімають після повного висихання волосся, яке розчісують, надаючи зачісці м'якої форми. Формуючи хвилі, слід пам'ятати, що:
- перший крон не окреслюють яскраво, лише злегка намічають;
- зворотні хвилі вужчі, ніж лицьові;
- від крайової лінії росту волосся хвилі вужчі, на потиличній зоні розширюються.
Крони формують поступово. Спочатку захоплюють частину хвилі з прямою ще несформованою ділянкою пасма, орієнтуючись на ширину дуги хвилі та розташування крону.
Якщо хвилі роблять по всій поверхні голови, потрібно:
- врахувати анатомічну будову голови;
- виконати проділ або визначити положення уявного проділу, відносно якого планується розташувати хвилі;
- визначити, за якою схемою сполучатимуться хвилі.
Рис.7 .16 Сполучення хвиль з боковим проділом
Сполучення хвиль у зачісці з боковим проділом виконується за такою загальною схемою (рис. 7.16):
1) перший крон першої лицьової хвилі з більшого боку спрямований до кінця проділу і там закінчується;
2) другий крон першої лицьової хвилі через маківку виходить на перший крон зворотної хвилі з меншого (протилежного) боку;
3) перший крон другої лицьової хвилі з більшого боку сполучається з другим кроном першої лицьової хвилі з меншого боку;
4) другий крон другої лицьової хвилі з більшого боку на потилиці зводиться нанівець.
З більшого боку від проділу можна сформувати три хвилі, що виступають, - лобну, скроневу, шийну, з меншого боку - тільки дві: скроневу і шийну.
Помилки, яких слід уникати при укладанні волосся хвилями:
- захоплення гребінцем занадто довгого пасма волосся, внаслідок чого утворюється хвиля глибокої форми, але через нетривалий час вона ослаблюється та псує форму зачіски;
- недостатня фіксація хвиль, слабке виконання крону, що призводить до розтягування або сплющування хвиль;
- волосся при зачісуванні нагору викладене проти його природного напрямку, що робить укладання нестійким;
- використані затискачі, "невидимки" залишають слід на волоссі.
Укладання волосся кільцями
Цей вид укладання надає зачісці природних, м'яких ліній, однак вимагає чіткої техніки й акуратності виконання. Кільця можуть бути пласкими та об'ємними.
Пласкі кільця виконуються на волоссі середньої довжини. Впливати на модель зачіски можна, урізноманітнюючи напрямки та форми завитків. Наприклад, завитки з відкритим центром утворюють рівні, гладкі хвилі й однакові згини; завитки із закритим центром утворюють хвилі, що зменшуються до кінця (вони рекомендуються для тонкого волосся або коли необхідно створити враження пухнастості). Якщо із завитка випустити кінчики волосся, формується хвиля, широка до кінців і вужча біля основи. Якщо завитки спрямовані від обличчя, створюється загальна кругла форма, а якщо до обличчя - овальна форма зачіски.
Завитки можуть бути накручені з прямокутною, трикутною (для пасом біля обличчя), дугоподібною, квадратною основою (для будь-якої частини голови).
Технологія виконання. На волосся наносять засіб для укладання, розчісують, надають волоссю необхідного напрямку, розподіляють на зони. Відділяють вузьке пасмо волосся однієї із зон, утримують його правою рукою, із сильним натягуванням накручують на вказівний палець лівої руки (рис. 7.19).
Пальцями лівої руки притримують завиток, "хвостиком" гребінця ослаблюють намотування І знімають волосся з пальця.
Рис. 7.19. Накручування пасма на палець
Розчесане пасмо потрібно намотувати на палець рівномірно, як стрічку, так, щоб кінець пасма утворив останній завиток локона.
Пасмо, накручене у формі кільця, кладуть на голову плоско й закріплюють шпильками або кліпсами. Кільця викладають у потрібному напрямку. Волосся накручують усе або частково при комбінованому способі укладання (рис. 7.20 а).
б
Рис 7.20. Способи закріплення кілець Із волосся· а - викладення закріплених кілець, б - закріплення кілець в один оберт
Коротке підстрижене волосся потиличної та скроневих зон можна накрутити на палець на один оберт (рис. 7.20 б) і затиснути "вусиками" або шпильками.
Вигляд хвилі або локона залежить від акуратності та ретельності виконання накручування. Укладене волосся сушать під клімазоном або сушуаром, попередньо надівши на волосся сіточку.
Об'ємні кільця виконують на довгому волоссі. Пасмо волосся відділяють квадратом 1,5x1,5 см, захоплюють указівними пальцями обох рук, виконують накручування. Отримане кільце знімають із пальців і закріплюють біля основи затискачем, висушують.
Укладання волосся за допомогою бігуді
Холодне завивання волосся на бігуді - давно відомий спосіб ут-ворення локонів, який надає волоссю більшої пружності, об'ємності та забезпечує тривале зберігання наданої форми. Широко застосовується в перукарській практиці і сьогодні.
Укладаючи волосся за допомогою бігуді, необхідно враховувати:
- якість волосся (тонке-товсте, м'яке-жорстке, густе-рідке);
- довжину волосся (коротке, середньої довжини, довге);
- тип обличчя;
- форму стрижки;
- призначення зачіски.
Для закріплення форми перед накручуванням на бігуді волосся зволожують спеціальними засобами для укладання. Накручування зберігається до наступного миття волосся.
У процесі накручування застосовують бігуді різної форми та розміру, щітки, затискачі, гребінці, сіточку для волосся, сушуар.
Форму та розмір бігуді підбирають відповідно до бажаного кінцевого результату, типу та довжини волосся. Природність укладання за допомогою бігуді, загальний вигляд зачіски залежать від методу й техніки накручування на бігуді.
Основними методами накручування є горизонтальний і вертикальний, які зумовлені розміщенням бігуді.
Горизонтальний метод дає змогу підняти корені волосся, надати йому пишності та об'єму (рис. 7.22). Пасмо відтягують перпендикулярно до поверхні голови у напрямку, протилежному росту волосся. Пасмо формується з основи смужок прямокутної форми на волоссі будь-якої довжини.
Вертикальний метод застосовують для формування спускних локонів без підняття волосся біля коренів (рис. 7.23). Довжина волосся має бути не меншою 12-15 см.
1 2
Рис. 7.22. 1. Горизонтальний метод накручування волосся
Рис. 7.23. 2. Вертикальний метод накручуванняволосся
Залежно від розміщення бігуді та напрямку накручування волосся розрізняють такі способи:
лицьовий - бігуді однакового або почергово різних діаметрів дають змогу отримати стійкі, м'які хвилі, які надають зачісці пишності;
рельєфний - чергуванням бігуді різного діаметра, а також різною спрямованістю накручування отримують великі стійкі хвилі;
зустрічний - різноспрямоване накручування забезпечує стійкі хвилі і локони на довгому волоссі;
"ялинка" - чергування зустрічного і протилежного напрямку накручування надає пишності волоссю біля обличчя, застосовується для довгого волосся;
"шаховий" - шаховий порядок розміщення бігуді дозволяє рівномірне укладання при довгих каскадних стрижках.
радіальний -

 
 

Цікаве

Загрузка...