WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Засоби для укладання волосся. Способи та техніки укладання волосся - Реферат

Засоби для укладання волосся. Способи та техніки укладання волосся - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Засоби для укладання волосся.
Способи та техніки укладання волосся.
Можливість застосування різноманітних варіантів укладання волосся, створення об'єму, а також фіксації та збереження заданої форми забезпечують сучасні засоби для укладання.
До косметичних засобів для укладання волосся належать лаки (спреї), пінки (муси), гелі, а також помади, воски, лосьйони, моделюючі креми. Більшість препаратів для укладання волосся містять вітамінні додатки та фільтри від ультрафіолетових променів, захищають волосся, зберігають його пружність, еластичність, блиск.
Пінки (муси) для укладання надають волоссю об'єму, пишності, еластичності. Волосся не склеюється і легко розчісується.
Пінку наносять гребінцем або руками на вимите волосся, підсушене рушником, прочісують по всій довжині волосся - від коренів до кінців.
Пінки виготовляють різного ступеня фіксації - нормальної, сильної, максимальної.
Лаки (спреї) для волосся - це засоби для заключної фіксації зачіски.
Лак укриває волосся тоненькою плівкою, яка захищає його від впливу навколишнього середовища, добре зберігає форму зачіски, надає пишності, шовковистого блиску. Якісний лак швидко висихає, не склеює волосся і легко вичісується.
Виробники косметичних засобів пропонують лаки для різних типів волосся, а також різного ступеня фіксації. Новинками є "спрей-об'єм" та "спрей-блиск".
Гелі для укладання волосся містять інгредієнти, які захищають волосся від ушкоджень під час розчісування, гарячого укладання. Розрізняються гелі за ступенем фіксації та способом нанесення (гелі, гелі-спреї). Гелі рекомендують використовувати для створення ефекту "мокрого волосся". Через властивість гелю обтяжувати волосся не рекомендується застосовувати його на тонке, м'яке волосся.
Для створення стильних гладких зачісок гелі наносять на вологе волосся. І навпаки, щоб підкреслити окремі пасма, гель наносять на сухе волосся.
Лосьйони для укладання волосся мають властивості кондиціонера, надають волоссю м'якості, пишності, блиску, полегшують розчісування, укладання, забезпечують фіксацію форми. Випускаються лосьйони для різних типів волосся, в тому числі ослабленого, фарбованого. Лосьйони рівномірно наносять на вимите, підсушене рушником волосся, розподіляють по всій довжині гребінцем із широкими зубцями.
Моделюючі креми - це нове покоління засобів для укладання волосся. Крем наносять долонями на волосся перед укладанням пальцями, феном, гребінцем.
Крем дає змогу збільшити об'єм волосся, не обтяжуючи зачіску, поновити її форму вологими руками.
Воски актуальні для створення зачісок на короткому волоссі. Віск допомагає сформувати пасма, надає волоссю гнучкості, блиску. Розподіляють віск долонями по всій довжині волосся або на окремі пасма. Віск рекомендують застосовувати для фарбованого волосся з хімічною завивкою.
СПОСОБИ ТА ТЕХНІКИ УКЛАДАННЯ ВОЛОССЯ
Укладання волосся засноване на його здатності розтягуватися при зволоженні на 50-60%, зберігати нетривалий час надану форму після висушування або змінювати конфігурацію під впливом підвищеної температури й зафіксовувати її після остигання.
Залежно від таких властивостей волосся, існують техніки укладання, подані нижче.
Холодний спосіб:
- виконання хвиль пальцями та гребінцем;
- укладання волосся кільцями на пальцях та з фіксуванням шпильками;
- укладання волосся за допомогою бігуді, папільйоток;
- укладання волосся за допомогою фена. Гарячий спосіб:
- укладання волосся електрощипцями (плойками).
При виконанні зачісок застосовують техніки збільшення об'єму волосся, надання елементам зачіски більшої міцності, які теж можна віднести до процесу укладання волосся, а саме:
- начісування - збивання пасма волосся на всю товщину пасма з обох боків;
- тупірування - збивання пасма волосся з внутрішнього боку без наскрізного проникнення зубців гребінця.
Загальна послідовність процесу вкладання волосся:
- визначення напрямку волосся в зачісці;
- вибір способу вкладання волосся;
- вибір та підготовка інструменту;
- вибір засобу для укладання волосся та фіксації зачіски;
- миття волосся;
- нанесення на волосся фіксуючого засобу;
- здійснення накручування;
- висушування волосся;
- розчісування волосся;
- надання зачісці форми, начісування, тупірування, фіксація укладеного волосся лаком.
Виконання начісування і тупірування волосся
Начісування виконують після ретельного розчісування волосся. На потрібній частині волосяного покриву відділяють пасма завширшки 1-1,5 см. Середню частину пасма розчісують і захоплюють великим і вказівним пальцями лівої руки, відтягують пасмо перпендикулярно до поверхні голови. Правою рукою вводять гребінець у волосся на відстані 5-6 см від коренів. Рухом гребінця в бік основи пасма (до коренів) починають начісувати пасмо. Рух гребінця вниз завершують при першому відчутті його гальмування. Наступний крок починають із введення зубців гребінця у волосся на 1-2 см вище попереднього рівня.
Переміщувати пальці лівої руки вгору по пасму та вводити гребінець у волосся слід узгоджено. Коли гребінець рухається вниз, пальці лівої руки міцно утримують волосся, коли ж гребінець починає рух угору, ліва рука послаблює захват і рухається по пасму в тому ж напрямку. Таким чином пас-мо обробляють з обох боків.
При тупіруванні пасмо необов'язково відтягувати перпендикулярно до поверхні голови, - його відтягують до того місця, яке воно буде займати в готовій зачісці. Начісують волосся лише до половини довжини пасма і з того боку, який буде внутрішнім при оформленні зачіски. Після тупірування волосся пригладжують щіткою або гребінцем, викладають хвилями, локонами, буклями та фіксують лаком.
Укладання волосся холодним способом
Холодне укладання може виконуватись на всій масі волосся або на окремих ділянках. Холодному вкладанню піддається волосся усіх типів і структур, але найбільш придатне для цього хвилясте волосся, на якому надана форма зберігається довше.
Укладання здійснюється на вологому волоссі з використанням засобів для укладання. Пальцями рук, бігуді або щіткою пасму волосся задають форму, яка фіксується гарячим або холодним повітрям.
З інструментів та пристосувань використовують фени, сушуари, клімазони, гребінці, щітки, затискачі, шпильки, сітки для волосся.
Технологія укладання волосся хвилями
Волосся миють, видаляють рушником зайву вологу, наносять засіб для укладання.
Пасмо волосся розчісують гребінцем з рідкими, а потім частими зубцями, притримуючи основу пасма лівою рукою. Середнім пальцем лівої руки притискають розчесане пасмо з правого боку, відступивши на 2-3 см від проділу.
Гребінець вводять частими зубцями у пасмо волосся щільно і паралельно до середнього пальця лівої руки, зубцями під кутом 90° до пасма. Рухом гребінця вздовж його площини зрушують волосся пасма праворуч на 1-1,5 см, утворюючи гребінцем міжсереднім пальцем лівої руки лінію першої хвилі.
Не виймаючи зубців з волосся, нахиляють обушок гребінця на себе під кутом 45°, вказівним пальцем лівої руки щільно притискають волосся між гребінцем та утвореною лінією хвилі. Другу лінію хвилі формують на відстані 2-3 см від першої.
Волосся лівого боку пасма притискають середнім пальцем лівої руки на такій же

 
 

Цікаве

Загрузка...