WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Жіночий, чоловічий та дитячий манікюр - Реферат

Жіночий, чоловічий та дитячий манікюр - Реферат


РЕФЕРАТ:
на тему:
Жіночий, чоловічий та дитячий манікюр
1. Жіночий манікюр
Анатомічне у шкірі рук майже немає сальних залоз; долоні покриті товстішим роговим шаром. У шкірі долонь є багато потових залоз. Крім того, вона і особливо пальці дуже чутливі, тому що мають значну кількість нервових закінчень.
Гігієнічний догляд за шкірою рук і нігтями включає такі процедури: ванночки, ексфоліацію, масаж, холодні та зігріваючі компреси, маски, дарсонвалізацію, іонофорез із різними препаратами, парафіно- і мікротокову терапію, манікюр.
Манікюр поєднує ванночки, власне манікюр і масаж. Залежно від стану шкіри рук і нігтьових пластин, ці процедури можуть виконуватися окремо або в комплексі.
Перед кожною із процедур догляду за руками необхідно провести підготовчу процедуру очищення, або ексфоліацію. Оскільки шкіра, ретельно очищена від змертвілих клітин рогового шару, активно реагує на зволоження та живлення ексфоліацію виконують за допомогою кремів, скрабів, пілінгів, сполук із гідрокислотами.
Засіб наносять на шкіру, витримують певний час (за інструкцією) та змивають теплою водою за допомогою губки. Потім на оброблену шкіру наносять живильний крем.
(Манікюр є найпопулярнішою гігієнічною процедурою з догляду за руками. Існує декілька видів сучасного манікюру, які визначають за основними способами технології: за способом розм'якшення кутикули - "сухий" чи "мокрий"; за способом видалення - обрізаний чи необрізаний. Його також розподіляють на класичний, європейський, апаратний, декоративний французький та манікюр із пемзою.
Техніка класичного традиційного манікюру включає розпарювання нігтів у мильному розчині, обробку нігтьових валиків і видалення кутикули. Класичний обрізний манікюр спрямований на видалення кутикули за допомогою ножиць або щипців. Він вважається небезпечним, оскільки можливі порізи.
"Мокрий" манікюр - звична процедура. Руки занурюють у теплу воду, щоб кутикула стала м'якою і її можна було акуратно обрізати ножицями чи щипцями. Такий манікюр добре пом'якшує шкіру і прекрасно підходить для запущених або покусаних нігтів.
У європейському манікюрі груба шкіра і кутикула видаляються препаратами - керотолітиками, які зумовлюють розчинення та видалення кутикули. При такій техніці манікюру виключається можливість порізів кутикули і вірогідність зараження організму збудниками різних захворювань.
"Гарячий" манікюр - різновид "мокрого". Назва походить від способу розм'якшення кутикули. Руки клієнта обробляють гарячим кремоподібним лосьйоном, який розігрівають у спеціальних нагрівачах протягом 15 хв. Руки клієнта обробляють лосьйонами, які містять різні рослинні компоненти: персикову або оливкову олії, вітамін Е та А, ланолін, кераміди, мінеральні добавки. Ці компоненти сприяють пом'якшенню кутикули, швидкому росту нігтів, їх насиченню живильними речовинами.
"Гарячий" манікюр застосовують для обробки тонких нігтів, а також для дитячого манікюру. Його рекомендують робити один раз на тиждень. Така процедура дуже доречна у холодну пору року.
Крім того, існують ще декілька поширених видів манікюру:
- апаратний манікюр з'явився відносно недавно та швидко набув великої популярності. Використовується спеціальний апарат, за допомогою якого обробляється підготовлена кутикула та шкіра навколо нігтя. Така технологія манікюру дозволяє значно скоротити час процедури;
- манікюр із пемзою застосовують тоді, коли клієнт віддає перевагу необрізному манікюру. При цьому підготовлену кутикулу нігтя обробляють каменем-пилкою, що складається з окису алюмінію й фарфору. Пемза м'яко та акуратно видаляє огрубілу й суху шкіру, виключаючи порізи і поранення;
- французький манікюр винайшов голова фірми ORLY, яка виробляє засоби для догляду за нігтями. Манікюр цього виду є одним із способів фарбування нігтьових пластинок, який надає ефект натурального здорового нігтя. Це підкреслює яскравий білий лак на вільному краю нігтя, а американський манікюр характеризується нанесенням на вільний край нігтя білого лаку менш вираженого відтінку.
Технічно французький манікюр виконують за допомогою таких же інструментів і матеріалів, як і простий. І підготовчий етап такий же, як і у простому манікюрі, але тільки до нанесення лаку. Якщо на нігтях є вм'ятинки, смужки або нерівності, рекомендується нанести базовий прошарок - наповнювач, який надасть нігтям гладенького вигляду після нанесення лаку.
Потім на кінчики нігтів наносять білий лак, починаючи з лівого боку вільного краю нігтя. Рухом по діагоналі до центру вільного краю наносять лак. Потім процес повторюють із правого боку нігтя. Лак повинен бути нанесеним у формі латинської букви У. На край нігтя можна нанести пряму білу смужку. Лак повинен добре висохнути.
Наступний етап фарбування - це нанесення шару прозорого лаку білого, рожевого, персикового або натурального відтінку від основи до вільного краю нігтьової пластинки. На завершальному етапі верхній шар наносять на всю нігтьову пластинку, а також по вільному краю для надання лаку міцності та захисту білого кінчика нігтя (рис. 13.5).
За останні роки набув популярності напрям натурального догляду за нігтями. Розроблено декілька спеціальних програм манікюру:
Французький манікюр
- міні-манікюр включає ванночки для рук, по росту кутикули, формування вільного краю нігтьової пластинки та нанесення покриття;
- базисний манікюр поєднує всі етани міні-манікюру та процедури з догляду за шкірою рук (масаж кистей, обгортання тощо);
- манікюр "де люкс", або SPA-манікюр - це комплекс процедур, які супроводжуються відлущуванням, регенерацією, зволоженням та захистом. Цей манікюр е базовим у поєднанні з парафіновими ванночками, масляними обгортаннями, масками, масажем передпліччя, апаратними методами тощо. Процедура SPA-манікюру найбезпечніша та найефективніша. Це новий рівень розвитку нігтьового сервісу.
Процедура проведення класичного обрізаного манікюру:
Підготовка нігтів і рук. Необхідно продезінфікувати шкіру рук і нігті спеціальними препаратами.
2. Розм'якшення шкіри навколо нігтя з використанням спеціальної ванночки. Руки занурюють у теплу воду із спеціальними речовинами для розм'якшення та зволоження кутикули. Такі речовини мають антисептичні й протигрибкові властивості.
3. Обробка кутикули й нігтів. Відсуваємо кутикулу та акуратно прибираємо птеригій (клітини кутикули, що відмерли) спеціальною лопаточкою або одноразовою апельсиновою паличкою. Обробляють увесь периметр нігтя; зону кутикули та бокові валики - щипцями. Після обробки усіх нігтів пилочкою підпилюють довжину нігтя за бажанням клієнта;
4. Спеціальні засоби для шкіри рук і нігтів. На цьому етапі у шкіру рук і нігті втирають спеціальні креми, враховуючи чутливість шкіри клієнта . Можна також накладати парафінові та живильні маски, препарати з ефірними маслами;
5 Після підготовки й обробки нігті знежирюють спеціальними речовинами.
6. Знежирені нігті вкривають лаком-основою,створюючи захисну плівку, що запобігає проникненню пігментів кольорового лаку та хімічних розчинників. Як правило, рецептура лаку-основи містить похідні целюлози, плівкоутворювачі (похідні вінілу) Друге завдання лаку - закріпити нігтьові пластини та вирівняти їх поверхні для максимально рівномірного розподілу лаку;
7.

 
 

Цікаве

Загрузка...