WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Догляд за нігтями та шкірою рук і ніг - Реферат

Догляд за нігтями та шкірою рук і ніг - Реферат

утворюються нігтьові пазухи, або синуси. Задня частина нігтьової пластини називається лункою нігтя, вона має вигляд матово-білого півмісяця.
Від закритої частини нігтьового вала епідерміс поширюється на внутрішню частину шкіряної складки, а зернистий та остьові його шари розташовані на поверхні нігтьової пластини у вигляді нігтьової шкірки, кутикули. Вона міцно прилягає до поверхні нігтя й закриває доступ до матриксу. Кутикула складається з двох основних шарів: верхнього й нижнього. Особливість нижнього шару полягає в тому, що він може дуже міцно зростатися з поверхнею нігтя - птеригієм, або залишком зародка нігтя. Кутикула та птеригій захищають матрикс нігтя. Таку ж функцію виконує й поніхій - поперечна піднігтьова борозна у вигляді смужки шкіри, яка знаходиться під вільним краєм нігтьової пластинки.
Нігтьовий апарат - це структура, що постійно оновлюється. Ніготь росте все життя головним чином за рахунок матриксу, який міцно з'єднаний з тілом нігтя і дещо менше з нігтьовим ложем. Він становить з ними рухому росткову зону нігтя.
Матрикс розташований у проксимальній частині нігтьового ложа. Він є головною частиною росткової зони і місцем, де ніготь утворюється постійно. Саме матрикс зумовлює форму, товщину, структуру і швидкість росту нігтя. При його пошкодженні ріст нігтя призупиняється, а на нігтьовій пластинці утворюються поперечні борозни або ніготь атрофується.
Рис. 13.3. Структура нігтьової фаланги:
а - зона із шкіряними сосочками; б - зона грубої кайми; в - зона нижньої кайми; е - зона кайми з сосочками; д - нижня сосочкова зона
Нігтьове ложе лише частково бере участь у генерації нігтьової пластинки. Воно складається із декількох зон (рис. 13.3):
зона із шкіряними сосочками (а) створює внутрішній зв'язок між шкі-рою і нігтьовою пластиною;
зона грубої кайми (б) утворює своєрідну природну підкладку для нігтьової пластинки;
зона нижньої кайми (в) створює підставку на початку нігтьового кореня; зона кайми з сосочками (г) є перехідною між зонами сосочковою та нижньої кайми.
нижня сосочкова зона (є) - це нерухома частина нігтьового апарата за рахунок кріплення зв'язками до кісткової фаланги. Усі сосочки пронизані нервовими волокнами і кровоносними судинами.
Нігтьова пластина - похідне рогового шару шкіри - лежить на нігтьовому ложі і захищає фалангу від механічного впливу. У кожної людини товщина нігтьових пластин різна, а з віком під впливом зовнішнього середовища або в результаті деяких захворювань змінюється. Так, нігтьове ложе
пошкоджується при використанні недосконалої техніки манікюру, при нігтьових дистрофіях. При цьому послаблюються зв'язки між
клітинами, що призводить до змін форми нігтьової пластини, її сплющення та відокремлення від нігтьового ложа (онохоліз). За добу довжина нігтя збільшується на 0,12 мм, а повністю він оновлюється за півроку. Ніготь росте у довжину та товщину. Спочатку порції майбутнього нігтя ростуть дещо вгору, а потім змінюють напрям на горизонтальний (рис. 13.4).
Рис. 13.4. Схема утворення нігтьової пластини:
1 - кісткова фаланга; 2 - матрикс; 3 - задній нігтьовий валик; 4 - нігтьове ложе; 5 - процес утворення лусочок нігтя при ороговінні.
Товщина нігтьової пластини залежить від довжини матриксу: чим він коротший, тим ніготь тонший. При пошкодженні, травмах і дистрофіях частина матричного апарата тимчасово або назавжди втрачає можливість утворення речовини нігтя. Це може бути навіть при незначному натисненні на лунку нігтя. Після некваліфікованого виконання манікюру нігті стають хвилястими; нігті пальців ніг у результаті нерівномірного навантаження на нігтьовий матрикс поперечно викривлюються. Важливо встановити причину витончення нігтів і погіршення їх стану, щоб дати можливість матриксу відновитися. Цей процес триває від 9 до 12 міс. При генетично закладеному короткому матриксі, SPA-методи корекції товщини нігтьової пластини не діють. У цьому випадку для укріплення нігтів використовують інші методики.
До цього часу не доведено, що кальцій та інші мінерали укріплюють структуру нігтів. Тому при лікуванні та відновлюванні нігтів сполуками кальцію нігтьові пластини тільки насичуються цим елементом і виникає ефект його надлишку у нігтях. При цьому вільний край нігтьової пластини стає білим, а нігті - непрозорими, ламкими й крихкими. Здорові нігті - прозорі та міцні, що залежить від правильного співвідношення в організмі сірки, холестерину і води. Ця рівновага різко порушується при дистрофіях різних видів росткової зони нігтя, а також при порушенні загального обміну речовин в організмі.
Нігті мають шарову й пористу структуру. Тому в них одночасно проходять процеси всмоктування та випотівання, причому інтенсивніше ніж у шкірі. Тому через нігті добре проникають різні активні інгредієнти, на чому й основані різні методи місцевого лікування.
Форма та структура нігтів генетично залежні, але вони можуть змінюватися протягом життя людини. Нігтьова пластина постійно змінює форму й натяг залежно від навколишнього середовища. Наприклад, у холодному або сухому середовищі нігті скорочуються; у теплому і вологому - розпрямляються або набухають. Тому для захисту нігтів застосовують спеціальні еластичні покриття.
Нині косметологи володіють технологіями для відновлювання нормального функціонування нігтів, а також методами естетичної корекції різних дефектів будь-якої складності. При цьому важливо враховувати фактори харчування і вплив хронічних захворювань.
Отже, знання особливостей анатомії нігтьового апарата, процесу утворення й функціонування нігтів повинні бути основою роботи фахівців, які займаються доглядом за нігтями рук і ніг.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Ветров А. Парикмахер - стилист. - Ростов-на-Дону: Феникс, 2003.
2. Вольфрам К. Идеальные ногти: Способы моделирования // Nand & nails. - 2003. - №4. - С. 32-33.
3. Гутиря Л. Г. Сучасна перукарська справа. - Харків: Фоліо, 1997.
4. Дрибноход Ю. Маникюр, педикюр.: Профессиональный курс. (Сер. "cosmetical&professional"). - СПб.: Весь, 2002. - 256 с.
5. Константинов А. В. Парикмахерское дело. - М.: Высшая школа, 1987.
6. Корпев В. Д. Мы причесываем женщин. - М.: Стройиздат, 1991.
7. Кулешкова О. Н. Технология и оборудование парикмахерских работ. - М.: Академия, 2002.
8. Куприянова И. Н. Современные прически: женские, мужские, дет-ские. - М.: Эксмапресс, 2002.
9. Луканова О. В., Федорова Л. В. Технология парикмахерских услуг. - Ростов-на-Дону: Март, 2002.
10. ЛяпичА.Д. Парикмахерское мастерство. - К.: Будівельник, 1982.
11. Маникюр. Ростов-на-Дону: Владне, 2001. - 256 с.
12. Марек Збшнев. Парикмахерское дело. -Минск: Высшая школа, 1996.
13. Моделирование причесок: Иллюстрированное методическое посо-бие. - К.: 1990.
14. Панченко О. А. Прическа. Укладка. Завивка. - СПб.: Папирус, 1999.
15. Панченко О. А. Мелирование и прическа. - СПб.: Корона-принт, 2000.
16. Пономарчук А. Ростковые зоны и рост ногтя // Ногтевая эстетика. - 2004. - №5.- С. 38-39.
17. Смирнова Л. В. Уроки парикмахерского искусства. - СПб.: Парителы, 2002.
18. Сокол Е. Дезинфекция как наука // Ногтевая эстетика. - 2004. - №1.- С. 48-50.
19. Энциклопедия парикмахерского искусства. - М.: Веге, 1999.
20. "Зеркало моды". - К.: - 1999-2004.

 
 

Цікаве

Загрузка...