WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Будова шкіри та волосся. Пошкодження волосся - Реферат

Будова шкіри та волосся. Пошкодження волосся - Реферат

зруйнована посередині волосини, то в цьому місці вона ламається.
Термічне пошкодження. Властивість волосся утримувати вологу надзвичайно важлива для його здоров'я і зовнішнього вигляду.
Втрата вологи робить волосся менш еластичним і більш схильним до пошкоджень. При сильному нагріванні (сушіння феном при максимальних температурах, використання електрощіпців і термобігуді) волога всередині волосини починає швидко випаровуватись, спричинюючи її руйнування.
Хімічне пошкодження відбувається в результаті хімічної обробки волосся (завивки, знебарвлення та фарбування) і впливає на його структуру. Хімічна обробка руйнує природні хімічні сполуки, що входять до складу кутикули. Внаслідок цього оболонка волосини втрачає міцність. Волосся після хімічної завивки стає особливо чутливим до подальших пошкоджень, тому йому потрібен спеціальний догляд.
4. Симптоми нездорового волосся
Відомо шість симптомів нездорового волосся:
1. Слабкість (ламкість);
2. Посічені кінчики;
3. Сухість;
4. Відсутність блиску;
5. "Неслухняність";
6. Відсутність об'єму.
Ці симптоми можуть бути викликані природними (сонце, вітер) або неприродними факторами довкілля, в якому ми живемо. Це може бути грубе розчісування, забруднення повітря, плавання у солоній або хлорованій воді басейну, гаряче сушіння волосся, гарячі щітки та бігуді, а також відсутність або нестача кондиціонування. Потім ідуть хімічні речовини, які ми використовуємо для знебарвлювання, відтінювання, завивки або випрямлення волосся. При наявності в атмосфері викидів речовин згорання природного палива, хімічних речовин, диму, кислотних дощів волосся забруднюється. Тому його необхідно регулярно мити. Чим довше волосся, тим воно старіше на кінцях і тим більшому атмосферному впливу піддавало-ся. Якщо довжина волосся становить 45 см, то його вік на кінчиках дорівнює 3-м рокам.
Слабкість (ламкість) розвивається при втраті волосяним стержнем еластичності й пошкодженні волосяної кутикули. При цьому волосся стає ламким. Якщо корінь волосини захищений недостатньо, то при розчісуванні та укладанні виникає тертя, що робить волосся ще більш тендітним - воно продовжує ламатися.
Однією з найчастіших причин ламкості є хімічне передозування. Найчастіше це трапляється при хімічній завивці в домашніх умовах або при фарбуванні. Якщо волосся дуже темне, то неможливо досягти світлого кольору волосся, бо воно стає рудим. Тоді хімічні речовини залишаються на волоссі довше, ніж рекомендовано виробником. При цьому волосся руйнується, а корінь волосини пошкоджується так, що його неможливо відновити.
Посічені кінчики з'являються, якщо зовнішній шар кутикули стає шорстким, або частіше в тих місцях, де волосяний стержень пошкоджений настільки, що кутикула здерта повністю. Коркова частина волосини оголюється частково на кінчиках волосся. Цей процес може виникати, коли волосся нерегулярно або неправильно підстригають. Неправильна стрижка може розтріпати кінчики волосся, створюючи умови для подальшого розсічення його кінчиків. Якщо посічені кінчики не зістригти, вони будуть відламуватися і волосся стане коротшим.
Сухість з'являється, якщо клітини кутикули піднімаються і волога всередині волосяного стержня випаровується, особливо в теплу пору року.
Відсутність блиску. Волосся блищить, поки є захисна кутикула. При цьому гладенький стержень волосини блищить. Якщо внаслідок різних несприятливих атмосферних умов кутикула піднімається і поверхня волосини стає шорсткуватою на дотик, то вона втрачає блиск. Пігмент волосся легко вицвітає на сонці. При цьому колір волосся блякне і воно втрачає блиск, стає тьмяним.
"Неслухняність волосся" виникає у випадках, коли воно перебуває в поганих умовах. При цьому структура волосини стає пористою, втрачає вологу, еластичність, а отже, не утримує форму зачіски.
Відсутність об'єму і пружності виникає внаслідок розвитку пористості волосся, втрати ним еластичності. Якщо волосся пористе, воно не тільки швидко висушується, а й швидко вбирає в себе вологу. Маса волосся може значно збільшуватися або зменшуватися залежно від кількості вологи в повітрі, що ускладнює його укладання. Якщо волосся стає занадто важким через вологість, воно буде не пружним, а важким і гладеньким на вигляд. Якщо занадто сухо, волосся, накопичуючи статичний заряд, розлітатиметься в різні боки.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Ветров А. Парикмахер - стилист. - Ростов-на-Дону: Феникс, 2003.
2. Вольфрам К. Идеальные ногти: Способы моделирования // Nand & nails. - 2003. - №4. - С. 32-33.
3. Гутиря Л. Г. Сучасна перукарська справа. - Харків: Фоліо, 1997.
4. Дрибноход Ю. Маникюр, педикюр.: Профессиональный курс. (Сер. "cosmetical&professional"). - СПб.: Весь, 2002. - 256 с.
5. Константинов А. В. Парикмахерское дело. - М.: Высшая школа, 1987.
6. Корпев В. Д. Мы причесываем женщин. - М.: Стройиздат, 1991.
7. Кулешкова О. Н. Технология и оборудование парикмахерских работ. - М.: Академия, 2002.
8. Куприянова И. Н. Современные прически: женские, мужские, дет-ские. - М.: Эксмапресс, 2002.
9. Луканова О. В., Федорова Л. В. Технология парикмахерских услуг. - Ростов-на-Дону: Март, 2002.
10. ЛяпичА.Д. Парикмахерское мастерство. - К.: Будівельник, 1982.
11. Маникюр. Ростов-на-Дону: Владне, 2001. - 256 с.
12. Марек Збшнев. Парикмахерское дело. - Минск: Высшая школа, 1996.
13. Моделирование причесок: Иллюстрированное методическое посо-бие. - К.: 1990.
14. Панченко О. А. Прическа. Укладка. Завивка. - СПб.: Папирус, 1999.
15. Панченко О. А. Мелирование и прическа. - СПб.: Корона-принт, 2000.
16. Пономарчук А. Ростковые зоны и рост ногтя // Ногтевая эстетика. - 2004. - №5.- С. 38-39.
17. Смирнова Л. В. Уроки парикмахерского искусства. - СПб.: Парителы, 2002.
18. Сокол Е. Дезинфекция как наука // Ногтевая эстетика. - 2004. - №1.- С. 48-50.
19. Энциклопедия парикмахерского искусства. - М.: Веге, 1999.
20. "Зеркало моды". - К.: - 1999-2004.

 
 

Цікаве

Загрузка...