WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Будова шкіри та волосся. Пошкодження волосся - Реферат

Будова шкіри та волосся. Пошкодження волосся - Реферат

всьому тілі, його немає тільки на долонях, підошвах і губах. Це тонке м'яке волосся, яке не має пігменту;
- щетинисте -- короткі волоски завдовжки 1-2 см, до них належать вії та брови;
- довге - товсте волосся нормальної довжини, росте на голові, у чоловіків і на обличчі.
Тривалість життя волосся різних видів неоднакова. Довге волосся живе 5-7 років, щетинисте - 1 місяць.
У нормі щодоби постійно випадає від 50 до 150 волосин. Оскільки на кожній ділянці шкіри волосся знаходиться у різних фазах росту, то воно не випадає одночасно.
Довжина кожної волосини визначена генетично і залежить від тривалості І фази. За місяць волосина відростає на 1 см.
На ріст волосся впливають загальний стан організму, обмін речовин, стан нервової системи, діяльність залоз внутрішньої секреції, пори року, харчування.
Експрес-дієти, дефіцит вітамінів сповільнюють ріст волосся. Водночас добре збалансована дієта з достатньоюкількістю поживних речовин (білка, вітамінів групи В, мікроелементів) і здоровий спосіб життя сприяють росту густого, здорового волосся.
Для кожної людської раси характерним є свій різновид волосся:
- для азіатської, або монголоїдної, - густе, товсте, чорне, жорстке волосся (рис. 3.2 а);
- для європеоїдної - волосся середньої товщини, тонке, світле, темно-руде, пряме, хвилясте (рис. 3.2 б);
- для негроїдної - жорстке, дуже густе і кучеряве (рис. 3.2 в). За діаметром стержня волосся ділять на товсте, середнє, тонке;
за жорсткістю - на м'яке і жорстке, за властивостями - на сухе, нормальне, жирне.
а в
Рис. 3.2. Волосся людських рас: а - азіатської, або монголоїдної; б - європеоїдної; в - негроїдної
За станом волосся, який впливає на вибір хімічних препаратів для перукарських робіт, вирізняють такі групи:
1) волосся густе, жорстке, важко піддається вимиванню хімічних препаратів;
2) нормальне волосся, середнє за товщиною, еластичне, блискуче, пружне;
3) слабке волосся, тонке, м'яке, шорстке;
4) ушкоджене волосся, ламке, посічене на кінцях, тьмяне, погано розчісується;
5) волосся знебарвлене, фарбоване або після хімічної завивки.
До фізичних характеристик волосся належать такі: гігроскопічність, або здатність до поглинання рідини; повітростійкість, міцність, довговічність, еластичність, адсорбція.
Параметри термічної дії на волосся. Під час сушіння або моделювання зачісок за допомогою фена температура має бути в межах 50-60°С. При температурі 75-90°С волосся швидко деформується, втрачає пружність і стійкість проти механічних впливів. При температурі 140°С починається розпад волосся, а при температурі 250°С - обвуглення.
Будова волосся. У волосині розрізняють кореневу частину і стержень.
Корінь волосини знаходиться у волосяному мішечку - фолікулі. Фолікули мають протоки сальних залоз, тому їх називають сально-волосяними фолікулами.
Через шкіру волосся виходить назовні. Волосяний мішечок у нижній частині розширюється в цибулину, яка на кінці роздвоюється й утворює сосочок. До сосочка підходять кровоносні судини і нервові закінчення. Безпосередньо над сосочками розташована ростова частина волосини .
До волосяного мішечка кріпиться м'яз волосини. Він регулює натяг шкіри. Стержень волосини складається з трьох шарів: кутикули, кортексу, медули .
Зовнішній шар - кутикула - має 7-9 рядів рогових пластинок (лусок). У "відкритому" стані луски відходять від поверхні волосини, у "закритому" - притиснуті до поверхні, волосся ущільнюється, набуває блиску.
Під дією лужних препаратів (мила) волосся набрякає, "відкриває" луски, під дією кислоти (ополіскувана) - "закриває" їх, відновлює зовнішній вигляд.
Хімічні речовини (фарби, освітлювачі, препарати для хімзавивки) піднімають луски й проникають углиб волосини.
Середній шар - кортекс, або корковий, - складається з ороговілих волокнистих клітин кератину. У цьому шарі міститься меланін, що надає волоссю природного кольору. Від структури коркового шару залежить елас-тичність, гнучкість волосся, здатність до завивання. Меланін не розчиняється у воді, але взаємодіє з лугами та кислотами.
Серцевина волосся - медула , або мозковий шар, складається з м'яких, незроговілих клітин. Може бути відсутнім у тонкому волоссі.
Водневий показник рН. Поверхня шкіри має природні захисні властивості, які характеризуються, зокрема, водневим показником рН.
Косметичні засоби для догляду за волоссям, препарати для пе-рукарських робіт містять іони водню Н+ та гідроксильну групу рН. Показник рН вказує на концентрацію іонів водню.
Чим вищим є рН середовища суміші, тим активніше вона діє на волосся, сильніше впливає на цистинові зв'язки, сприяє гідролізу амінокислот кератину волосся.
Шкала хімічних подразників рН включає значення від 0 до 12. Нейтральним вважають показник 7, якому відповідає чиста вода. Розчини з показниками нижче 7 зараховують до кислих, з показниками вище 7 - до лужних.
Волосся може мати рН 4,1-4,7. Вважається безпечною дія на волосся препаратів з рН 4,5-6,5. Виражено лужні та виражено кислотні засоби негативно впливають на структуру волосся та шкіру.
Здорове волосся - м'яке, блискуче. Для багатьох людей основною ознакою здорового волосся є його блиск. Поверхня здорової непошкодженої волосини складається з гладеньких, плоских лусочок, які розташовуються щільними рівними шарами. Гладенька поверхня кутикули відбиває промені світла, завдяки чому волосся виглядає блискучим.
Пошкоджене волосся - тьмяне, жорстке й "неслухняне", оскільки лусочки кутикули піднімаються, стають ламкими і при зіткненні чіпляються одна за одну. М'якість волосся суттєво зменшується, воно стає "неслухняним". Кутикула погано відбиває світло і саме тому волосся виглядає тьмяним.
3. Види пошкодження волосся
Механічні пошкодження. Навіть щоденне розчісування волосся щіткою або гребінцем може поступово пошкодити кутикулу. Іноді це може призвести до повного знищення лусочок, у результаті чого кінчики волосся розщеплюються. Якщо кутикула

 
 

Цікаве

Загрузка...