WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Історія компанії «Coca-Cola» - Реферат

Історія компанії «Coca-Cola» - Реферат

"Кока-Кола" зробив основний акцент на якості напою. В період свого президентства Роберт Вудрафф створює корпорацію "Кока-Кола Експорт Корпорейшн", що займається розвитком бізнесу Компанії "Кока-Кола" по всьому світі. В тому ж році були затверджені єдині стандарти виробництва і продажу Коли в пляшках: від рецептури змішування напою до розміщення пляшок на полках крамниць.
В березні 1923 року, "Кока-Кола" винайшла картонну упаковку на шість пляшок.
В 1927 році "The Coca-Cola Co." вперше почала рекламну діяльність на радіо.
Влітку 1928 року американська команда привезла 1000 ящиків "Кока-Коли" на Олімпійські ігри до Амстердаму. Незабаром "Кока-Кола" і спорт стали нероздільними поняттями. "Кока-Кола" є постійним спонсором Олімпійських ігор, Світового чемпіонату з хокею , Кубку ФІФА з футболу , світових тенісних турнірів і інших спортивних змагань.
У 1929 році Компанія здійснила вдалий проект: уперше був використаний металевий "кулер" (cooler) - холодильник без верхньої кришки, що дає можливість продавати охолоджений напій у будь-яку спеку.
У 1931 році відбулася чергова знаменна подія в історії "Кока-Коли". Компанія замовила американському художникові Хаддону Сундблому дизайн червоно-білого костюма для Санта-Клауса. До цього Санта-Клаус вдягався як прийдеться , в одяг найрізноманітніших кольорів, що мало не дуже веселий вигляд. Художник довго думав яке лице намалювати Санті і ... зробив свій автопортрет. От так, вже багато років на Різдво на нас дивиться добрий і веселий Санта-Хаддон.
У 1939 році PepsіCo почала продавати свій напій у пляшках більшої ємності за цінами продукції конкурента. Вся реклама Pepsі була побудована на порівнянні цін і розмірів пляшок. Обсяги продажу Pepsі стали стрімко зростати . Саме тоді "Кока-Кола" і вирішила серйозно взятися за конкурента. Був пред'явлений позов про порушення прав на використання торговельної марки - слова "кола" у назві напою. Тривалий і скандальний судовий розгляд завершився мировою угодою. Це поклало початок справжньої "холодної війни" компаній.
Перед Другою Світовою війною "Кока-Кола" продавалася вже в 44 країнах. Вступ США у війну супроводжувався наказом Роберта Вудраффа своїй "армії": "я хочу, щоб кожна людина у військовій формі могла одержати пляшку "Кока-Коли" за 5 центів. Де б вона не була і незважаючи на те, скільки це буде коштувати Компанії". Більш ніж 5 мільйонів пляшок "Кока-Коли" було доставлено військовим протягом війни.
У серпні 1958 року, в Бостоні , дебютувала "Fanta". Три роки потому, 1 лютого 1961 року було відкрите виробництво напою "Sprіte".
У 1960 році Компанія почала розливати свої напої в бляшані банки, раніше призначені тільки для армії. А с 1977 - у пластикові пляшки PET (Polyethylene Terephthalate) ємністю 2 літри.
У 1979 році Компанію очолив Роберто Гозуета - один із найуспішніших менеджерів XX століття.
У 1982 році з'явилася "Dіet Coke", у якій замість цукру використовується цукрозамінник. В одній бляшанці міститься всього 1 калорія.
Звичайно, американці не могли обійтися без улюбленої "Кока-Коли" і в космосі. Так у 1985 році "Кока-Кола" відправилася назустріч до зірок. Це була не звичайна банка, а спеціальна - із трубочкою.
В 1991 році Coca-Cola Company відкрила своє представництво в Москві. По обсягах продажів у Росії вона спочатку програвала PepsіCo у співвідношенні 1:10 (Pepsі з'явилася в СРСР майже на 20 років раніше завдяки виборові Хрущьова). За сім наступних років компанія інвестувала в розвиток свого російського бізнесу більш ніж 750 мільйонів доларів, побудувавши в два рази більше підприємств, ніж PepsіCo. У 1998 році обсяги продажів напоїв "Coca-Cola" у три рази перевищили ті ж показники головного конкурента Компанії.
Сьогодні світова імперія Coca-Cola виглядає таким чином: 11 великих компаній-боттлерів, що працюють у масштабах декількох держав, і кілька десятків окремих підприємств - неконсолідованих боттлерів. Наприклад, "Coca-Cola Enterprіses Іnc." працює в США (де виробляє приблизно 70% споживаних американцями напоїв) і в ряді країн Західної Європи. У 1996 році компанія придбала концентратів на 1,6 мільярдів доларів. Інший великий боттлер - "Coca-Cola Amatіl Ltd." займає аналогічні позиції в країнах Азіатсько-Тихоокеанського регіону. У країнах Східної Європи працює "Coca-Cola Helenіc Botlіng Company".
На даний момент існує близько 200 видів напоїв, що виробляє компанія "Кока-Кола". Але трьом з них належить 80% усього світового обсягу продажів - це "Кока-Кола", "Фанта" та "Спрайт". У світі випускається близько 70 сортів Фанти з різноманітними смаками (апельсиновим, лимонним, мандариновим, грейпфрутовим, смаками ківі, дині, кавуна тощо). "Кока-Кола" існує 8-ми видів. Компанія "Кока-Кола" намагається задовольнити смаки всіх споживачів - вона випускає і висококалорійні напої, збагачені мінеральними речовинами - Акваріус, 100+. А ще компанія "Кока-Кола" випускає 12 видів натуральних соків, що називаються "Mіnute Maіd". Разом з компанією "Nestle" випускає холодний чай "Nestea" і холодну каву "Nescafe". Улітку 1999 року "Кока-Кола" придбала всі права на торговельну марку "Schweppes", що раніше належала компанії "Cadbury".
На сьогоднішній день товарний знак "Кока-Кола" є найбільш відомим товарним знаком у світі , а компанія "Кока-Кола" - найвідомішою компанією на Землі. Торгівельну марку "Кока-Кола" знають 98 % усього населення земної кулі . "Кока-Кола" продається майже в 200 країнах світу . Щодня в усім світі продається близько 1 мільярда одиниць продукції Компанії.
Цікаві факти.
Якщо всю "Кока-Колу", що було вироблено більш ніж за 100 років, розлити в пляшки, які виложити в одну лінію та обвити нею навколоземну орбіту нашої планети, то вона обгорне Землю 4334 рази. Доречи, подібний ланцюжок до Місяця дотягнувся б туди й назад 1045 разів.
Якщо всю виготовлену "Кока-Колу" роздати в пляшках усім мешканцям планети, кожний з нас одержав би по 767 пляшок.
Якщо всією виготовленою "Кока-Колою" заповнити басейн глибиною 180 сантиметрів, то його довжина дорівнювала б 33 кілометри, а ширина - майже 15 кілометрів. В такий басейн можуть одночасно увійти 512 мільйонів людей.
Кожну секунду в світі випивають 8000 склянок напоїв, виготовлених Компанією.
Величезний знак "Кока-Коли", що його розміщено над павільйоном "Світ Кока-Кола" в Атланті, складається з 1407 звичайних лампочок та 1906 "погонних" неонових ламп. Заввишки знак - 9 метрів, завширшки - 8, вага його - 12,5 тонн.
Найбільший знак "Кока-Коли" розміщений в чилійському містіАрика. Його встановлено на верхівці пагорба. Ширина знака - 122 метри, висота - 40 метрів. Складається він з 70 тисяч пляшок від "Кока-Коли"
Перший зовнішній рекламний щит "Кока-Кола", намальований ще в 1904 році і досі знаходиться на своєму місці в містечку Картерсвілл (штат Джорджія).
В 1989 році "Кока-Кола" була першою іноземною компанією, що розмістила рекламу своєї торгівельної марки на Пушкінській площі в Москві.
Дві країни, в яких найвищий відсоток споживання в світі "Кока-Коли" на душу населення, не мають між собою абсолютно нічого спільного. Це величезна континентальна субтропічна Мексика та малесенька острівна навколополярна Ісландія.
Найдовший маршрут доставки "Кока-Коли" знаходиться в Австралії. Водії вантажівок змушені переборювати 1803-кілометрову трасу, щоб доставити продукцію з міста Перт (Південна Австралія) до населених пунктів Каррата та Порт-Хедленд.

 
 

Цікаве

Загрузка...