WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Мода епохи модерн - Реферат

Мода епохи модерн - Реферат

рукавами, що допомагає створенню як спортивного, так і вечернього одягу в стилі модерн (який надає фігурі "S-образну форму), єдиний стиль якої упокорить усі протилежності.
Цей костюм відмовляється від усього старих і присягає новойвере. "Мистецтво, архітектура і мода - усе булодо столу", як сказав Сальвадор Далі. У боротьбі за новий стиль, як і завжди, перед була Англія, до неї приєднувалися Сполучені Штати Америки, Бельгія, Франція і, нарешті. Відень і Прага.
Найбільше логічно нова мода розвивається в Англії. Вона проходить шлях від плавних ліній Блейка початку сторіччя до групи прерафаелітів, що зображують дам свого серця в період найбільшого розквіту кринолінів- у вільних рясах. А Вільям Морріс вдягає свою дружину у вільно призборенні плаття і в часи турнюрів. Ця мало прикрашала мода, з обов'язковою лілією в руці (її носили не тільки акторки, але, наприклад, і Оскар Уайльд), довго зустрічає у Франції відсіч. Але, нарешті, ця мода перемагає і тут і дещо з її переймають і знамениті салони. Туалети графині Греффуль (правнучки відомої великосвітської дами початку сторіччя мадам Тальєн) говорять про те, що великим французьким салонам було чому повчитися в Англії. Вони, звичайно, додали цим платтям зачарування і привабливості, зменшивши тим самим догматизму в англійському "навчанні" про мистецтво вдягатися. (У 1896 році з графині, одягненої в таке плаття, був написаний портрет, і ця картина збереглася до нашого часу.)
2. Головні підходи до вбрання стилю модерн
Відповідно до керівництва, що міститься в книзі Оуена Джонса, написаної в 1868 р., про те, що природа повинна бути натхненницею всіх туалетів нового напрямку, у цій картині основним елементом є стебло лілії, що графиня поправляє у вазі. Навколо квітки лілії скомпонована уся фігура жінки і весь її туалет, починаючи від вирізу плаття. Стебла і квіти лілії злегка стилізовані в ритмічно повторюваний малюнок, що прикрашає спідницю від пояса до шлейфа. Графиня Греффуль послужила Марселеві Прусту прототипом для створення образа герцогині де Германт. У цей час дуже захоплювалися хризантемами. Саме хризантеми вказували на те, як повинна виглядати жінка. Пруст, описуючи Одетту де Кресі ("Любов Свана"), що приймає своїх гостей у халаті з рожевого шовку, порівнює її відкрите горло й оголені руки з хризантемою.
У кашеміровому чайному платті ліф "стюарт", який облягає фігуру до талії. Широкий комір завершується оксамитними розетками саме під грудьми. Рукави завершуються в зап'ясть оборкою. Вставка з високим коміром зроблена зі східного шовку з золотою ниткою.
Спідниця дзвоноподібної форми, довжиною до підлоги; поділ, комір і рукави розшиті більш світлим шовком.
На дівчинці вельветове плаття, оброблене хутром; ліф має укорочену талію. Спідниця застібається на три металеві чи бурштинові ґудзики. Комір утворить мис позаду і з боків у пліч і прикрашений шовковим комірцем. Рукава до ліктя широкі, зі складками, потім звужуються і прилягають до зап'ясть. Туфлі по кольорі відповідають платтю.
На малюнку представлене довге двобортне пальто, застебнуте на шістнадцять великих ґудзиків. Рукави скроєні в новій манері, з одноколірною вставкою в плеча. Комір і шовковий шарфик красиво оттеняют пальто.
Дама на задньому плані праворуч одягнена в плаття з бавовняної тканини; ліф має попереду розріз з одворотами. Короткий оксамитний жакет позаду постачений баскою. Спідниця довга, з обробкою по поділі На голові дами солом'яний капелюшок-"човник".
На дамі ліворуч бавовняне одіяння із широкими до ліктя рукавами. Капелюшок майже плоска, з маленькою тулією.
На чоловіку усе ще популярний шовковий циліндр і пальто "честерфіллд" довжиною "три чверті".
Висновки
Новий стиль характеризують в основному хвилясті криві лінії, що виражають динаміку в площині. Жодного різкого руху, навпаки, рух спокійне, легко поточне. У формах - підкреслена асиметрія. Листи, квіти, стовбури і стебла, так само як і контури тіла чи людини тварини з властивої ним асиметрією є керівництвом до дії і джерелом натхнення.
Своїм універсальним художнім рядом він охопив усі різноманітні прояви сучасного життя - від монументальної архітектури, живопис, скульптуру, до усіх видів прикладного мистецтва. Він проникнув у літературу, театр, танці, музику, опанував модою на одяг, зачіски і навіть знайшов відображення в жестах і формах спілкування людей.
В основі стилю - теза, відповідно до якого форма в мистецтві важливіше змісту. Будь-який самий прозаїчний зміст може бути представлене у високомистецькій формі. Джерелом цієї "нової форми" стали природа і жінка. Цьому стилю властиві вишуканість, витонченість, натхненність, мінливість. З цього випливав визначений набір квітів - бляклі, приглушені; перевага плавних, складних ліній. Набір символів - вигадливі квіти, морські рідкості, хвилі.
Стильові властивості модерну іноді зіставляють із пластичною системою барокко, справедливо вбачаючи між ними деяка подібність у бажанні художників використовувати як виразні засоби форми органічної природи.
Розраховані не на музейні зали, а на побутування в повсякденному житті добутку модерну - від архітектурних споруджень до ювелірних виробів, афіш і вітальних листівок - активно вторгалися в навколишню людину середовище, у повсякденну свідомість мешканців цього середовища, не тільки відбиваючи складну духовну атмосферу часу, але і помітно впливаючи на неї.
Тісно зв'язаний c модерном символізм, що послужив естетико-філософською основою для модерну, спираючи на модерн як на пластичну реалізацію своїх ідей. Усі добутки епохи модерну являють яскравий приклад сполучення комерції і творчості. У цей період практикувалося поняття елітарного стилю, що, будучи створенням художника, ставився на конвеєр виробництва, і який намагалися зробити доступним кожному. Загальнодоступність краси виявляється гаслом часу.
Модерн - це останній стиль, риси якого відбилися в усьому, що створили в той час руки людини: в архітектурі і живописі, скульптурі і меблях, книжковій графіці й одязі. Після модерну, єдиного стилю, що охоплював би всі сторони культурного життя, не існувало. Але, може бути, саме в наші дні зароджується новий стиль, заснований на сучасних матеріалах і компьютерно-космических технологіях.
Список використаної літератури
1. Бакушинский А.В. Монументально-декоративні шукання епохи модерну. "Мистецтво", №4 1934.
2. Берсенєва А. Європейський модерн. Екатеринбург, 1991
3. Борисова Е.А., Стернин Г.Ю. Російський модерн. М., 1990
4. ВНИИТЕ. Матеріали по історії художнього конструювання. М., 1972
5. Крастиньш Я.А. Стиль модерн . М., 1988.
6. Фар-Беккер, Г. Мистецтво модерну. Konemann, 2004

 
 

Цікаве

Загрузка...