WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Ділова жінка - Реферат

Ділова жінка - Реферат

трактувати його по-своєму. Щільно стиснуті губи, приміром, можуть бути розцінені як спроба словесної атаки (хоча насправді ви лише збиралися вставити слово), а нахмурені брови - як вираження невдоволення (хоча ви всього-на-всього зосереджено думали). Так що періодично розслаблюйтем'яза обличчя, але не перестарайтеся. Обличчя, на якому не мерзне жоден мускул, може виражати всі що завгодно - похмурість, байдужність, замисленість, - тільки не зацікавленість. Щоб не виявитися в положенні неправильно понятий, підійдіть до дзеркала і "підберіть" відповідне моменту вираження обличчя.
"Примірте" саму щиру, що виражає повагу до співрозмовника посмішку і відмовтеся від "американських", про які Станіславський напевно сказав би: "Не вірю". Навряд чи варто посміхатися "у весь рот", якщо у вас не занадто красиві зуби. І якої би емоції ні бушували у вашій душі, ніколи не дозволяйте собі поблажливі й іронічні посмішки - підсвідомість співрозмовника сприйме їх як образа. До речі, якщо вас "удостоїли" подібною усмішкою, знайте: над вами почувають перевагу.
Однак важливо не тільки те, як ви говорите, але і те, що ви говорите Сумбурна чи нудна мова спочатку викликає в слухача позіхання, а потім - розчарування і... нездоланне бажання чкурнути від надокучливого співрозмовника. Продумайте зміст своєї мови до дріб'язків: оскільки зосереджена увага утримується не більш однієї хвилини, спочатку зацікавте співрозмовника, а потім викладайте свої розуміння. Психологи помітили: людину краще запам'ятовує те, що почув спочатку, а виконує те, що почув наприкінці.
Можна мати відповідне утворення, яскравий талант і незвичайні здібності, але якщо імідж не продуманий, ваші честолюбні задуми можуть залишитися усього лише задумами И зовсім не обов'язково прибігати до послуг іміджмейкерів - ви можете зробити себе процвітаючої самі, спираючи на свої кращі "вихідні дані"
Насамперед необхідно продумати свій вигляд до дріб'язків, щоб не викликати в чи роботодавця ж ділового партнера ні єдиної негативної емоції протягом перших чотирьох хвилин знайомства Адже, за твердженням психологів, саме стільки часу знадобиться співрозмовнику, щоб скласти про вас думка.
Справа в тому, що в людини працюють дві системи оцінки свідома - те, що він бачить, чує, відчуває, і більш швидка - підсвідома, котра порівнює отриману інформацію з "базою даних" не тільки особистого, але і генетичного досвіду Саме підсвідомість дає точну оцінку іміджу, і якщо воно (підсвідомість) вступає в конфлікт зі свідомістю - завжди виходить переможцем.
Чим привабливіша зовнішність претендентки, тим більше в неї шансів одержати бажану роботу. Про це не прийнято говорити, але всі це враховують, у першу чергу - провідні добір консультанти кадрових агентств і менеджери по роботі з персоналом західних компаній.
Проте, тим, хто не має зовнішність топ-моделі, не варто опускати руки. Зрештою, щоб сподобатися будь-якому чоловіку, будь це навіть заклопотаний справами директор, жінці досить бути просто чарівною. А чарівність - це така річ, у якій з'єднані приємна зовнішність, інтелект, уміння виявляти цікавість до інших, почуття власної гідності, грамотна мова, правильно обрана інтонація і ще щось дуже важливе, але не піддається визначенню, але іменується "родзинкою" жінки.
Одягтися на співбесіду з роботодавцем треба так, як удягаються співробітниці в компанії, куди ви збираєтеся влаштуватися. При цьому треба враховувати, що вони іноді дозволяють собі деякі вільності, які ви собі дозволити не можете. І навіть якщо ви, непомітно прибудувавши рано ранком у входу у фірму, побачите, що ваш потенційний шеф приїхав на роботу в кросівках і шортах, будьте впевнені: вас він очікує побачити в строгому діловому костюмі. При цьому не рекомендуються штани, міні-спідниці, светри, одяг яскравих розцвічень, ланцюжки (тим більше з хрестиком), намисто. Ні в якому разі не можна з'явитися в босоніжках (нехай навіть у самих фірмових і дорогих), з декольте, з надлишком золотих прикрас і великою кількістю косметики.
Особливу увагу звертають на руки. Погано вичищені, неакуратно стрижені чи покриті лаком, що облупився, нігті дають стовідсоткову гарантію провалу вашої місії.
І ще декілька порад для ділових жінок:
1. Не забувайте, що ви жінка, але своєю жіночністю не захоплюйтеся. Потрібно бути не стільки чарівною, скільки приємною.
2. Ненав'язливо підкресліть свої зовнішні переваги, якщо роботодавець - чоловік. Навіть якщо шеф дивиться тільки в очі, будьте упевнені: він помітив і зачіску, і ходу, і погляд.
3. Випромінюйте оптимізм - його чоловіка оцінюють у другу чергу - і... фізичне здоров'я.
4. Притримаєте амбіції при собі, якщо розмовляєте з леді-бос. Тому що вона спочатку придивиться, чи не страждаєте ви завищеною самооцінкою. А потім - до вашого темпераменту. Скандалісток, що залітають на зустріч з лементом "Ну і секретар у вас!", шефи уникають. Саме на почуття такту жінки звертають особливу увагу.
Також у діловому колі намагаються:
o Уникати незаміжніх співробітниць. Боси так і заявляють: "Невигідно нам працювати з холостячками. Дивишся, завтра заміж вийдуть, післязавтра в декрет підуть. Хто працювати буде?!" Але не всі так погано: неодружених жінок дуже вітають у великих компаніях і на невисоких посадах. Тоді тимчасова втрата бійця не так відчутна і "безоплатні" декретні не так б'ють по великій кишені.
o Приймати (особливо в невеликі контори і малі підприємства) жінок "без сюрпризів", тобто з дітьми, які є старші.
o Роздобути на роботу матерів-одинаків. Вони працюють на совість, покірливі, тому що бояться залишитися без роботи.
o Вивчити родинний стан кандидатки на посаду в топ менеджменті. Отут уже вимоги однозначні: або закореніла холостячка, або мати двох дітей, націлена тільки на кар'єру. Накладно роботодавцю готувати суперменеджера, що у будь-який момент може піти в перший-другий декрет
Bci знають прислів'я "Зустрічають по одягу, а проводжають по розуму". При цьому підкреслюється, що розум, звичайно, - це головне, але зустрічають все ж таки по одягу...
Форма одягу - найкраща характеристика людини, це свого роду ієрогліф, що відображає особистість зі всіма, як кажуть, звичками i нахилами. Естетика костюму має не менше значення в житті людини, ніж естетика поведінки. Неохайність в одязі рівноцінна моральному самогубству. Вміння одягатись відноситься як до науки i мистецтва, так i до звичок та почуттів. I як говорив Оноре де Бальзак "Справа не стільки в костюмі, скільки в умінні його носити".
Феномен моди, що глибоко проникає в повсягденне життя, перш за все асоціюється з одягом. В умовах сучасного темпу життя людина багато часу проводить за роботою, а дозвілля нерідко поділяє

 
 

Цікаве

Загрузка...