WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Ділова жінка - Реферат

Ділова жінка - Реферат


Реферат
на тему:
"Ділова жінка"
Жінка-підприємець до цього часу для багатьох залишається загадкою. Надзвичайна інтуїція, притаманна жінкам, вміння генерувати нові ідеї в нестандартних умовах, здатність займатися декількома справами водночас сприяє розвитку жіночого підприємництва.
До того ж, жінки мають чіткіше уявлення про потреби ринку, про вимоги до товарів та послуг, адже є основними споживачами. Проте на перешкоді діловим жінкам стає безліч проблем. Наприклад, стереотипи на кшталт: "світ бізнесу для чоловіків", "призначення жінки - ведення господарства".
Становище жінки і чоловіка в суспільстві має розглядатися та вирішуватися у взаємозв'язку, забезпеченні рівних прав і створенні рівних можливостей для обох статей.
У своїй діяльності ділова жінка повинна дотримуватися певних принципів.
Перший з них - принцип розумного егоїзму. Виконуючи свої робочі функції, не заважайте іншим виконувати свої. Поводьтеся з колегами так, як би ви хотіли, щоб вони поводилися з вами. Працюючи в команді, не заважайте іншим; після того, як ви попрацювали за комп'ютером, залишайте його в "нульовій" готовності; готуйте каву не лише собі; не залишайте після себе брудного посуду і так далі.
Принцип другий (принцип позитивності): якщо нічого сказати приємного чи позитивного, краще мовчати. Ви випромінюєте позитивність у спілкуванні з колегами і клієнтами. Починайте і закінчуйте свою розмову з клієнтом усмішкою - ось приклад реалізації цього принципу стосовно бізнес-етикету. А ось інші прояви цього принципу:
- не пліткуйте і не передавайте пліток - ви думаєте, що запускаєте списа, а насправді запускаєте бумеранг;
- не допускайте обговорення фізичних чеснот чи недоліків будь-кого, а також дискримінації за статтю чи расовою приналежністю. Пам'ятайте: те, що Петро говорить про Павла, більше говорить про Петра, ніж про Павла;
- якщо ваше почуття гумору принижує інших, утримуйтесь від його проявів.
Принцип третій - принцип передбачуваності в різних бізнес-ситуаціях. Ви знаєте правила бізнес-етикету і дотримуєтесь їх. Цим ви говорите оточуючим: "Я - не випадковість. Я постійний і надійний, я завжди виконую свої обов'язки і знаю, як себе поводити".
Ви ніколи не запізнюєтеся на зустріч. Ви знаєте, що молодший за посадою вітається першим, проте старший за посадою подає руку першим молодшому. Ви відчиняєте двері, якщо вам найближче до них. Ви не заходите до кабінету, якщо двері відчинені, а господар відсутній.
І "золота" пам'ятка для керівника-жінки - ввічлива поведінка має особливе значення для людей на керівних посадах. Це основа не лише їхньої поваги до підлеглих, а швидше свідчення поваги до самого себе. Керівник-хам - це людина, у якої чимало внутрішніх проблем та комплексів, а також відсутнє знання елементарних принципів бізнес-етикету. Пам'ятайте: ображаючи інших, цим ми зневажаємо самих себе.
Принцип четвертий - на роботі немає чоловіків та жінок, існують лише статусні відмінності. Базисні правила громадянського етикету не переносяться в бізнес-етикет. Безумовно, ділові люди і на роботі залишаються чоловіками та жінками і можуть бути привабливими, але їхня статева приналежність не повинна бути підкреслена занадто. Це справжнє мистецтво. Для ділової жінки, котра бере участь у серйозному бізнесі, декольте, довгі, яскраво нафарбовані нігті, міні-спідниці, крикливі аксесуари - відверто поганий смак. З іншого боку - жодних "синіх панчіх" і безколірних облич. Для чоловіків абсолютно неприпустимі звернення до співробітниць типу "дорогенька", споглядання ніг колег-жінок і тому подібне.
Принцип п'ятий - принцип доречності. Певні правила в певний час, в певному місці, з певними людьми. Мистецтво полягає не лише в знанні бізнес-етикету, а й у тому, коли які правила застосовувати. Тут немає книги рецептів. До 12-тої години дня ви кажете "доброго ранку", після - "доброго дня", а після 18 години - "доброго вечора". Стосовно одягу, "вагова категорія" одягу має відповідати "ваговій категорії" випадку. Надто розкішний костюм може створити дистанцію. Ціна, якість та стиль повинні максимально відповідати приводу, оточенню, контексту та меті.
Бізнес-етика - це ваше уміння створити відчуття значущості в іншої людини, навіть якщо вона в простій уніформі, а ви - в смокінгу.
Щоб не розвіяти приємне враження, необхідно розташувати до себе слухача з першого слова. Навряд чи занадто різкий голос викликає в партнера симпатію - він вирішить, що ви нав'язуєте йому своя думка; невиразне бурмотання не тільки розлютить візаві, але й охарактеризує вас як невпевнену в собі особу; ну а високий голос змусить співрозмовника засумніватися - а чи можна вам довіряти. Так що якщо хочете створити про себе гарне враження, заздалегідь потурбуйтеся про те, щоб ваш голос звучав привабливо Найпростіший спосіб перевірити це - записати свою мову на магнітофон, а потім прослухати її Може статися, вас злегка шокує "чужий" голос. Не розстроюйтесь: те, що не дано від природи, можна придбати шляхом завзятих тренувань. Підіть прикладу великих ораторів, що відшліфовували і "ставили" свій голос, виступаючи перед уявлюваною публікою. А щоб голос звучав переконливо і глибоко, говорити починайте на видиху.
Але мати приємний голос мало Щоб знайти загальна мова зі співрозмовником, підбудовуйтеся до тембру, темпу й експресивності його мови. Психологи стверджують: усім нам подобаються люди, що чимось нагадують нас самих. Приміром, хто говорить повільно навряд чи досягне взаєморозуміння з тим, хто вимовляє слова скоромовкою. А той, хто розмовляє на підвищених тонах, навряд чи випробує симпатію до людини, що говорить тихо і спокійно.
Досягти взаєморозуміння зі співрозмовником буде набагато простіше, якщо ви дасте йому зрозуміти, що він почутий: повторюйте його улюблені слова (але не намагайтеся допомогти закінчити фразу); час від часу перепитуйте. "Якщо я вас правильно зрозуміла...", а наприкінці викладете в короткій формі його основні думки. Помнете, увага до співрозмовника повинне бути щирим.
Про те, чи установився між вами і партнером контакт, можна судити по очах. Не даром усе-таки їх називають дзеркалом душі. Якщо співрозмовник дивиться вам в очі, виходить, він зацікавлений і уважно слухає, а якщо уникає погляду, то або щось ховає, або вже "відключився" і занурений у свої думки. А може, його просто дратує ваш пильний погляд? Під час серйозної тривалої розмови не дивитеся на людину, як удав на кролика, - іноді сковзаєте поглядом по його обличчю. (До речі, психологи радять: щоб у чомусь переконати співрозмовника, дивитеся йому в ліве око.)
І взагалі, навчитеся контролювати вираз свого обличчя, адже недремна підсвідомість співрозмовника може

 
 

Цікаве

Загрузка...