WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Взаємодії між кольором і характером людини - Реферат

Взаємодії між кольором і характером людини - Реферат


Господар будинку - зелена людина. Його головна внутрішня потреба -прагнення утвердити свою значущість. Він воліє володіти ситуацією, а не підкорятися їй, цінує матеріальне благополуччя, консервативний, законослухняний, педантичний, упертий, працьовитий, заповзятливий. "Зелені" прагнуть до влади і положення в суспільстві, тому їх багато серед держчиновників і підприємців.
"Червоний тип"
Такий будинок збуджуюче цікавий і має явний еротичний підтекст, може бути прикрашений колонами і критими галереями, у ньому завжди круті сходові марші. Приміщення усередині звичайно довгі, витягнуті. Саме тут можна зустріти оригінальні авторські меблі. Особливу увагу господарі приділяють спальні, в інтер'єрі багато яскравих, хвилюючих кольорів, використане найрізноманітніше освітлення. Що стосується матеріалів, тут перевага поділяється між блискучими (метал) і пухнатими (шкіри, килими, оксамит). Неодмінно є гарна стереоустановка. Деталі створюють у такому будинку характер, причому, дорожнеча тут не відіграє особливої ролі - головне,щоб предмети хвилювали уяву, були з "перчинкою". Чимало еротики - від картин фривольного змісту до "відвертих" фото. Не виключені натюрморти та інші "апетитні" речі, можуть зустрі-тися прикраси "застрашливого" характеру - маски, постери з монстрами і т.д. Не можна не помітити несвідому установку господаря - лібідо (рух до життя) чи мортидо (рух до смерті). Силу й активність видають нагороди за спортивні і мисливські досягнення, а також різноманітний спортивний інвентар. Тут живуть "червоні" люди, які люблять гострі відчуття, неконтрольовані, активні, живчики-оптимісти або "скажені" холерики. Вони люблять успіх, але для себе, а зовсім не напоказ, на відміну від зеленого типу.
"Жовтий тип"
Це просторий, світлий, сучасний і легкий будинок в стилі easy-living ("живи легко"). Головне в ньому - вікна, від стіни до стіни. Має значення вид з вікна - звичайно з панорамою. Дуже типові для такого житла скляні дверцята шаф, прозорі двері і взагалі мінімум стін. Улюблені матеріали прозорі, легкі і блискучі: скло, дзеркала, хром, пластик, срібло. Кольори використовуються модні, їхні сполучення інколи зухвалі. Всі аксесуари демонструють світськість і сучасність. Авангардний живопис, графіка. Домашня техніка підібрана ретельно і з любов'ю: комп'ютер останньої моделі, телефони й автовідповідач, дистанційне керування, новітні побутові прилади. Купи театральних квитків і програмок, що демонструють широту інтересів, карти країн, сувеніри, привезені з поїздок. Жовта людина прагне до волі і незалежності, цікавиться всім новим і увесь час жадає змін. Ця пристрасть може виливатися в любов до подорожей, вечірок, пошуку нових партнерів, переїздів, ремонту, нескінченної перетрубацїї в квартирі, зміни місця роботи і захоплень. Для "жовтого" дуже важливі контакти, зв'язки, мобільність. Звичайно, це легкі люди, але інколи метушливі. Серед "жовтих" жінок багато шукачок пригод. Вони не відрізняються сталістю і досить поверхневі.
Тепер ознайомтеся з тим, який настрій створює той чи інший колір, і яким чином впливає на роботу, побут і самопочуття. Символіка кольору спирається на об'єктивні особливості нашої з вами психіки, тобто на асоціації: зелений - весна, пробудження; синій - небо, чистота; червоний - вогонь, кров; жовте - сонце, життя; чорне - темрява, неясність; фіолетовий - таємничість.
ЧЕРВОНИЙ - колір енергії, вогню і життєвої сили. Він допоможе вам справитися з депресією, він спрямує вас на відповідальні дії, однак не варто захоплюватися ним занадто сильно: червоний - агресивний колір. А виходить, що ви під його впливом ризикуєте стати зайво нервовими і схвильованими. А от несприйняття червоного видає фізичне й виснаження, так що стежте за своїми перевагами.
СРІБЛЯСТИЙ - колір світу і сталості. Ми раз у раз вибираємо модні срібні аксесуари, не знаючи навіть, що це - колір очищення. Срібний гарний для тих, хто сидить на дієті. Не вірите? То скоріше перевірте!
СИНІЙ - колір правди, ясності й гармонії. Він допоможе вам переконати кого завгодно й у чому завгодно. Синій колір гарний для охолодження, відновлення і захисту. Він здатний заспокоїти, його також застосовують для лікування опіків. Однак надлишок синього може повернути вас у депресію.
ЖОВТОГАРЯЧИЙ - теж колір енергії. Використовувати його можна у медичних цілях для збільшення сексуальної потенції і для боротьби з хворобами шлунка, грудей і нирок. А ще рудий - колір позитивного настрою.
ЗЕЛЕНИЙ - колір гармонії і балансу. Він заспокоїть напружені нерви і допоможе справитися з серцевими проблемами. Саме цей колір врівноважує емоції і створює ауру спокою. Зелений - гарний загальнозміцнювальний колір, він стимулює ріст, лікування переломів. З цієї ж причини його рекомендують вагітним жінкам. Інтер'єр у зелених тонах - правильний вибір! Головне - не перебрати: перенасиченість зеленого може створити негативну енергію.
ЧОРНИЙ - на противагу білому символізує аскетизм, несприйняття і навіть повне зречення. Будьте обережні: пристрасть до чорного може означати ваш депресивний стан. І треба пам'ятати: коли ви використовуєте цей колір у сполученні з якимось іншим, чорний підсилить дію другого кольору. Уміло продумуйте сполучення і - все у ваших руках!
ЛАВАНДОВИЙ - колір рівноваги і спокою. Його енергія направляється на духовне зцілення, до того ж, він використовується як транквілізатор: лавандовий гарний для сну. Думаєте, у яких тонах оформити спальню? Здається, тепер ви знаєте.
А тепер запам'ятайте: не буває позитивних або негативних кольорів. Всі вони повинні бути присутніми у вашому помешканні. Треба лишень гармонійно їх поєднати й застосувати за призначенням і тоді ви ніколи не відчуватимете себе однобокою, обмеженою особою.
Використана література:
1. Енциклопедія кольорів. - М., 2000.
2. Коваленко Р.В. Характер і колір. - К., 2002.
3. Як визначити характер за кольором. - Харків, 2000.

 
 

Цікаве

Загрузка...