WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Експлуатація автомобільних доріг - Курсова робота

Експлуатація автомобільних доріг - Курсова робота

служби - дотримуватись строків ліквідації снігових відкладень і зимової слизості; які повинні бути диференційовані для доріг з різноманітністю інтенсивності руху в різноманітних кліматичних зонах. Від цих термінів залежить необхідна кількість машин для зимового утримання.
Директивні вимоги до показників рівня зимового утримування кожної дороги встановлюють на основі техніко-економічних розрахунків виходячи з оснащеності дорожньої служби машинами і обладнанням. Рівень значень вказаних вимог прийнятий в Технічних даних правилах ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування.
2. Сумарний снігопринос для виїмки глибиною 7,2 м або насипу висотою 8,3 м поперечники снігового відкладення та енкора швидкостей.
Сніговідкладення в машину.
В місцях зменшення швидкостей пугамепортувальна здатність метелей знижується і відбувається випаданням снігу. Над насипом навпаки, транспортувальна здатність зростає і сніг не відкладається.
?
V V2>V
V1V3б).
а).
Рис. Схема сніговідкладень біля насипу.
а). зони захисту, б). еп'юра швидкості вітру
Сніговідкладень виїмок
Проходячи повз виїмкучастина потоку відкривається і обтікає підвітряний відніс, а інша частина, вдаряючись в обвітряний, виконує кругові рухи.
б).
V1 0,5-0,6 - безпека руху забезпечена.
3). Знос покриття.
Коефіцієнт зносу - відношення повного розміру зносу покриття в момент виміру до тієї частини товщини покриття, яка призначена на знос.
4). Міцність покриття.
Коефіцієнт міцності - відношення фактичного модуля пружності до розрахункового.
5). Умови роботи дороги.
Коефіцієнт інтенсивності - відношення фактичної інтенсивності руху до найбільшої допустимої інтенсивності руху для даної категорії і типу покриття.
Безпека руху на небезпечних ділянках доріг.
Під безпекою руху розуміють відсутність загрози аварії будь-якому автомобіля, який пересувається в точці з деякою швидкістю, яка забезпечує водію ефективну його роботу в тих чи інших дорожніх умовах.
Дорожні умови вміщають в себе ряд факторів і впливають на режими руху окремих автомобілів і потоку в цілому. До основних факторів дорожніх умов відносять: геометричні елементи дороги, інтенсивність руху транспортних засобів і пішоходів, рівність покриття, видимість і освітленість дороги, наявність засобів регулювання руху.
Найбільш небезпечні ситуації, коли вони можуть потягнути за собою ДТП, виникають в тих випадках, коли рух відбувається: з виїздом на смугу зустрічного руху при обгоні чи об'їзді перешкоди, з пересіченням траєкторії руху різноманітних транспортних засобів і пішоходів (на ділянках з з'їздами, примиканням, пересіченням в одному рівні, автобусними зупинками, пішохідними переходами), при дії попередження сили, яка може викликати ДТП в наслідок зносу чи перекидання автомобіля (неправильний початок-закінчення маневру обгону - різкий поворот рульового колеса); при недостатній видимості дороги чи зустрічного автомобіля, на слизькій дорозі при різкому гальмуванні, що призводить до заносу автомобіля.
В разі виникнення небезпеки при русі автомобіля відбувається різке гальмування як наслідок природної реакції водія. Зміна режиму руху автомобіля в потоці приводить до різкого гальмування автомобіля, який їде за ним.
В результаті цього автомобілі реагують так само, тому що аварійна ситуація розповсюджується на декілька автомобілів.
Найбільш небезпечні такі дорожні умови, які вимагають до різкої зміни швидкостей руху транспортних потоків, це спостерігається в місцях різної зміни і погіршення дорожніх умов (елементів плану і профілю, ширини і рівності покриття), там де дорожні умови дозволяють збільшити швидкість, яка може перевищувати безпеку для даних умов (затяжні куски), де дорожні умови викликають зниження швидкості автомобіля з малим запасом потужності (круті підйоми), в місцях злиття або пересічення транспортних потоків, в місцях де можлива несподівана поява на дорозі пішоходів, велосипедистів, тварин.
Забезпечення безпеки руху по автомобільних дорогах являється однією з важливих задач дорожньо-експлуатаційної служби. своєчасне виявлення і оцінка небезпечних ділянок доріг сприятиме успішному вирішенню цієї важливої задачі експлуатації.
Освітлення ділянок доріг
Проїзна частина і знаки в темний час доби освітлюється світлом фар або стаціонарними джерелами зовнішнього освітлення. Ефективною мірою підвищення безпеки дорожнього руху являється стаціонарне зовнішнє освітлення, яке дозволяє скоротити кількість нічних ДТП на 70%. Перш за все необхідно освітлювати найбільш небезпечні ділянки доріг. На вулицях і тротуарах освітлення повинно бути суцільним і рівномірним.
Згідно СнаП ІІД.5.-72 зовнішнє освітлення необхідно передбачити на автомобільних дорогах І категорії при інтенсивності руху не менше 10000 а/с.
На дорогах І і ІІ категорії необхідно освітлювати криволінійні ділянки з обмеженою видимістю пересічення, площадок для стоянки автомобілів, тунелі і мости з вузькою проїзною частиною, пересічення з автомобільними і залізничними дорогами; в місцях де небезпечні ділянки розміщені близько один від одного.
На дорогах IІІ категорії освітлюють менше ті ділянки, де іншим способом неможливо забезпечити безпечні умови руху.
На дорогах ІV категорії рекомендується освітлювати основні конфліктні зони в населених пунктах і біля кінотеатрів, шкіл, стадіонів, залів і т.д.
Для зовнішнього освітлення використовують стандартні лампи: розжарювання, люмінесцентні (ЛП), ртутні (ДРЛ) і ніші.
Якщо ширина проїзної частини менше 12м, то освітлення краще розміщувати з однієї сторони дороги.
Якщо ширина - 12...24м, то ефективним є двостороннє розміщення (в шахматному порядку) або в один ряд по осі роздільної смуги.

 
 

Цікаве

Загрузка...