WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Експлуатація автомобільних доріг - Курсова робота

Експлуатація автомобільних доріг - Курсова робота


Курсова робота
Експлуатація автомобільних доріг
ВСТУП
Автомобільні дороги - важлива ланка загальної транспортної системи країни, без якої не може функціонувати ні одна галузь народного господарства. Рівень розвитку і технічний стан дорожньої сітки значно впливає на економічний і соціальний стан і розвиток як країни в цілому, так і її окремих регіонів, поскільки надійні транспортні зв'язки сприяють підвищенню ефективності виконання основних виробничих фондів, трудових і матеріально-технічних ресурсів, підвищенню продуктивності праці.
Дорожнє господарство знаходиться на складному стані розвитку, коли від переважного будівництва нових доріг дорожні організації поступово і неухильно переходять до підвищення технічного рівня і експлуатаційного стану існуючих доріг, капітальності дорожніх одеж, реконструкції доріг і мостів. На перше місце висуваються задачі підвищення швидкості, зручності і безпеки руху, інженерного обладнання і благоустрою доріг, архітектурно-естетичного оформлення і ін.
На протязі тривалого часу темпи росту об'ємів автомобільних перевезень. Випуску вантажних і легкових автомобілів випереджували темпи розвитку довжини доріг з твердим покриттям, що привело до зростання інтенсивності руху на дорогах.
Без значного підвищення рівня і експлуатаційного стану доріг неможливо вирішити задачу перевезення автомобільного транспорту з екстенсивного на інтенсивний шлях розвитку, підвищення ефективності затрат на дорожнє будівництво. Дорожня сітка - національне багатство країни, яке потрібно берегти, примножувати і ефективно використовувати.
Таблиця основних параметрів доріг.
№ п/п Номер дороги Технічна категорія Довжина Ширина землеполотна Ширина проїз.частини Ширина узбіччя
1 Е-1 ІІ 25 14,5 9 3,0
2 Е-2 ІІ 59 14,5 9 3,0
3 Е-3 ІІ 14 14,5 9 3,0
4 М-1 ІІІ 39 12,0 8 2,0
5 М-2 ІІІ 15 12,0 8 2,0
6 М-3 ІІІ 28 12,0 8 2,0
7 М-4 ІІІ 31 12,0 8 2,0
8 М-5 ІІІ 30 12,0 8 2,0
Показники роботи автомобільного транспорту.
Вантажообіг - показник роботи транспорту по перевезенню вантажів. Визначається як сума добутків числа тон перевезеного вантажу (mi) на відповідну відстань (li).
Пасажирообіг - показник роботи транспорту по перевезенню пасажирів. Визначається як сума добутку числа пасажирів (Ni) на відповідну відстань (li).
Середня дальність перевезень - визначається як частина відділення вантажообігу (Wi) на загальний об'єм перевезень (Gзаг).
Продуктивність автомобіля - об'єм вантажної роботи, що виконує машина за певний період (рік).
де: nг - кількість робочих годин в році;
ln - середній пробіг за один рейс, км;
ma - вантажопідйомність автомобіля, т;
k1; k2; k3 - коефіцієнт використання відповідного пробігу, корисного часу вантажопідйомності;
V - середня швидкість руху, км/год;
t0 - простой машини в пунктах завантаження і розваження за один рейс, год.
Собівартість перевезень - вартість (в крб.) перевезення одиниці вантажу (т) на 1 км. .
Gзаг - приведені річні затрати на придбання автомобіля, його експлуатацію, будівництво і експлуатацію доріг, крб.
П - річна продуктивність автомобіля.
Річні затрати:
ІІ. Вплив кліматичних умов на умови руху автомобільного транспорту.
1. Задачі служб зимового утримання авто доріг.
Зимове утримання являє собою комплекс міроприємств, який включає себе захист доріг від засипів лавин, очистку від снігу, боротьба з зимовою слизькістю, боротьба з ожеледицями. Перераховані міроприємства повинні сприяти безперебійному і безупинному руху автомобілів у відповідності до вимог.
Для виконання вказаних вимог дорожня служба повинна забезпечувати високий рівень зимового утримання, основними показниками якого є: ширина чистої від снігу і льоду поверхні дороги, товщина рихлого снігу на дорозі, який накопичується від початку снігопаду або заметілі до початку снігоочищення і в перервах між походами снігоочищувальних машин; товщина ущільненого шару на проїзній частині і обочинах; терміни очищення дороги, ліквідація ожеледиці і зимової слизькості.
Наявність снігових відкладень призводить до скорочення ширини проїзної частини, збільшення коефіцієнту опору кочення і зчеплення.
Уся система міроприємств повинна бути побудована так, щоб створити найкращі умови для руху автомобілів і максимально облегшити, прискорити і засвоїти зимові утримання. Щоб виконати ці задачі, при зимовому утриманні приймають:
" профілактичні міри, ціль яких не допустити або максимально ослабити утворення снігових і льодових відкладень на дорозі (зменшення знігозайманості доріг, профілактична обробка покрить хімічними протигололідними речовинами, влаштування покрить з антигололідними речовинами);
" захисні міри для перешкоджання доступу до дороги снігу і льоду, який наступає з прилеглої місцевості (застосування захисту від металевого переносу, снігових лавин, налідного льоду).
Головним критерієм якості снігозахисту слід вважати повне виключення відкладень заметільного снігу на дорогах з ним, щоб для патрульної снігоочистки залишалось тільки видалення снігу, який випадає під час снігопадів;
" міри по видаленню вже виникне них снігових і льодових відкладень (наприклад, очищення доріг від снігу і льоду), зменшення їх дії на автомобільний рух (обробка обледенілої поверхні матеріалами, які підвищують коефіцієнт зчеплення них з дорогою).
Тому основними задачами дорожньої служби є: забезпечення безпечного руху автомобілів із заданими швидкостями і навантаженнями; збереження шляхів і дорожніх споруд, і застерігання їх від передчасного зносу; охорона доріг і споруд, підвищення експлуатаційних якостей, збільшення робото здатності і терміну служби доріг; створення необхідного комфорту для пасажирів; організація руху).
Важлива задача дорожньої

 
 

Цікаве

Загрузка...