WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Розрахунок раціонів кормів - Курсова робота

Розрахунок раціонів кормів - Курсова робота


КУРСОВА РОБОТА
на тему:
"Розрахунок раціонів кормів"
ПЛАН
ВСТУП
РОЗДІЛ1. Теоретична тема:
Теоретичні основи годівлі і склад раціонів при інтенсивному вирощуванні ремонтних телиць
1.1.Норми годівлі і раціони для відгодівлі ремонтного молодняку.
1.2. Годівля телиць в молочний період (до 6-го віку).
1.3. Годівля телиць старшого віку.
ВИСНОВКИ
РОЗДІЛ 2. Технологічна тема:
Визначення потреби в кормах, рентабельність виробництва свинини при м'ясній відгодівля свиней від 40-120кг в зимовий період. Середньодобовий приріст 500г поголів'я на 1500.
2.1. Визначення потреби в кормах.
2.2. Визначення рентабельності виробництва свинини при м'ясній відгодівля свиней від 40-120кг в зимовий період
ВИСНОВКИ
Список використаних джерел
ВСТУП
Вчення про годівлю сільськогосподарських тварин - це найважливіша складова частина, зоотехнічної науки, що розробляє теоретичні основи, методи і технологічні прийоми раціонального харчування тварин забезпечуючи їх нормальний ріст й розвиток, досягнення генетичних обумовлених рівня продуктивності і якості тваринницької продукції, добре здоров`я і високу відтворювальну здатність при економічному використанні кормів.
Годівля сільськогосподарських тварин - наука і практика безпосередньо пов'язані з матеріальним виробництвом.
В умовах виробництва годівля сільськогосподарських тварин можна охарактеризувати як найважливіший комплекс виробничих процесів в тваринництві та рослинництві. Забезпечуючи запрограмоване виробництво кормів і високоефективну переробку їх в тваринницьку продукцію.
Головний зміст вчення про годівлю - це система оцінки поживності кормів і факторів, їх визначаючих, вивчення потреби тварин в енергії поживних і мінеральних речовинах, розробка на цій основі норм і техніки годівлі.
Наукова розробка проблем нормованої годівлі і її практичне здійснення неможливе без визначення поживності кормів і раціонів.
Впровадження нових прогресивних методів виробництва зберігання і використання кормів - один із самих головних резервів збільшення виробництва продукції тваринництва і підвищення її якості.
Поряд з традиційними способами заготівлі кормо засобів великого поширення отримують нові методи основані на штучному обезвожуванні зелених рослин, грануляції та брикетуванні окремих кормів, як складова частина вчення пор годівлю а також розробка правильної організації і техніки годівлі тварин набувають все наростаючого значення.
РОЗДІЛ1. Теоретична тема:
Теоретичні основи годівлі і склад раціонів при інтенсивному вирощуванні ремонтних телиць
1.1. Норми годівлі і раціони для відгодівлі
ремонтного молодняку.
Раціональна система вирощування молодняку, з урахуванням біологічних особливостей тварин, повинна впливати на нормальний ріст, розвиток формування високої продуктивності і дужої конституції, продовженню строків їх господарського використання.
Важливо, щоб у ремонтних телиць раннього віку була розвинута здатність до вживання і доброго використання рослинних кормів (грубих, соковитих, зелених).
В теперішній час все більшого поширення набувають спеціалізовані ферми по вирощуванню ремонтних телиць для великих молочних комплексів. Схеми вирощування молодняку на великих фермах основані на широкому використанні залишків молока і ранньому привчанні телят до рослинних кормів і підвищити ефективність вирощування ремонтних телиць.
В цих умовах важливо здійснити повноцінну, збалансовану годівлю, що базується на задоволені потреб зростаючих тварин в енергії і біологічно активних речовинах.
При визначені потреби молодняку в енергії і речовинах харчування беруть до уваги особливості обміну речовин в організмі, визначити інтенсивність росту в різні вікові періоди.
В перші дні після народження теля обов'язково повинно отримати молозиво, в якому міститься підвищена (в порівнянні з молоком) кількість білка, жиру, вітамінів, мінеральних речовин. В молозиві містяться також зв`язані з глобуліном антитіла, забезпечуючи новонародженому теляті імунітет проти хвороботворних бактерій, та мікробів.
В молочний період відбувається значна функціональна перебудова органів травлення, виробляється здатність засвоювати поживні речовини рослинних кормів посилюється білковий, мінеральний і водний обмін в організмі. Вказаний період характеризується одночасним інтенсивним ростом організму, органів, і тканин, властивість тварин давати високі прирости. Інтенсивність приросту та росту залежіть в цей період залежіть від прийнятої в господарстві схеми годівлі і мети вирощування молодняку.
Молоді тварини, що ростуть здатні давати прирости при більш економічних витратах енергії і високому використанні протеїну кормів. Цю біологічну особливість молодняку необхідно використовувати, забезпечуючи повноцінною годівлею.
Прирости телят в ранньому віці характеризуються відносно високим вмістом білка, і меншим -жиру.
З віком у молодняку збільшується відкладення жиру, а також мінеральних речовин. Однак на склад приросту великий вплив має рівень годівлі. Дуже насичена годівля сприяє підвищеному відкладанню жиру в тілі.
Рівень годівлі телиць повинен забезпечувати збільшення її живої маси, в порівнянні з масою при народженні, до 12 місяців в 7,5-8 раз і до18 місяців в 11-12 раз
Рекомендаційні плани росту телиць розрізняють по рівню середньодобових приростів в залежності від планової живої маси вирощуваних корів.
Таблиця №1.Плани росту телиць молочний період кг живої маси.
Планова жива маса При народженні
В віці місяців
3 6 9 12 15 18 21 24
400-450 25-28 78 130 172 215 250 285 317 350
500-550 30-33 92 155 206 260 303 345 388 430
600-650 35-38 106 175 237 300 353 405 450 495
1.2. Годівля телиць в молочний період (до 6-го віку).
Годівля телиць призначених для ремонту стада. Інтенсивність росту телиць (по масі тіла ) у всі вікові періоди повинна задовольнити вимоги стандарту для класу еліта рекорд, I клас.
Таблиця №2. Інтенсивність росту ремонтних телиць.
Вік місяців Середньодобовий приріст, г Маса тіла в кінці періоду
До 6місяців 700-750 155-160
6-12 600-650 255-265
12-18 550-600 350-360
Висока інтенсивність росту телиць повинна забезпечуватись головним чином за рахунок грубих кормів, сінажу, силосу.
При цьому використовують крупних корів з дужим кістяком, доброю м'язовою системою, розвиненою травною системою, здатні давати високі надої, починаючи з першої лактації.
Потреба телиць в поживних речовинах в молочний період достатньо вивчена і на цій основі розроблені норми їх годівлі.
Для крупних по масі представників порід ці норми збільшуються на 10%,для дрібних збільшують на 10%.
Практичні використання цих норм можливе лише при додержуванні рекомендованих схем годівлі (Богданов Г.А.) 1990 року видання.
Для телят молочного періоду випускають спеціальні комбікорми (стартери).
В літнійпасовищний період телят з 2-ї декади після народження привчають до поїдання зелених кормів, доводячи добову норму до 2-х місячного віку до 3-4кг, в 4міс.до 10-12,в 6 міс до 18-20 кг. Якщо на пасовищі недостатньо трави, або вона погано поїдається, то необхідно телят забезпечити зеленою підкормкою. Добова норма їх згодовування залежіть від кількості зеленої підкормки і її якості на пасовищі.
При поганому пасовищі і відсутності зеленої маси чи підкормки телятам згодовують доброї якості сіно або силос, збільшують норму концентратів (Калашников А.П.) 1986 рік видання.
Для телят молочного періоду випускаються спеціальні комбікорми (стартери).
В літній пасовищний період телят з 2-ї декади після народження привчають до поїдання зелених кормів, доводячи добову норму до 2-х місячного віку до 3-4кг, в 4 місяці до 10-12 кг, в 6 місяців до 18-20кг. Якщо на пасовищі недостатньо трави, або вона погано поїдається, то необхідно телят забезпечити зеленою підкормкою. Добова норма її згодовування залужить від кількості зеленої підкормки і її якості на пасовищі.
При поганому пасовищі і відсутності достатньої кількості зеленої маси чи підкормки телятам згодовують доброї якості сіно або силос, збільшують норму

 
 

Цікаве

Загрузка...