WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Дослідження українського ринку сільськогосподарської та харчової продукції - Реферат

Дослідження українського ринку сільськогосподарської та харчової продукції - Реферат

Реферат на тему:
Дослідження українського ринку сільськогосподарської та харчової продукції
ЗМІСТ
ЗМІСТ 2
Короткий виклад 3
1. Розвиток національної системи стандартизації та сертифікації України у зв'язку з довгостороковими стратегіями ISO 5
1.1. Правова база та принципи формування стандартів в Україні 5
1.2. Відповідність українських стандартів міжнародним 6
1.3. Стандарти і система контролю якості 8
1.3.1. Вдосконалення контролю якості 8
1.3.2. Радіоактивний та інший контроль у сфері стандартів 9
1.4. Сертифікація в Україні: умови, принципи, відповідність світовим вимогам 9
2. Можливість експорту української продукції 12
2.1. Необхідні умови для експорту 12
2.2. Можливість гарантій для закордонного споживача 12
3. Вивчення попиту українського споживача на сільськогосподарську та харчову продукцію 14
3.1. Продукції якого походження надає перевагу український споживач 14
3.2. Огляд дослідження українського ринку сільськогосподарської та харчової продукції 14
Загальна оцінка можливостей просування сільськогосподарської та харчової продукції України 16
Додатки 18
Короткий виклад
Послідовна інтеграція України в Європейську економічну Спільноту відкриває великі можливості для просування української продукції на ринки Європи.
Важливою умовою для зміцнення економічних зв'язків між Україною та Співтовариством є зближення існуючого та майбутнього законодавства України з законодавством Спільноти.
З весни 1998 р. набула чинності Угода про партнерство та співробітництво між Україною та Європейським Союзом. У рамках виконання цієї Угоди Україна взяла на себе зобов'язання щодо поступового узгодження законодавства, норм, правил та стандартів, а також процедур оцінювання відповідності (сертифікації) з європейськими нормами. Оголошення Україною наміру стати асоційованим членом ЄС означає готовність до прискореного виконання взятих на себе зобов'язань. Реалізація асоційованого членства в ЄС, зокрема режиму вільної торгівлі, вимагає впровадження в націонільне законодавство України багатьох директив ЄС, що встановлюють вимоги до продукції, а також не менше, ніж 80 відсотків існуючих європейських стандартів.
Із державних (національних) стандартів, яким надано чинності, 18,5% - пряме впровадження міжнародних, 42% - часткове впровадження (гармонізовані з міжнародними).
Національний орган з стандартизації України (Держстандарт України), створюючи національну систему технічного регулювання, орієнтується на довгострокові стратегії Міжнародної організації з стандартизації ISO, а саме: запровадження міжнародних стандартів, заохочення українських виробників до конкуренції і інтеграції до світових ринків, підвищення якості та вдосконалення продукції, забезпечення безпеки життя і здоров'я людей, охорону навколишнього середовища.
Основними факторами, які безпосередньо впливають на подальший розвиток національної системи стандартизації, метрології та сертифікації є багатовекторна зовнішня політика, спрямована на інтеграцію України в ЄС, вступ до Світової організації Торгівлі (СОТ), співробітництво з країнами СНД та багатьма країнами світу.
З урахуванням згаданих факторів і відповідно до Указу Президента України Держстандарт України як єдиний національний орган здійснює державну технічну політику в галузі стандартизації, сертифікації, метрології, державного нагляду, спрямовану на сприяння економічному розвитку країни, інтеграцію до світової економіки, підтримку вітчизняного виробника та захист прав громадян України на споживання безпечної для життя, здоров'я та довкілля продукції.
Для цього, а також для підвищення якості та конкурентоспроможності продукції Указом Президента України в 1997 р. створено Національну раду з питань якості, одним з головних завдань якої є формування національної політики в галузі забезпеченя якості, розробки та реалізації державних та інших програм, спрямованих на забезпеченя належної якості української продукції. Організаційне забезпечення Ради покладено на Держстандарт України. Зараз в Україні зареєстровано 17 сертифікатів на систему якості у відповідності з ISO серії 9000.
Надзвичайно важливае значення у своїй діяльності Держстандарт надає удосконаленню процедур оцінки відповідності, зближення їх з вимогами міжнародних і європейських норм і правил з метою створення сприятливих умов для експорта української продукції та захисту прав вітчизняних виробників і споживачів.
За станом на 1 вересня 1998 р. в галузі стандартизації, метрології та сертифікації укладено 40 угод з 29 країнами, в тому числі 17 на міжурядовому рівні.
Укладення угод стало свідченням визнання української національної системи сертифікації УкрСЕПРО іноземними країнами - торговельними партнерами України. Крім цього, визнання іноземних сертифікатів, виданих в міжнародних системах сертифікації, членом яких є Україна, здійснюється у відповідності до правил і процедур конкретної міжнародної ситеми сертифікації.
Механізм зовнішньоекономічних зв'язків України в даний час знаходиться ще в стадії становлення. Для здійснення зовнішньоторговельних операцій суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності необхідно перебувати під митним контролем. Головним економічним регулятором зовнішньої торгівлі є Митний тариф України. Митне оформлення здійснюється після декларування товарів або майна. Пердбачені для експорту товари сільськогосподарської та харчової промисловості ліцензуванню та квотуванню не підлягають.
Гарантіями для закордонних партнерів, які імпортують українські товари, можуть виступати умови угоди, яку вони укладають з українськими партнерами, де можуть оговорюватись, наприклад, вимоги до сертифікатів тощо. Державних гарантій по захисту закордонного споживача не існує.
Щодо сільськогосподарських та харчових продуктів - український споживач надає перевагу продукції українського походження. Що ж стосується промислової та іншої продукції, включаючи товари народного споживання, то тут український споживач надає перевагу товарам іноземного походження.
З цього приводу проводилась низка досліджень суто галузевих напрямів. В основному - товаровиробниками (для внутрішнього використання) та дослідницькими установами, які займаються галузевими проблемами.
Можна зробити загальний висновок, що існують можливості для просування вітчизняної сільськогосподарської та харчової продукції.
В звіті використовуються наступні терміни та скорочення:
Стандартизація - система управління стандартами
Метрологія - система управління і контролю вимірювальних процесів
Сертифікація - система процедур

 
 

Цікаве

Загрузка...