WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Сучасні моделі зачісок і сучасні технології в перукарській справі - Курсова робота

Сучасні моделі зачісок і сучасні технології в перукарській справі - Курсова робота

Одним словом, зачіски були скромними і строгими.
Характерність зачісок стилю Рококо - це висока громіздкість. Вони становлять волосяні споруди на пів метра висотою.
Щоб виконати таку зачіску, треба було застосувати каркаси. Зверху на зачісці прикріпляли різноманітні фігури.
Важко назвати інший стиль, який прикрашав би зачіску більше, ніж стиль Рококо - золоті шпильки, нитки перлів, банти з дорогоцінними підвісками, пір'я різних величин, гребені з опала, онікса. Шпильки використовували десятками, а то й сотнями.
Було модно прикрашати зачіску живими квітами, і щоб вони не в'янули, в середину вставляли флакон з водою. Декорували зачіски гірляндами дрібних шовкових квітів, довгими страусиними перами, перами марабу.
Під час стилю рококо чоловічі і жіночі костюми шили із простого сукна, тонкої шерсті бархату, багато декорувались. З часом одяг змінювався стаючи вишуканішим і дорогоціннішим. Мода стилю диктувала плавність ліній, прикрас, видів квітів, розеток, вишивок, роблячи костюм більш нарядним. Знамениті паризькі перукарі та модельєри створюють чудові моделі, зразки для покорення європейських дворів. Багато уваги приділяли доповненню костюма та зачіски. Знамениті художники робили ескізи, модні ювеліри придумували вишукані прикраси. Найбільш поширеними були бархатні сітки, стрічки, брошки...
З головних уборів чоловіки носили трикутні капелюхи з високо піднятими полями, відпрацьовані пухом, чи коротким страусиним пір'ям. Нижні верстви населення носили суконні і жерстяні ковпаки, м'які фуражки, круглі широкополі капелюхи з стрічкою.
Жіночі головні убори стали частиною зачіски, являючись її прикрасою. Велика кількість моделей шляп. На зачісках носять кружевні чепчики, заколки, муфточки. Чепчики дістали різні назви: "Тереза", "летючка", "капуста", "ріпа", візок. Носили шляпи з круглими полями - "квакерські", а також низькі фетрові шляпи-трикутники. Для збереження зачіски носили нічні головні убори у виді сітки із тонких ниток, кружевних чепчиків, відпрацьовані рюшками.
Придворні кавалери і дами прагнули під ділилами і пудрою приховати вік.
Користувалися духами, помадами, ароматичними маслами, сильно фарбували губи. Носили при собі коробочки ароматними.
Стиль рококо вразив мене витонченістю форм, своїми силуетами, складністю виконання моделей, їх оформлення. А особливо використанням великої кількості декоративних прикрас, накладних елементів. Вражає пишність і водночас легкість витвору. І саме зачіски цього стилю вказують, що таке справжнє мистецтво.
Дана модель фантазійної зачіски виконується на основі базової моделі зачіски створеної в 1780 р. (стиль Рококо) куафером Леонардом для королеви Марії-Антуанетти.
Для того, щоб виконати таку зачіску, потрібно використати каркас (в даному випадку з картону). Необхідна велика кількість шпильок.
Виконана зачіска вимагає вміння, терпіння, фантазії, а також займає багато часу. Фасони цієї зачіски можуть бути найрізноманітніших силуетів, фасонів, з різним сюжетом. Прикрашається зачіска стрічками, пір'ям, та іншими декоративними прикрасами. Не верху зачіска може прикрашатися різними фігурками, в даному випадку це пташки.
Щоб надати цій зачісці сучасності, передбачені сучасні методи колорування. Також сучасні декоративні прикраси (стрічки, бісер, квіти)
2.3. Розробка моделі зачіски відповідно до історичної епохи, типу обличчя і сучасних напрямків моди.
В розробці даної моделі зачіски посприяв історичний стиль рококо та напрям сучасної моди.
За основу цієї фантазійної зачіски був взятий модний силует ідеалу стилю Рококо, що й послужив еталоном зразка.
Вивчивши досконало цей стиль, побачивши декілька зразків я уявила художні образ, а точніше потрібні деталі цього образу. Також я відновила в уяві раніше побачену зачіску в сучасному варіанті. Пофантазувавши я підібрала потрібний сюжет та реальні елементи, придумала декілька можливих варіантів. Внаслідок цього появився задум, потім ідея, а потім мотив. І коли визначила чітку яву про майбутню модель я виконала декілька ескізів у різних ракурсах.
Продумуючи модель зачіски рахувала масштабність та пропорційність зачіски. А точніше, продумала особливості підбору костюму, макіяжу, прикрас. Я визначила колір та форму плаття, це сучасне розкішне плаття, що по формі нагадує плаття 18ст. Також це яскравий макіяж.
Враховуючи композиції зачіски окремо рахувала художню побудову форми, побудову елементів, їх гармонійний зв'язок, взаємовідношення, поєднання неоднорідності. Найменш важливим є врахування пропорцій величини голови.
Незабула продумати вплив та зв'язок, важливість кольору, адже він здатний збільшувати чи зменшувати об'єм. Визначилась з фактурою волосся, адже в цій зачісці використовуються накладні елементи, тому підбір і поєднання фактури є дуже важливим.
Перша деталь, що свідчить про аналогічність базової моделі історичної зачіски - це пропорційність. Також незвичайність стилю. Зачіска в такому оформленні може носити тільки видовищний образний характер.
Актуальним в сьогоднішній моді є історичний елемент - плетіння корзини. Зараз існує безліч різних видів плетіння, переплетень, плетіння косичок, джгутів, вплітання різних декоративних прикрас. І взагалі, будь-яку історичну зачіску можна видозмінити, поєднавши її з сучасними декоративними прикрасами. Це можуть бути сучасні різноманітні стрічки, бісер, бусинки, шнурки, декоративні квіти, пір'я різного забарвлення. Також історичним елементом у зачісці є пташки, розміщенні на корзині. Зачіска стилю рококо несе якійсь сюжет, чи свідчить про якусь серйозну подію. З усіх тодішніх елементів, фігурок, я обрала чучело пташок, бо саме їх мені хотілось побачити у своєму задумі. Проте зараз вони виконані у сучасному вирішенні, з врахуванням направлення моди.
Незвичайним для історичних деталей та елементів і розробці пової моделі є поєднання кольорів, як природних так і неприродних відтінків для волосся. Ось наприклад використання зелених прядок, що надають зачісці "природності", чогось весняного, літнього, оживляє її.
Вирішення та задум цієї зачіски незвичайний, неординарний. Вона складна у виконанні та використанні у повсякденному житті. Тому ця зачіска являється видовищного призначення, і взагалі використовується в конкретних цілях. Це зачіска, яку не використовують у повсякденному житті. Вона не може послужити як вечірня, бо навіть для цього випадку є складною. І вона аж ніяк не підійде для нареченої, бо в неї інший образ. Це зачіска фантазійна, яку можна виконати тільки на конкурсах, показах. Також її можна виконати на карнавалах, або для створення потрібного образу у театрах, на виставах.
При моделюванні зачіски потрібно враховувати:
1. якість волосся, його початковий колір, як піддається укладці, природність хвилі;
2. вік людини;
3. індивідуальні особливості;
4. професія, характер, стиль особи;
5. тип обличчя:форма обличчя та його індивідуальні особливості;
6. співвідношення тіла з головою та зачіскою;
7. зріст людини відповідно до

 
 

Цікаве

Загрузка...