WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Застосування шовкових та бавовняних тканин для білизни, їх основні властивості - Реферат

Застосування шовкових та бавовняних тканин для білизни, їх основні властивості - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"""""Застосування шовкових
та бавовняних тканин
для білизни,
їх основні властивості"
ПЛАН
1. Основне завдання легкої промисловості.
2. Бавовняні тканин для білизни.
3. Шовкові тканини для білизни.
Основне завдання легкої промисловості забезпечити потреби населення по випуску добротних тканин одягу і взуття та трикотажних виробів. Для виконання цих вимог інженерно-технічні працівники швейного виробництва повинні добре знати будову та властивості текстильних матеріалів які застосовуються при виготовлені та оздобленні одягу. Ці знання необхідні для того, щоб знати які властивості слід приймати до уваги при виборі матеріалу для конкретного одягу, а саме:
а) властивості, які впливають на конструкцію одягу;
б) властивості, які диктують матеріалу вибір параметрів та режимів обробки при виготовленні виробів на швейних підприємствах;
в) як виробити матеріали при експлуатації одягу при пранні та чистці.
До різних видів готових виробів пред'являють багато численні та різноманітні вимоги, в першу чергу вони зв'язані з призначенням одягу. Крім того усі вироби повинні бути легкими, практичними, гарними, добро носитися, не втрачати свого зовнішнього виду після носіння.
Всі ці багато чисельні вимоги відносять до матеріалів з яких випускаються швейні вироби в залежності від їх призначення формулюються конкретні вимоги.
Матеріали призначені для білизни повинні бути: легкими, м'якими, добре пропускати повітря, вбирати вологу, не електризуватися, високу стійкість до витирання, багаторазового прання. Під час прання ці матеріали не повинні робити посадки, а після прання добре прасуватися.
Тканини не повинні визивати алергічні реакції шкіри людини. Матеріали для зимової білизни крім вищесказаної повинні бути теплими. Для виготовлення білизни використовують класичні бавовняні такі як бязь, мадопоган, ситець. Для тонкої білизни батист, шифон.
Всі ці тканини мають полотняне переплетення, виробляють з кордоної пряжі, середньої товщини і тонкої. Ці тканини буваютьвідбілені, гладко фарбовані або печатні з напівтвердим або м'яким оздобленням.
Основні властивості:
гігроскопічність 7%, водопоглинання 90 г (м2/год.), повітрепроникненість 250 дм3 (м2/с).
Зимові більєві вироби шиють з фланелі і бумазі.
Бузазель ворс з однієї сторони.
Фланель - ворс з двох сторін.
Вони бувають гладко-фарбовані, відбілені, печаткі. Фланель виробляють полотняним переплетенням, бумазель - саржовим. Показники гігієнічних властивостей такі як показники літньої більєвої групи. Тільки повітрепроникненність фланелі та бума зелі значно нища і не перевищує 90 дм3 (м2/с). По своїх властивостях бавовняні тканини для білизни відповідають по своєму призначенню, для їх характерна висока мнучість. В зв'язку з цим жіночі піжами і сорочки шиють шовкових тканин, які виробляють з поєднанням синтетичних волокон з віскозними та бавовняними волокнами. Переплетення атласне, або саржеве.
При цьому виворотня сторона цих тканин сформована з гігроскопічних або бавовняних волокон. Лицева сторона з синтетичних волокон. Ці тканини не мнучі, не дають усадки. Для пошиву більєвого одягу використовують трикотажні полотна з тонкою бавовняної та бавовновіскозної пряжі з незначним забарвленням штучних і синтетичних ниток.
Для пошиву теплої білизни використовують глядкофарбовані бавовняні полотна з ворсом, а також трикотажні полотна з плюшевими петлями під бархат.
Купальники, плавки, спортивні вироби, виготовляють з еластичних основов'язальних полотен.
Полотна бувають з поперечним і повздовжнім розтягненням від 80 до 150%.
Всі трикотажні полотна для білизни мають відмінні гігієнічні властивості, легкі, добре перуться. Прасуються після прання. Але вони сідають по довжині після механічного прання.
Для пошиву дитячої білизни використовують прошивні неткані полотна, які називаються маліполь з віскозного та бавовняного волокна.
ЛІТЕРАТУРА:
Н.А. Савостецький.
Є.К. Амирова.
"Матеріалознавство швейного виробництва"

 
 

Цікаве

Загрузка...