WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Аналіз сучасного стану розвитку системи споживчої кооперації (пошукова робота) - Реферат

Аналіз сучасного стану розвитку системи споживчої кооперації (пошукова робота) - Реферат

Кіровоградській, Львівській та Одеській облспоживспілках.
Незадовільно використовується для реалізації кулінарних і кондитерських виробів та напівфабрикатів роздрібна мережа. Знизили продаж цієї продукції в об'єктах торгівлі Дніпропетровська, Житомирська, Закарпатська, Луганська, Львівська і Чернігівська облспоживспілки.
Дійшло до того, що половина районів не мають спеціалістів для складання технологічних карток, меню, здійснення контролю за якістю продукції та організації обслуговування відвідувачів. Внаслідок система безпідставно втрачає свої позиції як в селах, так і районних центрах.
Ми не маємо жодних підстав для втрати цієї соціальне значущої та прибуткової галузі. Вона має перспективу і можливості для подальшого розвитку. Тому правлінням кооперативних організацій усіх рівнів необхідно спрямувати зусилля працівників системи на максимальне використання потужностей закладів громадського харчування, створення конкурентоздатної мережі кооперативного ресторанного господарства для забезпечення якісного обслуговування населення.
Кооперативна сферапобутових та інших платних послуг. Значна частина сільських жителів мають можливість безпосередньо в місцях проживання відремонтувати одяг, взуття і побутові прилади, зробити зачіску, скористатися пунктами хімчистки, фотопослуг і прокату товарів, а також отримати ритуальні та ряд інших видів послуг.
Для цього в системі за останні чотири роки створено понад 3,5 тисячі об'єктів побутового обслуговування, що майже на 600 більше від завдання, визначеного відповідною Програмою. Загалом послуги надають 5,5 тисяч кооперативних підприємств, оборот яких в 2004 р. досяг 300 млн. гривень, що на 16% більше, ніж у 2003 році.
Предметно працюють над розвитком побутового обслуговування сільських жителів в Криму, Полтавській, Дніпропетровській, Харківській, Луганській та Чернігівській областях, де кожна районна кооперативна організація вже має від 10 до 20 об'єктів побуту. В результаті споживспілки зазначених регіонів щорічно надають населенню побутових послуг на півтора-два мільйона гривень кожна.
Практично не займаються відродженням сфери побуту в Рівненській, Тернопільській, Кіровоградській, Івано-Франківській облспоживспілках. Тут при наявності вільних приміщень в багатьох районах кооператори не мають жодного об'єкта з ремонту одягу, взуття, побутових приладів, виконання фоторобіт та перукарень.
Прикро, що для надання платних послуг належно не використовується наявна матеріальна база системи. Так, всього третина кооперативних виробничих підприємств здійснюють переробку давальницької сировини, забою тварин. Не отримують належного розвитку додаткові платні послуги і при торговельному обслуговуванні населення. Нині лише в окремих - і магазинах здійснюється сувенірне оформлення подарунків, нарізка скла, прокат і доставка товарів, приймання замовлень на виконання фоторобіт, хімічної чистки одягу тощо.
Не кращі справи з організацією дозвілля сільських жителів за рахунок створення більярдних, проведення дискотек, встановлення ігрових автоматів. Нині такі послуги надаються лише в 200 кооперативних об'єктах, хоча ефективність їх роботи висока. Торік без особливих витрат вони дали більше 650 тис. гри. доходів.
Для подальшого розвитку сфери послуг і поліпшення обслуговування населення правлінням споживчих товариств і споживспілок слід всебічно проаналізувати стан справ у цій важливій соціальній галузі та прийняти відповідні рішення. Насамперед, задіяти для цього наявні в системі резерви і можливості. Налагодити виїзні форми обслуговування в сільській місцевості. Розширити співробітництво із суб'єктами підприємницької діяльності, що надають побутові послуги. Підвищити конкурентоспроможність кооперативних об'єктів на ринку послуг, забезпечити їх ефективну роботу.
Творчого використання потребує набутий досвід роботи об'єктів сфери побуту. Зокрема переведення їх на спрощену систему оподаткування та організацію діяльності за договорами співпраці з суб'єктами малого підприємництва. Нині в цілому по системі за таких умов працює понад 40 відсотків побутової мережі, а у Вінницькій, Одеській і Харківській споживспілках 75-95 відсотків. Вигода від цього зрозуміла.
Кооперативні ринки. Пересуди і тривалі тяжби щодо права власності на кооперативні ринки вичерпані конституційним визнанням власності на них споживчої кооперації. Це вимагає від правлінь кооперативних організацій зосередити роботу на модернізації та трансформації ринків у сучасні торгово-сервісні центри з широким спектром послуг. Для цього важливо творчо, використати грунтовно підготовлені Рекомендації щодо базових моделей ринків з продажу продовольчих і непродовольчих товарів, які в липні минулого року затверджені Міністерством економіки України.
Необхідно максимально задіяти наявний потенціал ринків для поліпшення обслуговування населення. Щонайперше за рахунок збільшення привозу та peaлізації сільськогосподарської продукції як в роздріб, так і оптом. Забезпечити широке представництво на ринках товарів заготовлених і вироблених підприємствами споживчої кооперації.
Заготівлі сільськогосподарської продукції і сировини. В 2004 році забезпечили приріст обсягів заготівельного обороту Кримспоживспілка, Вінницька, Дніпропетровська, Житомирська, Миколаївська, Рівненська, Харківська та Черкаська облспоживспілки. Незважаючи на всі негаразди з оподаткуванням забезпечили значні обсяги заготівель м'яса і молока Вінницька, Луганська, Миколаївська, Харківська та Черкаська облспоживспілки. Тут в основному збережена мережа приймально-заго-тівельних і скотозабійних пунктів, чисельність заготовачів.
Безпосередньо товаровиробникам, пайовикам, виплачено дотацій за рахунок коштів ПДВ Вінницькими кооператорами 3,3 млн. гривень, Черкаськими - 2 млн. гривень. Аналогічно побудована робота кооперативними організаціями Миколаївської області. Вони виплатили здавальникам майже півтора мільйона гривень дотацій, збільшили заготівлі м'яса в 1 ,7 разу і довели його обсяги закупівель до 1,3 тис. тонн. Водночас сусідня, Херсонська облспоживспілка спромоглася закупити м'яса лише 360 тонн і виплатила здавальникам всього 600 гривень дотацій.
Ефективність комплексного вирішення питань розвитку галузі заготівель підтверджується також роботою багатьох коопзаготпромів. Так, Первомайський райкоопзаготпром Миколаївської області минулого року закупив сільськогосподарської продукції і сировини майже на 3 млн. гривень, що на 11 відсотків більше, ніж у попередньому році. Крім цього підприємство обробляє 2 тис. гектарів орендованої у населення землі, з яких отримано 3 тисячі тонн зернових, півтори тисячі тонн цукрового буряка, 300 тонн соняшнику та 50 тонн маку.
Підприємство переробляє овочі, виготовляє крупи, займається відгодівлею великої рогатої худоби і свиней. Наявний парк

 
 

Цікаве

Загрузка...