WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Організація ремонтного господарства на Богородчанському виробничому управлінні підземного зберігання газу - Дипломна робота

Організація ремонтного господарства на Богородчанському виробничому управлінні підземного зберігання газу - Дипломна робота

зростає середній кваліфікаційний розряд робітників, причому сталими темпами - на 2,5% щорічно. Тобто нова технології та нова техніка вимагають більшої підготовленості робітників. У робітників механічної майстерні є резерв підвищення кваліфікаційного розряду, щоб максимально наблизити його до розряду виконуваних робіт. З цією метою на підприємстві проводиться робота по підвищенню кваліфікації робітників.
Коефіцієнт використання часу постійний на протязі всього періоду і становить 0,95. Це досить непоганий рівень використання робочого часу, хоча і його можна покращити шляхом усунення непродуктивних витрат часу або зведення їх до мінімуму. Це насамперед стосується механічної майстерні, покращити роботу якої можна шляхом удосконалення вчасності поставок матеріалів, інструментів, своєчасним наданням інструкції, вказівок.
Розглянемо важливий показник якості підготовки проведених ремонтів -тривалість міжремонтного періоду - на прикладах двох видів обладнання: ГПА і компресорних циліндрів ГМК. З таблиці 3.6.2 видно, що тривалість міжремонтного періоду цих видів обладнання зменшується: ГПА - з 2001 року на 163 год., а ГМК - на 167 год., що відповідно складає 3 1,8% і 49%. Це пояснюється тим, що зменшується тривалість фактичного циклу роботи обладнання через його застарілість, неналежне ТО в міжремонтний період і неналежний рівень експлуатації. Крім того, на якість ремонтів впливала відсутність комплектуючих деталей, застарілість деяких вузлів, агрегатів і неможливість їх модернізації.
Підприємству необхідно проводити заходи, щодо збільшення тривалості міжремонтного періоду ГПА і компресорних циліндрів ГМК. Внаслідок зменшення міжремонтного періоду збільшився коефіцієнт частоти ремонтів ГПА - на 3%, ГМК на 7% у 2003 році порівняно з 2001році.
Коефіцієнт використання верстатного парку механічної майстерні досить високий і за останні роки зріс до 0,95. Він характеризує рівень екстенсивного використання верстатного парку механічної майстерні.
Цех по капітальному ремонту в Богородчанах виконує свою роботу якісно, про це свідчить значення коефіцієнта плановості ремонтів свердловин, що у 2002 році дорівнює 1, а у 2003 році - 0,83, а також частоти ремонтів, значення якого прямує до мінімуму. Коефіцієнт експлуатації y 2003 році прямує до мінімуму.
Отже, якщо цех по капітальному ремонту свердловин працює досить ефективно, то про ремонтне обслуговування інших ділянок виробничого процесу це сказати важко, зокрема про це свідчить зменшення тривалості міжремонтного періоду і збільшення частоти ремонтів деяких видів обладнання.
3.8 Аналіз відповідності організації ремонтного обслуговування
особливостям виробництва
Нормальне функціонування основних виробничих фондів на підприємстві залежить від ефективності ремонтного обслуговування. А ремонтне обслуговування може бути ефективним за умови, що вона відповідає особливостям виробництва. Утримання об'єктів у належному стані має важливе значення, тому що ремонт вимагає припинення закачування/відкачування продукту. Такі часті зупинки на ремонт приводять до невиконання плану, недопоставок продукту.
Важливим об'єктом БВУПЗГ є компресорні станції, тут основна увага звертається на підтримання належного стану ГПА теплообмінного устаткування. Слід відмітити, що механічна майстерня виконує річні плани по ремонту цього виду обладнання. За рахунок проведених модернізацій вдалося покращити роботу компресорних станцій.
Багато часу і коштів у ремонтників займає очистка теплообмінного устаткування і трубопроводів систем водяного охолодження від солевідкладів. Для покращення роботи у цьому напрямку використовується нова технологія очистки, ефективність якої досить висока. Робота механічної майстерні організована досить ефективно і зручно, гнучко. При інтенсивному будівництві паропроводів чисельність майстерень зростає і робота проводиться у дві зміни. Коли обсяги робіт невеликі, то працює лише одна зміна. Наявність механічної майстерні є досить зручним і ефективним, оскільки вона проводить ремонти парку машин і обладнання, ремонт двигунів внутрішнього згорання, вартість яких втричі менша від вартості нового двигуна. Механічна майстерня проводить ремонт великої кількості засувок, трейлерів (міняються втулки балансових підвісок, підварюється рама, міняються всі шланги).
Проте виконання складних капітальних ремонтів та робіт, пов'язані із ліквідацією аварій, покладено на підрядні організації. Це є доцільним, оскільки для проведення таких робіт підприємству необхідна велика матеріально-технічна база, а це потребує значних капіталовкладень, більш розширеної сітки ремонтних цехів.Крім того, покладення деяких ремонтів на підрядні організації дозволяє прискорити ремонт, зекономити час, отже, у випадку, коли матеріально-технічна база і кошти для проведення ремонтів є достатні, то вони покладаються на саме підприємство, а там, де це не вигідно або не можливо - на підрядні організації.
Основним видом діяльності БВУПЗГ є підземне зберігання газу. Тут ремонтні ремонти направлені на свердловини підземного зберігання газу. Проводиться система оглядів свердловин, при якій визначають показники тиску, рівня води, за значеннями яких визначають необхідність проведення капітального ремонту свердловин. Перед проведенням ремонтних робіт є необхідним глушіння свердловин, для цього створений розчинний вузол, який готує розчин для глушіння свердловин, і має у наявності глинне господарство та ^клади для матеріалів. Для проведення ремонтів свердловин створений цех капітального ремонту і аварійного ремонту, який виконує наступні види ремонтних робіт: ізоляція водопритоку, повернення, до стріл, ліквідація міжколонного тиску, ліквідація пробки, ловильні роботи, ревізія МК'Г. ліквідація свердловин, перевід в другу категорію, та інші ремонти. Для ефективного проведення ремонтів цех мас у своєму розпорядженні також ремонту ділянки призначену для техніки, установки для ремонту свердловин - A-50, набори ручного інструменту і проти викидного обладнання. Взагалі, ремонти обслуговування свердловин є досить ефективним, оскільки бригада по ремонту знаходиться на місці і достатньо забезпечена необхідним інструментарієм, зокрема, ефективним була б заміна ручного спуску і підйому НКТ на автоматичне.
Таким чином, в загальному система ремонтного обслуговування БВУПЗГ відповідає особливостям функціонування підприємства, хоча необхідним е підвищення рівня робіт, вдосконалення і модернізація ремонтного обслуговування.
4. ЗАХОДИ ПО УДОСКОНАЛЕННЮ ОРГАНІЗАЦІЇ РЕМОНТНОГО
ОБСЛУГОВУВАННЯ
4.1 Скорочення кількості ремонтів ГПА шляхом попередження їх поломки встановленням системи захисту і діагностики ремонтів.
З попереднього аналізу видно, що кількість ремонтів ГПА збільшувалась порівняно з базовим роком у 2002 році на 57%, а у 2003 році на 14%, що призводить до збільшення перерозходу масла, погіршення умов експлуатації, збільшення витрат на ремонтні роботи. Також зменшився міжремонтний період ГПА. Отже, на підприємстві доцільно б було впровадити заходи по покращенню роботи ГПА.
На БВУПЗГ встановлено 16 агрегатів ГТК-10, через напрацювання кожним 12 млн. мотогодин проводиться плановий капітальний ремонт підрядним способом. Також

 
 

Цікаве

Загрузка...