WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Організація ремонтного господарства на Богородчанському виробничому управлінні підземного зберігання газу - Дипломна робота

Організація ремонтного господарства на Богородчанському виробничому управлінні підземного зберігання газу - Дипломна робота

частини змінюють, а ті що ще придатні для роботи, - встановлюють знову. Безумовно, при цьому для організації ремонту особливе значення має своєчасне та якісне виготовлення та запасних частин.
Метод планово-попереджувальних ремонтів. Даний метод на відміну від двох попередніх базується на обов'язковому періодичному плановому оновленні обладнання шляхові заміни частини деталей та вузлів незалежно від їх технічного стану. Головне в методі планово-попереджувальних ремонтів - його профілактичний характер, що дає змогу значно продовжити строки служби обладнання, зберегти високу якість його роботи, а також скоротити час на проведення планових ремонтів.
В основі даного методу лежить проведення різних видів ремонтного обслуговування через точні, заздалегідь визначені періоди часу на протязі ремонтного циклу.
2.5 Способи організації ремонтів
Залежно від кількості однотипного обладнання та технічної оснащеності ремонтних баз використовуються різні способи ремонту обладнання: індивідуальний, агрегатно-знеосіблений та загально-знеосіблений.
Індивідуальний спосіб ремонту. При індивідуальному способі ремонту обладнання ремонтує одна комплексна бригада, що складається із робітників високої кваліфікації. При цьому кожна одиниця обладнання підлягає розбирання на окремі вузли і деталі, які в процесі ремонтних робіт не знеосіблюються тобто обладнання збирають з тих же відремонтованих частин з яких воно складалось до ремонту.
Агрегатно-знеосіблений спосіб ремонту. При цьому способі ремонту весь
комплекс ремонтних робіт ділиться на окремі складові частини, кожна з яких являє собою повністю закінчений процес ремонту певного агрегату чи вузла. Іншими словами, машину розбирають на окремі агрегати (вузли), кожний з яких ремонтується окремо. Збирають машину з готових знеосіблених вузлів -дублерів, що в практиці називають ремонтними вузлами, а звідси і друга назва способу: спосіб вузлового ремонту, або вузловий спосіб ремонту.
Загально-знеосіблений спосіб ремонту. На відміну від агрегатно-знеосібленого способу даний спосіб характеризується повним знеосібленням не тільки вузлів, але й окремих деталей. Машину, що поступила в ремонт, повністю розбирають, всі деталі підлягають дефектуванню. При чому ті деталі, які ще придатні для використання, передаються на склад, а решту або ремонтують, або здають в металобрухт. Слюсарно-складальна бригада проводить складання машини із знеосіблених деталей, що поступають із складу.
2.6 Ремонтне господарство БВУПЗГ та фактори, які впливають
на його формування
Формування ремонтного господарства підприємства проходить під впливом наступних факторів:
1. природні фактори, які обумовлюють інтенсивне фізичне зношення обладнання:
1.1. знаходячись на відкритому повітрі практично напротязі всього року, обладнання піддається шкідливому впливу навколишнього середовища;
1.2. багато вузлів і деталей працюють в умовах корозійного і образивного середовища промивочних рідин, соленої води;
1.3. велика степінь обводненості свердловин, що вимагає частого
проведення ремонтних робіт;
2.техніко-технологічні фактори:
2.1. вузли і деталі обладнання часто зазнають змінних технологічних навантажень (удари, вібрації);
2.2. складання робіт і недостатність спеціального обладнання при транспортуванні примушує залучати до ремонтів підрядні організації;
2.3. висока частка застарілого обладнання;
2.4. низький коефіцієнт оновлення основних фондів, що вимагає більш частіших ремонтів;
3.економічні фактори:
3.1. недостатність коштів для поновлення матеріально-технічної бази
ремонтного господарства;
3.2. збільшується кількість навмисних пошкоджень магістральних
газопроводів з метою крадіжки продуктів, розкрадання матеріалів зі складів.
Під дією вище наведених факторів, а також відповідно до специфіки діяльності підприємства, сформувались та використовуються наступні системи, форми, методи та способи ремонтів.
На УМГ "Прикарпаттрансгаз", в склад якого входить БВУПЗГ працює система ТО і планових ремонтів, тобто проводяться регулярно ТО, поточні і капітальні ремонти обладнання, оскільки дана система є найефективнішою, але в силу недостатності коштів часто обладнання, яке вже зносилось продовжують експлуатувати, що приводить до аварійних ситуацій і непланових зупинок - в таких випадках використовують ремонти за потребою.
На підприємстві діє змішана форма ремонтного обслуговування, тобто поточний ремонт і ТО здійснюється власною ремонтною базою, а капітальні ремонти проводяться різними підрядними організаціями, зокрема: "Укргазенергосервіс", "Газбут", "Поліс" ЛТД, МП "Рембудконтора" (Долина). Якщо обладнання можливо демонтувати, то ремонт проводиться на спеціалізованих ремонтних базах, але є частка обладнання, демонтаж якого неможливий, тому ремонтні роботи проводяться на місці.
В силу складності робіт і недостатності спеціального обладнання для ремонтів доцільним є використання даної форми проведення ремонтного обслуговування.
Щодо методів, то використовується метод планово-попереджувальних ремонтів, який підвищує загальну ефективність ремонтного обслуговування, створює умови для безперервного функціонування обладнання, зокрема такого важливого для всієї роботи підприємства, як газоперекачувальні агрегати. Також даний метод ремонтів дозволяє підтримувати в належному стані трубопроводи, що зменшує кількість аварійних ситуацій і дозволяє безперервно транспортувати газ по даних газопроводах.
Потрібно зауважити, що для діяльності підприємства використовується як унікальне обладнання, яке потребує часто при проведенні капітальних ремонтів поєднання індивідуального і вузлового способів, так і універсальне обладнання, при ремонті якого можна використати загально-знеосіблений спосіб. Зокрема, при проведенні ремонту свердловин використовується індивідуальний спосіб, оскільки кожна свердловина є специфічною.
Отже, як бачиморемонтне господарство досить чітко сформоване, відповідає виробничій діяльності підприємства, і при зміні напрямку діяльності чи розширенні, звичайно, будуть необхідні зміни і у організації ремонтного обслуговування.
2.7 Методика розрахунку показників ряду динаміки
Для аналізу зміни показників в часі використовують ряди динаміки.
Розглянемо наступні показники:
1) абсолютний приріст:
1.1 базисний:
(1)
1.2. ланцюговий:
(2)
де уо, у1, уt-1 - відповідно фактичний рівень показника в базовому, звітному і попередньому до звітного року;
2) темпи росту, %:
2.1. базисні:
(3)
2.2. ланцюгові
(4)
3) темпи приросту, %:
3.1. базисні:
(5)
3.2. ланцюгові:
(6)
4) абсолютне значення одного відсотку приросту:
4.1. базисний для всіх періодів однаковий;
4.2. ланцюговий:
(7)
або (8)
Абсолютний приріст характеризує швидкість зміни рівнів ряду динаміки за одиницю часу.
Темпи росту - відносний показник динаміки, який показує у

 
 

Цікаве

Загрузка...