WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Організація ремонтного господарства на Богородчанському виробничому управлінні підземного зберігання газу - Дипломна робота

Організація ремонтного господарства на Богородчанському виробничому управлінні підземного зберігання газу - Дипломна робота

області. Створення УМГ "Прикарпаттрансгаз" саме на території Івано-Франківської області частково було обумовлене її вигідним географічним положенням. Густа мережа залізниць, автомобільних шляхів і трубопроводів сполучає область з багатьма важливими економічними І районами СНД та Європейськими країнами.
УМГ "Прикарпаттрансгаз" має широкі економічні зв'язки з підприємствами інших галузей, зокрема, найбільшими споживачами газу є: Івано-Франківська, Чернівецька, Калуська ОПЕС, ВЕО "Одесенерго", концерн "Оріана", ВАТ "Барва", Ямницький ЦШЗ, Загайпільський сірчаний рудник, Борщівський, Чернівецький, Чортківський цукрові заводи.
Богородчанське виробниче управління підземного зберігання газу створено із ціллю:
- зберігання газу в підземних сховищах,
- розвиток підсобного господарства,
- нормування сезонних нерівномірностей споживання газу,
- безперервного стабільного постачання газу на експорт,
- ліквідації можливих аварійних ситуацій на лініях газопроводів.
Необхідно виділити деякі особливості газопровідного транспорту:
по-перше, газопровідний транспорт є вузькоспеціалізованим. Він використовується для переміщення вантажу в газоподібному стані і для його переміщення необхідні компресорні станції;
по-друге, газопровідний транспорт тісно пов'язаний з джерелами видобутку газу і споживачами. Таке явище, як азотність, має вплив на економіку цього транспорту;
по-третє, не відбувається створення ніяких нових продуктів; діяльність транспортних підприємств являється безпосередньо самою продукцією галузі, яка не існує відокремлено від процесу транспортування.
Як і будь-яке інше підприємство Богородчанське виробниче управління підземного зберігання газу повинно організовувати і планувати свою діяльність так, щоб забезпечити стабільність у роботі та сприяти збільшенню прибутків підприємства.
1.2 Виробнича структура БВУПЗГ
В залежності від характеру діяльності підприємства, функцій, які воно виконує, формується виробнича структура, яка повинна забезпечити ефективну діяльність підприємства. Зміна напряму діяльності, розширення виробничо-господарської діяльності, чи просто збільшення кількості споживачів газу приводить до зміни виробничої структури підприємства. Крім Богородчанського сховища газу в склад БВУПЗГ входять:
- Кадобнянське підземне сховище газу;
- Битківська дожимна компресорна станція.
Ритмічність роботи виробничих та допоміжних об'єктів забезпечується відповідними структурними підрозділами станції підземного зберігання газу.
Основне виробництво охоплює процеси, які безпосередньо пов'язані із закачуванням/відкачуванням газу, підготовкою його до транспортування.
Одна з основних служб, яка обслуговує основне виробництво є газокомпресорна служба. Обслуговування даної служби здійснюється вахтовим персоналом (черговими інженерами і машиністами), бригадою по експлуатації та обслуговуванні основного технічного обладнання, бригадою служби енергопостачання.
Допоміжне виробництво забезпечує потрібні умови для надійної, безперервної та ритмічної роботи основного виробництва. В його склад входять наступні служби: служба електро-водопостачання, служба контрольно-вимірювальних пристроїв і автоматизації, служба автотранспортного господарства, на підприємстві також є воєнізована охорона.
Організаційна структура БВУПЗГ складається із:
- Керівництво
- Диспетчерська служба
- Виробничі комплексні підрозділи:
- газокомпресорна служба
- оперативно-виробнича служба по транспорту газу
- служба електроводопостачання
- служба контрольно-вимірювальних приладів і автоматики
- служба по капітальному ремонту свердловин
- автотракторна служба служба Битківської ДКС
- Допоміжні підрозділи
- матеріально-технічне постачання
- воєнізована сторожова та пожежна охорона
1.2 Матеріально-технічна база і структура
ремонтного господарства
Для виконання профілактичних і ремонтних робіт на об'єктах транспортування газу і зберігання в УМГ "Прикарпаттрансгаз" створено:
1. відділ проектів, кошторисів і капремонту об'єктів, даний відділ підпорядковується заступнику генерального директора по капітальному будівництву.
2. відділ головного механіка, який підпорядковується головному інженеру.
Також на підприємстві є механічна майстерня.
Відділу головного механіка підпорядковується механічна майстерня, яка призначена для ремонту обладнання. Майстерня знаходиться в селі Надвірнянського району і налічує 26 працівників: верстатники, електрозварники, різчик, коваль, слюсарі, різноробочі, кочегари, водій. В перелік обладнання, яке ремонтує майстерня входить: засувки, крани, компресори, насоси, виготовлення залізничних конструкцій, переходів через водні перешкоди, виготовлення обладнання одорязації газу.
Для виконання капітальних ремонтів газопромислового обладнання складається план-графік.
Для обслуговування свердловин на підприємстві створено цех капітального ремонту, який знаходиться в Богородчанах. В склад даної служби входить бригада капітального ремонту і аварійного ремонту, розчинний вузол, який готує розчин для глушіння свердловин при капітальному і підземному ремонту. Крім того є зварна бригада аварійних робіт: 2 ланки зварників, які виконують зварні роботи. Бригада обслуговує свердловини підземного зберігання газу і працює в одну зміну. В розпорядженні цеху є адміністративний будинок, склади для матеріалів, глинне господарство, ремонтна ділянка призначена для техніки, установки для ремонту свердловин - А-50 (вантажопідйомники), набір проти викидного обладнання, набір ручного інструменту, вагончик для обслуговування І персоналу. Цех складається із шести працівників.
Ремонтна бригада механічної майстерні має у своєму розпорядженні такі матеріально-технічні ресурси:
1. токарні верстати - 6 шт.;
2. свердлильні верстати - 3 шт.;
3. наждачний верстат - 2 шт.;
4. фрезерний верстат - 1 шт.;
5. електроковальський молот, преси для виготовлення гайок - 2 шт.;
6. зварювальний інструмент;
7. обладнання для різки металу.
По потребі бригади виділяються трактори або інший автотранспорт.
В підрозділі і на кожній компресорній станції є 1-2 ремонтника- верстатника в великих майстернях, які забезпечують виготовлення і реставрацію запасних частин для автотранспортного господарства.
2. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА УПРАВЛІННЯ РЕМОНТНИМ
ОБСЛУГОВУВАННЯМ
2.1 Завдання та функції ремонтного обслуговування
Ремонтне господарство створюється на підприємстві для того, щоб забезпечити при мінімальних витратах раціональну експлуатацію його основних виробничих фондів. Відповідно до цього основними завданнями ремонтного господарства є:
здійснення технічного обслуговування та ремонту основних виробничих
фондів,
монтаж нового,

 
 

Цікаве

Загрузка...