WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Машини для подрібнення овочів - Реферат

Машини для подрібнення овочів - Реферат

валу редуктора за допомогою фасонної гайки прикріплений дволопасний ніж. Тарільчастий корпус має два розвантажувальних віконця. Одне віконце (більшого розміру) з розміщеним під ним лотком обладнане направляючими, на які встановлюється ножова решітка. На корпусі для фіксації решітки передбачений замок. Друге віконце з лотком служить для усунення крихт продукту. Крихти знімаються з ножа (при його обертанні) спеціально передбаченим для цієї мети скребком.
Ввімкнення та вимкнення електродвигуна машини відбувається за допомогою кнопкового пускача. До машини додається штовхач та три ножові решітки із отворами 7,7x767,14,5x14,5,20x20 мм.
Таблиця 1
Технічна характеристика овочерізальних машин
Тип
овочерізальних
машин Продуктивність,
кг/год Потужність
електродвигуна,
кВт Габаритні розміри, мм Маса, кг
довжина ширина висота
МРО-400-1000 400-1000 0,8 750 505 650 50
МРО-50-200 50-200 0,4 530 335 460 35
723-10М 600-1000 1,1 490 400 430 35
МРОВ-160 105 0,18 458 440 475 21
Таблиця 2
Основні несправності овочерізальної машини типу МРО-400-1000
Несправності Причини Способи усунення
Продукт протирається
повільно Забруднився протирочний диск Розібрати механізм та прочистити отвір протирочного диска
Механізм не ріже, мне
продукти Затупилися ножі Заточити ножі абразивним кругом
Нарізання овочів
соломкою протікає повільно Затупилися ріжучі кромки теркового диска Заточити ріжучі кромки теркового диска круглим напилком
Нарізка овочів брусочками
протікає повільно
Затупилися ріжучі кромки гребінчастих ножів Заточити ріжучі кромки гребінчастих ножів прямокутними напилками
Таблиця 3
Основні несправності машини для нарізання варених овочів M РОВ-160
Несправності Причини Способи усунення
Після вмикання
машини продукт
кришиться Ніж обертається в
сторону, протилежну
вказаній стрілкою
на корпусі внаслідок
неправильного
підключення електродвигуна до електромережі Змінити напрямок
обертання електродвигуна,
міняючи місцями два
провідники у вилці
штепсельного роз'єму
При вмиканні
машини
електродвигун
гуде, машина не
працює Заклинення ножа
між бункером та
ножовою решіткою Відрегулювати положення
ножа в машині так, щоб
усунути заклинення
(регулювання здійснюється за
допомогою прокладок,
розміщених на втулці під
ножем)
Через малий
розвантажувальний лоток виходить більша кількість крихт Збільшена
величина зазору
між плоским
ножем та бункером Відрегулювати положення
ножа, таким чином, щоб
зазор між бункером та
поверхнею ножа не
перевищував 0,5 мм
Після подрібнення
продуктів залишається
багато крихт Затупились ножові
решітки або
плоский ніж Заточити ножові решітки
напилком, а ніж
абразивним диском
Правила експлуатації МРОВ-160
Станина машини болтами кріпиться на поверхні робочого стола. При збиранні машини у віконце тарільчастого корпуса вставляють ножову решітку із відповідними отворами. Потім на корпус прикріплюють кришку з бункером та замком фіксують ножову решітку.
У зібраній машині зазор між плоским дволопасним ножем та ножовою решіткою повинен бути мінімальним (0,5 мм).
Після ввімкнення електродвигуна варені овочі поміщають у завантажувальний бункер і злегка притискають штовхачем. Плоский ніж, проходячи між ножовою решіткою й бункером, відрізає від клубеня шматочок і протискує його через ножову решітку.
Нарізані таким чином овочі збираються в тару, підставлену до розвантажувального віконця машини.
При включеній машині забороняється вручну проштовхувати овочі до ножа або усувати крихти з малого лотка, не рекомендується також міняти решітки при включеному двигуні.
Після закінчення роботи вимикають електродвигун, відключають машину від електромережі, виймають із бункера штовхач і знімають з корпуса кришку, ножову решітку та ніж. Всі ці предмети очищують від залишків продуктів, промивають гарячою водою і висушують, ніж змащують харчовим несолоним жиром.
Машина для подрібнення зерен кави
Машину МІК-60 (рис. 2) застосовують для подрібнення зерен кави, її продуктивність 60 кг/год. Машина складається з корпуса, електродвигуна, двох розмелювальних жорнів, механізму регулювання зазору між жорнами, трубки та вібратора для розвантаження подрібненої кави, затискача пакета, завантажувального бункера, магнітної пастки.
Прямокутний корпус машини виготовлений з листової сталі. Всередині корпуса в нижній частині на гумових амортизаторах встановлений електродвигун потужністю 1,5 кВт. До верхнього фланця електродвигуна кріпиться корпус кавомолки, виготовлений з чавуну. На валу електро-двигуна прикріплений рухомий диск із обертаючими жорнами. До верхнього торця корпуса робочої
Рис. 2. Машина МІК-60 для подрібнення зерен кави:
1 - електродвигун, 2 - корпус, З - механізм регулювання, 4 - магнітна пастка, 5 - бункер, 6 - кришка, 7 - кожух, 8 - магнітний пускач, 9 - вібратор, 10 - амортизатор, 11 - трубка, 12 - кнопка, 13 - трубка відвантаження, 14 - планка притискання пакета, 15 - жорна, 16 - бункер прийому.
камери кріпиться знімальна кришка з рухомими жорнами та механізмом регулювання зазору між жорнами, який складається з рукоятки, кільця з внутрішніми зубцями, різьбової втулки з диском й зовнішніми зубцями та фланцю з різьбовим хвостовиком, до якого кріпиться нерухоме жорно.
Верхня частина корпуса закривається відкидною кришкою, під якою знаходиться завантажувальний бункер. У горловині бункера встановлений постійний магніт для виловлювання феромагнітних металевих включень. Збоку, у верхній частині машини, кріпиться магнітний пускач із кнопками керування. На корпусі є шкала з позначеннями: "Дрібно", "Нуль", "Крупно". При повороті рукоятки механізму регулювання зазору між жорнами верхнє жорно піднімається або опускається, міняючи зазор та тонкість помолу. За мірою зношуванню жорнів рукоятку переміщують до позначення "Дрібно". Якщо зношується зовнішній ряд дрібних зубців і знижується продуктивність, тоді зубці можна заточити, а якщо вони зношуються повністю - жорна замінюють.
Розвантажувальна труба обладнана електровібратором, який встановлений на амортизаторах. Це сприяє швидкій подачі кави в пакет. На трубі є планка для закріплення пакета.
Правила експлуатації МІК-60
Спочатку, натиснувши кнопку "Пуск" чорного кольору, перевіряють машину на холостому ходу. Якщо машина працює нормально, відкриваютьвідкидну кришку й засипають підготовлені зерна кави. Відтискають планку, одівають пакет, опускають планку і вмикають машину. Зерна кави самотоком проходять через магнітну пастку, поступають до жорнів, подрібнюються, і готовий продукт лопатками обертального диска викидається у розвантажувальну трубу. Під дією електровібратора через амортизатор труба коливається, що сприяє повному поступанню кави в пакет. Після одержання відповідної порції машину відключають і пакет знімають.
Не слід проштовхувати зерна до жорнів рукою або іншими предметами, крім штовхача, а також прочищати розвантажувальний пристрій у процесі роботи. Після закінчення роботи щоденно фарбовані частини машини протирають вологою ганчіркою. Не рідше одного разу на тиждень машину промивають теплою мильною водою, потім чистою водою та насухо витирають.

 
 

Цікаве

Загрузка...