WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Створення ГІС для лісової промисловості - Контрольна робота

Створення ГІС для лісової промисловості - Контрольна робота

в карти. Одночасно з цим відносна географічна прив'язка дає можливість врахувати економічні і природно-природні особливості.
Планування підходів до лісу і доріг
Планування дорожньої мережі в лісі істотно позначається на надійності оцінок можливих річних обсягів лісозаготівлі. Головними елементами успішного створення плану підходів служать: облік місця розташування, час будівництва, будівельні стандарти дорожньої мережі. Однак, проектування й оцінка альтернативних варіантів дорожньої мережі без застосування ГІС стають важкою справою через обмеженість непросторових баз даних.
Прикладні засоби ARC/INFO дають можливість планувальникам лісозаготівель у динамічному режимі задавати терміни доступу і витрати на транспортування деревини в наявній кадастровій базі даних для різних варіантів прокладки доріг. У з'єднанні з іншими характеристиками лісонасаджень, такими як видовий склад і обсяги ділової деревини, стає можливим аналіз вигідності проекту мережі доріг з погляду вартості заготовленої деревини.
Інші прикладні задачі, розв'язувані користувачами ARC/INFO при плануванні підходів до лісу і доріг, включають:
* Аналіз стійкості поверхні і схилів із застосуванням ARC/INFO TIN
* Розрахунки виїмок і насипів
* Аналіз видимості
* Розрахунки уравнивания і нівелювання
* Дослідження коридорів руху
* Оцінки впливу на природне середовище
* Інтеграція даних зйомок із застосуванням ARC/INFO COGO
* Аналіз стоимостей і потоків із застосуванням ARC/INFO NETWORK
* Графічне відображення витрат на створення доріг на основі характеристик рельєфу, схилів і поверхонь. Графічне відображення витрат на створення доріг на основі характеристик рельєфу, схилів і поверхонь.
Дистанційне зондування й оцінка первинних ресурсів лісів
Лісники вже давно оцінили потенційну значимість цифрової інформації дистанційного зондування для відновлення лісових кадастрів. Проте, щоб практично використовувати це коштовне джерело інформації, дані супутникових зображень повинні одержати географічну прив'язку, повинні бути відкоректовані з урахуванням рельєфу і зв'язані з такою технологічною інфраструктурою як ГІС.
Ці вимоги тепер виконуються, що сприяє розвитку нових напрямків картирования і керування в лісівництві. Наприклад, організації по лісовому господарству на північно-заході тихоокеанського узбережжя США використовували базу даних ARC/INFO разом із системою по обробці зображень ERDAS, щоб допомогти рішенню проблем, зв'язаних з первинними лісами - для з'ясування де і скільки їхній є ,і як врахувати їх при плануванні ресурсів. Керування по ресурсах тепер можуть включати дані дистанційного зондування, використовуючи засіб ERDAS-ARC/INFO Live Link, аналізувати їх зробленими засобами обробки зображень і статистичних програм, а потім інтегрувати їх з іншими ресурсними картами в ГІС.
Інтегроване керування ресурсами
Інтегроване керування ресурсами використовує різноманітні джерела даних і процедури комплексного аналізу, звичайно у великих тимчасових рамках і для великих лісових територій. Основна мета полягає в тому, щоб створити план освоєння, прийнятний із усіх точок зору. Основою плану служить вичерпний робочий кадастр лісів і система відновлення, що включає організацію записів про ріст, врожай і т.п. Інші ресурсні показники, інтегровані з базою даних, включають параметри впливу на дику природу, зони рекреації, воду, якість місцевості, биоразнообразие, мальовничість ландшафту. Програмне забезпечення ARC/INFO може інтегрувати всі ці характеристики для більш об'єктивної розробки і перевірки альтернативних варіантів освоєння.
Елемент LIBRARIAN програмного забезпечення ARC/INFO дає безшовне відображення бази даних, але при цьому підтримує стоящую за цим ефективну структуру, утворену аркушами карт. Ці функціональні можливості дозволяють робити запит і креслення з перетинанням аркушів карти. Одночасно, може обновляти окремі аркуші. Група функцій DATADASE INTEGRATOR програмного забезпечення ARC/INFO дає можливість прямого доступу до атрибутивних даних, навіть якщо вони зберігаються у видаленні, і дозволяє двосторонній обмін інформацією між лісогосподарським і іншим відділами. Усі засоби ARC/INFO можуть працювати з інформацією з перемінними дозволом і масштабами, що спрощує шлях від стратегічного до робочого планування і включення зовнішніх джерел інформації про ресурси.
Можливості інтеграції
Програмне забезпечення ARC/INFO розроблене з можливістю інтегрувати безліч видів цифрових даних, включаючи керування базами даних SQL, растрові системи, САПР і GPS. Це важливо, оскільки дозволяє організації відразу використовувати існуючі можливості і системи керування базами даних (СУБД) для підтримки прикладних задач лісівництва. ARC/INFO має убудовані засоби для інтегрування табличних даних із широко відомих СУБД, таких як DB2, dBASE, INFORMIX, SYBASE і інші. Можливе сполучення і з іншими зв'язаними середовищами, такими як AutoCAD і технології роботи з растровими зображеннями.
Апаратні засоби
Програмні продукти ESRI працюють на всіх стандартних апаратних платформах, включаючи персональні комп'ютери, робочі станції UNIX, комп'ютери Macintosh. Підтримувані фірми включають Intel, Data General, Digital, DEC Alpha, Hewlett-Packard, IBM, NEC, Silicon Graphics і Sun. ARC/INFO спроектовано для роботи в багатьох мережних конфігураціях, що зв'язує робочі станції і персональні комп'ютери з табличними базами даних. Структура ARC/INFO здійснює підтримку реально розподіленої системи даних, програмного забезпечення і додатків. Концепція відкритих систем програмного забезпечення ARC/INFO і незалежність від платформ дають Вам можливість стикуватися з цими системами за допомогою передачі чи даних динамічної інтеграції способами узгодження SQL програмного забезпечення ARC/INFO.
ArcForest
Дистрибьютор ESRI-Canada створив і активно впроваджує програмний продукт, названий ArcForest - серію розроблених на основі ARC/INFO засобів для ухвалення рішення в області лісового господарства. ESRI-Canada розробивдодатка ArcForest у результаті ділових, дослідницьких і проектних угод з організаціями лісової галузі Канади. ESRI розуміє, як важливо працювати разом з окремими людьми й організаціями, що уже вклали чи планують істотні інвестиції в розвиток прикладних програм для лісового господарства. Тісно співробітничаючи з партнерами, зв'язаними з лісівництвом, ESRI постійно розширює і поглиблює роботу з розвитку наявних програм, щоб краще задовольнити потреби людей, зайнятих у лісовому господарстві.
ArcForest складається з декількох взаємозалежних модулів і подпроцессов:
Система керування лісами і земельними записами - основа ArcForest. Модуль Records забезпечує керований доступ до бази даних, повноцінний набір процедур і засобів її підтримки. База даних використовує сучасні реляционние моделі даних по лісових і земельних угіддях, що включають покриття по рослинності, рельєфу, землеволодінню, адміністративному розподілу, дорогам, водозбірним басейнам, древостою і хронології використання лісових угідь.
Query - модуль містить засобу візуалізації табличної, графічної і тимчасової інформації, що міститься в базі даних, інтегрує функції буферизации і накладення.
Подпроцесс Surface View дозволяє визуализировать рельєф місцевості.
Planning - модуль надає користувачам можливість провести оцінку всієї стосовної до лісових угідь інформації, визначити й оцінити альтернативні сценарії їхньої розробки, створення відповідних карт і звітів.
System and Data Administration - модуль адміністратора даних з можливостями імпорту й експорту в і з ArcForest, відновлення даних по інвентаризації лісів, системою захисту доступу до даних.
Integrated Graphical User Interface - інтуїтивна система вікон, іконок і кнопок із традиційним набором функцій, що виконуються по натисканню клавіші миші. Включає

 
 

Цікаве

Загрузка...