WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Загальні правила поведінки на дорогах та вулицях, використання транспортних засобів - Реферат

Загальні правила поведінки на дорогах та вулицях, використання транспортних засобів - Реферат


Реферат на тему:
"Загальні правила поведінки на дорогах та вулицях, використання транспортних засобів"
ОБОВ'ЯЗКИ І ПРАВА ПІШОХОДІВ
Пішоходи повинні рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, тримаючись правої сторони.
Якщо немає тротуарів, пішохідних доріжок або пересуватися по них неможливо, пішоходи можуть рухатися по велосипедній доріжці, тримаючись правої сторони і не утруднюючи рух на велосипедах і мопедах, або в один ряд по узбіччю, а у разі його відсутності - по краю проїзної частини дороги, назустріч руху транспортних засобів. При цьому треба бути обережним і не заважати іншим учасникам дорожнього руху.
Пішоходи, які переносять громіздкі предмети, або особи, які пересуваються в інвалідних колясках без двигуна, ведуть велосипед, мопед чи мотоцикл, везуть санки, візок тощо, якщо їх рух по тротуарах, пішохідних чи велосипедних доріжках або узбіччях створює перешкоди для інших учасників руху, можуть рухатися по краю проїзної частини в один ряд.
За межами населених пунктів пішоходи, що пересуваються по узбіччю чи краю проїзної частини, повинні йти назустріч руху транспортних засобів.
Особи, які рухаються в інвалідних колясках без двигуна, ведуть мотоцикл, мопед або велосипед, у цьому разі повинні пересуватися у напрямку руху транспортних засобів.
У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи повинні вжити заходів для того, щоб чітко виділити себе на проїзній частині чи узбіччі.
Рух організованих груп людей по дорозі дозволяється тільки у напрямку руху транспортних засобів колоною не більш як по чотири особи в ряду за умови, що колона не займає більше половини ширини проїзної частини. Попереду і позаду колони з лівого боку повинні бути супровідники з червоними прапорцями, а у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості із засвіченими ліхтарями: спереду білого кольору, позаду червоного.
Організовані групи дітей дозволяється водити тільки по тротуарах і пішохідних доріжках, а коли їх немає по узбіччю дороги, але тільки у світлу пору доби і лише у супроводі дорослих.
Пішоходи повинні переходити проїзну частину по пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних, а у разі їх відсутності на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч.
Якщо в зоні видимості немає переходу або перехрестя, а дорога має не більше трьох смуг руху для обох його напрямків, дозволяється переходити її під прямим кутом до краю проїзної частини у місцях, де дорогу добре видно в обидва боки, і лише після того, як пішохід оцінить відстань до транспортного засобу, що наближається, його швидкість та впевниться у відсутності небезпеки.
У місцях, де рух регулюється, пішоходи повинні керуватися сигналами регулювальника або світлофора.
Пішоходи, які не встигли закінчити перехід, повинні перебувати на острівці безпеки або лінії, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямків, і можуть продовжити перехід лише тоді, коли переконаються в безпеці подальшого руху.
Перед виходом на проїзну частину з-за транспортних засобів, що стоять, та будь-яких перешкод пішоходи повинні впевнитись у відсутності транспортних засобів, що наближаються.
Чекати транспортний засіб пішоходи повинні на тротуарах, посадочних майданчиках, а де вони відсутні, на узбіччі, не створюючи перешкод для дорожнього руху.
На трамвайних зупинках, не обладнаних посадочними майданчиками, пішоходам дозволяється виходити на проїзну частину тільки після зупинки трамвая.
Після висадки з трамвая необхідно залишити проїзну частину не затримуючись.
У разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком і спеціальним звуковим сигналом пішоходи повинні утриматися від переходу проїзної частини або негайно залишити її.
Пішоходам забороняється: а) виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху; б) допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину; в) переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження; г) затримуватися і зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов'язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху; д) рухатися по дорозі, позначеній дорожнім знаком 5.1, за винятком пішохідних доріжок, місць стоянки і відпочинку.
У разі причетності пішохода до дорожньо-транспортної пригоди він повинен подати можливу допомогу потерпілим, записати прізвища та адреси очевидців, повідомити орган міліції про пригоду, необхідні дані про себе і перебувати на місці до прибуття працівників міліції.
Пішохід має право:
а) на перевагу під час переходу проїзної частини позначеними нерегульованими пішохідними переходами, а також регульованими переходами за наявності на те відповідного сигналу регулювальника чи світлофора;
б) вимагати від державних і місцевих органів влади, власників автомобільних доріг, вулиць і залізничних переїздів створення умов для забезпечення безпеки руху.
ОБОВ'ЯЗКИ І ПРАВА ВОДІЇВ
МЕХАНІЧНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ
Водій повинен мати при собі:
а) посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії та талон, що додається до посвідчення;
б) реєстраційний документ на транспортний засіб;
в) у разі відсутності власника транспортного засобу документ, який підтверджує право користування і (або) розпорядження ним, чи свідоцтво на право спільної власності на транспортний засіб;
г) у встановлених законодавством України випадках дорожній (маршрутний) лист і документи на вантаж, що перевозиться;
д) ліцензію або ліцензійну картку - для транспортних засобів підприємств, установ, організацій та громадян-підприємців, якщо їх діяльність, пов'язана з перевезенням, підлягає ліцензуванню.
Примітка. Власник транспортного засобу, а також особа, яка має доручення на право користування і (або) розпорядження транспортним засобом, може передавати у своїй присутності керування транспортним засобом іншій особі, що має при собі посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний:
а) перед виїздом перевірити і забезпечити технічно справний стан і комплектність транспортного засобу, правильність розташування та кріплення вантажу;
б) стежити за технічним станом транспортного засобу в дорозі;
в) на автомобілях, обладнаних засобами пасивної безпеки (підголовниками, ременями безпеки тощо), користуватися ними і не перевозити пасажирів, не пристебнутих ременями безпеки. Дозволяється не пристібатися особі, яка навчає керування, якщо за кермом учень, а в населених пунктах,крім того, водіям-інвалідам, водіям і пасажирам транспортних засобів оперативних і спеціальних служб і таксі;
г) під час руху на мотоциклі бути в застебнутому мотошоломі і не перевозити пасажирів без застебнутих мотошоломів.
На вимогу працівника міліції (позаштатного співробітника чи дружинника Державтоінспекції, які мають відповідне посвідчення) водій повинен зупинитися із дотриманням правил зупинки, а також:
а) передати для перевірки документи;
б) дати можливість перевірити технічний стан, номери агрегатів і комплектність транспортного засобу.
Водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Згідно з рішенням відповідної посадової особи Державтоінспекції водій зобов'язаний пройти позачерговий медичний огляд з метою визначення здатності безпечно керувати транспортним засобом і перевірку знання Правил та навичок водіння.
Водій повинен надавати транспортний засіб:
а) працівникам міліції та охорони здоров'я для відправлення до найближчого лікувального закладу осіб, які потребують негайної медичної допомоги;
б) працівникам міліції для виконання непередбачених і невідкладних службових

 
 

Цікаве

Загрузка...