WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Історія косметики - Реферат

Історія косметики - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Історія косметики
Відкіля воно взялося, ось це мистецтво - прикрашати своє обличчя? З чого почався макіяж? Скільки йому років? Чим користалися наші далекі предки (якщо, взагалі, користувалися) для зміни своєї зовнішності? Хіба не цікаво? По-моєму дуже цікаво...
"Косметика" - слово грецьке, від kosmetice - мистецтво прикраси. Перші свідчення застосування косметичних засобів відносяться до льодового періоду. Не встигла людина злізти з дерева, а вже взявся за губну помаду й олівець для підведення вій і брів. Це не перебільшення! У печерах льодовикового періоду археологами знайдені саме помада і палички для підфарбовування вій. Втім, косметикою в доісторичну епоху користалися не з любові до чистого мистецтва. Розфарбовування обличчя різними мінеральними і рослинними барвниками носило релігійний характер. А жир тварин служив захистом від холоду і води.
Батьківщиною ж косметики вважається Древній Єгипет. У цій повній таємниць і загадок країні мистецтво прикраси обличчя і тіла досягла найвищого розвитку, чого, на жаль, не спостерігається зараз. Любов єгиптян до косметики була настільки велика, що навіть священною твариною в храмах (кобрам, крокодилам, кішкам, бикам) малювали кола навколо очей фосфоруючими фарбами, а статуям яскраво вимальовували очі, заповнюючи райдужну оболонку прозорим кварцитом і на місце зіниці, вставляючи блискучу краплю кришталю. У результаті очі починали володіти неповторним гіпнотичним впливом. Не випадково давньоєгипетські образи приковують до себе увагу багатьох людей, і в той же час не допускають чужих у свій внутрішній таємний світ.
У повному обсязі властивості (у тому числі магічні) і багато секретів косметики були відомі тільки жерцям і обраними і зберігалися в суворій таємниці. А зберігати, дійсно, було що. Наприклад, особливий малюнок чи браслет на щиколотках і зап'ястях продовжував молодість, особливий макіяж очей повертав людині життєрадісність і енергію, а також сприяв успіху на любовному поприщі, деякі сполучення квітів чи малюнків, запахи і мазі зціляли від хвороб, допомагали домагатися прихильності богів, а значить удачі і багато чого іншого.
Слід зазначити, що фарбувалися і чоловіки, і жінки. Для єгиптянок же турбота про зовнішність була справою першорядної важливості. Вони фарбували волосся, вії, брови, нігті, губи, пудрилися і рум'янилися, красиво і яскраво наряджалися, робили зачіски і т.д. (згадайте хоча б фільм "Клеопатра"). Більше того, вважалося навіть ганебним, якщо жінка не стежила за собою і ходила по будинку чи показувалася на людях без макіяжу, розпатланою, як небудь одягненою і т.п.
Найбільшу увагу в макіяжі приділяли очам - "дзеркалу душі", їх фарбували густою чорною рідиною, називаної "мастим", наносячи її на повіки пензликом чи спеціальною тонкою паличкою. Фарба робила очі виразними і такими, що ніби розмовляють з вами.
Крім того, часто косметика мала і профілактичні властивості, наприклад, фарба для вік запобігала запаленню вік від сліпучого сонця і сухого вітру, оздоровлювала шкіру, відлякувала своїм запахом комах, охороняла від хвороб. Малахітова зелень, яку застосовували як тіні, зціляла різні захворювання очей, особливо трахому.
Хотілося б, щоб косметика сьогодення мала таку ж якість. Однак, якщо всього кілька років назад косметичні препарати практично цілком складалися з хімічних компонентів, те тепер, навпаки, усі знамениті і поважаючі себе фірми все більше використовують натуральні продукти природи.
На такому ж високому рівні в Стародавності минулого і різні інструменти, які використовували для макіяжу. Так, при розкопках археологи знайшли безліч туалетних інструментів: підставки для перук, фарбу для волосся, ароматичні есенції, олії для голови і гребені, добре відполіровані пластини в рамі (дзеркала), пудрениці з рисовим порошком-пудрою і пушком, пензлики чи стрижні для чорніння вій і брів, для підфарбування губ, щипчики для висмикування волосків, пемзу для нігтів і фарбу для їхнього фарбування. Був відкопаний цілий косметичний кабінет, що знаходився в Храмі однієї з могутніх цариць Древнього Єгипту. Приміщення було обладнано всім необхідним для додання обличчю і тілу привабливого виду. У давньоєгипетських похованнях було знайдено безліч посудин для пахощ і фарб, ступочек для їхнього готування, поруч з покійником клали не менш семи видів олій і двох видів притирань для використання в загробному світі. Як відомо, єгиптяни вважали, що після смерті життя продовжує йти точно так само, як і до смерті, тільки вже в іншому світі, і тому в гробниці завжди клали саме необхідне для життя. І звичайно, це була і косметика, особливо для жінок.
Дуже популярні були засоби для відбілювання обличчя. Так, відомо, що Клеопатра для збереження ніжності і білизни шкіри використовувала мазь, основним компонентом якої був роздрібнений крокодилячий кал разом з білилами. (Тоді люди не мали таких забобонів, як ми зараз, і не гидували калом). У Древньому Єгипті прекрасно знали всі цілющі і косметичні властивості ароматичних олій і пахощ, що дуже цінувалися і коштували так дорого, що вони по ціні дорівнювали коштовностям і зберігали в спеціальних скриньках із сандалового дерева.
Так, Єгипет просто потрясає своєю величчю і красою! Дуже радісно бачити, що зараз усе це поступово відроджується. Після скількох років сірості, безбарвності й однаковості ми знову одержали можливість виділятися своєю красою і неповторністю!
З Єгипту мистецтво макіяжу поширювалося по усьому світі.
Поняття про красу мінялися разом з дорослішанням людства. У Древній Греції жінки завивали волосся, вкладаючи його у пірамідальні пучки. Чубчик приспускали, намагаючись прикрити чоло, зробити його зорово меншим. Вважалося, що це красиво... До речі, косметика в Древній Греції, а потім і в Римі була неодмінним атрибутом повсякденного життя. У Греції царював культ красивого мускулистого тіла. Спортом займалися усі вільні громадяни, оскільки здоров'я вважалося необхідною умовою краси. Грекині користалися білилами і рум'янами для обличчя, пудрою для плечей, рук, обличчя, порошками для вій, ароматичними настойками - парфумами. Парфуми й ароматичні олії зберігали в керамічних флаконах. Скляних дзеркал у Древній Греції, зрозуміла справа, бути не могло, замість них використовувалися поліровані бронзові пластини, що вважалися предметами надзвичайної розкоші.
Час від часу сучасні археологи знаходять невеликі посудини, що зберегли сліди розпису. Є всі підстави думати, що вони призначалися саме для косметичних засобів. А древні фрески зображують красунь минулого за туалетом...
Але не одна Греція вміла цінувати жіночу красу. Косметика і грим використовувалися у Вавилоні, Ассирії, Римі, Іудеї. Археологами знайдені інструменти для готування косметичних мазей і рідин - для розтирання, настойки, збереження.
Особливу увагу косметиці приділяли римляне (великі знавці людських задоволень). На косметичні товари імперія витрачала дивовижні засоби. Великим

 
 

Цікаве

Загрузка...