WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Копіювальний апарат “Ксерокс” - Реферат

Копіювальний апарат “Ксерокс” - Реферат

наноситься на барабан і заряджає частки тонеру до потрібної величини (знак заряду протилежний заряду фоторецептора). Перенос тонеру з магнітного вала на барабан здійснюється за допомогою напруги зсуву прикладається до магнітного вала. Напруга зсуву являє собою перемінна напруга з постійної складовий, котра за знаком відповідає знаку заряду фоторецептора. Під час періоду, зі знаком, протилежним знаку заряду барабана тонер переноситься на фоторецептор, під час іншого періоду, тонер з фонових ділянок повертається на магнітний вал. Величина зсуву постійного струму впливає на щільність копії й утворення вуалі: чим, менш негативним є потенціал зсуву (чим ближче він підходить до 0 в), тим вище виявляється щільність і вуалеутворюваність.
У двохкомпонентній системі тонер невеликими порціями подається в бункер з носієм (девелопером). Носій - магнітний порошок, з діаметром часток порядку 20-150 мкм, служить для переносу тонера на барабан. Прилипание тонера до носія, відбувається за рахунок трибоелектричного ефекту (частки тонера і носія, контактуючи один з одним, заряджаються протилежними зарядами). Тонер рівномірно покриває носій. У свою чергу носій рівномірно розподілений по магнітному валі - порожній металевий циліндр, з розташованими усередині постійними магнітами. Магнітний вал розташований у безпосередній близькості від фоторецептора, таким чином, частки тонера, заряджені протилежним знаком, ніж фоторецептор, притягаються до його заряджених ділянок. Потенціал поверхні фотопровідника на ділянках відповідних більш темному зображенню, є високим (велика кількістьнегативних зарядів) і притягає більшу кількість часток тонера. Потенціал поверхні на ділянках відповідних більш світлому зображенню, є низьким (менше негативних зарядів) і притягає менша кількість часток тонера. Таким чином, формується видиме зображення на фоторецепторі, що складається з часточок тонера. У процесі прояву носій не витрачається, але усе-таки вимагає заміни через якийсь час, тому що утрачає свої магнітні властивості і починає обсипатися з магнітного вала. У процесі прояву на магнітний вал подається напруга зсуву порядку 100 - 500 вольтів, для того щоб попередити перенос тонера залишковим зарядом (приблизно 80 - 100 вольт), характерним для ділянок, що відповідають світлим ділянкам зображення.
4.Перенос зображення
Процес переносу зображення полягає в переносі часточок тонера, що формують видиме зображення, розташованих на поверхні фоторецептора на папір. Папір, на яку переноситься зображення, заряджається коротроном переносу до рівня більш високого, чим потенціал поверхні фоторецептора. При цьому сила притягання між поверхнею листа і частками тонера вище, ніж сила притягання між поверхнею барабана і тонером, що викликає притягання тонера до папера. Після переносу все-таки невелика частина тонера залишається на фоторецепторі, що згодом віддаляється на стадії очищення барабана.
5.Відділення папера.
На цьому етапі аркуш паперу з нанесеним на нього зображенням оригіналу, відокремлюється від барабана. У процесі переносу папір заряджений більш сильно, ніж фоторецептор, відповідно між ними виникає сила притягання. Для того щоб послабити цю силу, коротрон відділення формує на поверхні листа заряд перемінного струму (для зниження потенціалу папера до рівня потенціалу барабана). У результаті цього сила притягання між барабаном і папером слабшає, і папір під дією власної ваги відокремлюється від барабана. Якщо цього не відбувається, то папір відокремлюється від барабана механічним способом, видільними пальцями (зубами).
Після етапу відділення папера, копія майже готова, але ще потрібно закріплення, інакше її можна зіпсувати будь-яким механічним впливом (наприклад, стерти пальцем). Для закріплення копії використовується спеціальне пристосування - фьюзер (пічка). Пічка складається з тефлонового валу і гумового валу. Усередині тефлонового валу розташовується нагрівальна лампа, що розігріває цей вал, до температури порядку 200 °С.
Лист подається між тефлоновим і гумовим валом і як би прокочується між ними. Таким чином, тонер, розташований на листі папера, спікається, і утвориться стійка до зовнішніх впливів копія оригіналу. Існують кілька різновидів пічок. Наприклад, замість тефлонового валу використовується керамічний нагрівальний елемент, відділений від папера термоплівкою. Така система має менший час прогріву, менше енергоспоживання, але є свої недоліки: плівку дуже легко порвати (пошкодити), при не акуратному витягуванні застряглого паперу з апарата.
6. Очищення барабану
Тонер, який залишився на поверхні фоторецептора, після процесу переносу зображення, віддаляється на даному етапі за допомогою леза очищення (ракеля). Відпрацьований тонер накопичується в спеціальному бункері. В міру нагромадження відпрацьованого тонера, цей бункер вимагає очищення.
7. Розрядка
На даному етапі відбувається видалення залишкового потенціалу з поверхні барабана. При висвітленні барабана світлом від лампи розрядки, відбувається генерування позитивних і негативних зарядів у шарі генерування носіїв, що приведе до нейтралізації і зникнення залишкових зарядів на поверхні алюмінієвого шару і поверхні барабана. У підсумку потенціал поверхні барабана після цього етапу наближається до нуля.
У копіювальних апаратах різних виробників можливі незначні відмінності в реалізації процесів ксерографії.

 
 

Цікаве

Загрузка...