WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Вікові особливості лікування поворотів зубів (автореферат) - Реферат

Вікові особливості лікування поворотів зубів (автореферат) - Реферат

АНОТАЦІЯ

Жачко Н.І. Вікові особливості лікування поворотів зубів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.22. – Стоматологія. – Національний медичний університет імені О.О.Богомольця МОЗ України, Київ, 2007.

Дисертація присвячена підвищенню ефективності лікування поворотів зубів у різні вікові періоди формування зубощелепного апарату.

Запропоновано механіко-математичну модель, яка дозволяє обґрунтувати можливість застосування апаратів для повороту зубів у порожнині рота, визначити їх раціональні конструктивні схеми і параметри й завдяки цьому підвищити ефективність лікування аномалій. Аналіз закінченого лікування тортоаномалій різними методами з урахуванням результатів лікування і його тривалості дозволяє стверджувати, що метод лікування знімними апаратами має ряд переваг перед іншими в період змінного прикусу. Комбінований метод найбільш раціонально застосовувати в постійному прикусі. Найкращі результати лікування тортоаномалій досягаються за допомогою брекет-системи з фіксацією кілець і лінгвальної кнопки, використовуючи етапи лікування техніки прямої дуги для обертання зубів з метою їхньої правильної постановки в зубний ряд. Проведення на завершальних етапах активного ортодонтичного лікування хірургічних втручань – циркулярної супракристалічної фібротоміі або розсічення ясеневого сосочка – запобігає рецидиву тортоаномалій. Вибір оперативного втручання визначається станом прикріплення ясеневого краю.

Високий рівень стабільності результатів підтверджує доцільність застосування операцій циркулярної супракристалічної фібротомії й розсічення ясеневого сосочка при ортодонтичному лікуванні скупченості фронтальної групи зубів у пацієнтів старше 16 років для запобігання рецидиву тортоаномалій. Ефективність запропонованого способу лікування доведена клінічно та антропометрично на ранніх та віддалених термінах спостережень (1, 6, 12 місяців).

Ключові слова: тортоаномалія, механіко-математична модель, рецидив повороту зуба, циркулярна супракристалічна фібротомія.


 
 

Цікаве

Загрузка...